Posts in category

WTF


(ВИДЕО) На социјалната мрежа ТикТок со денови кружи сцената на најлошиот хорор од поткатегоријата „Како да се уништи свадба“. Очигледно, тоа е создадено во Казахстан, и досега собра милиони прегледи! Тоа покажува како некои младенци останаа без нивната свадбена торта, која на церемонијата не само што ја претставува таканаречената кралица на вечерта, туку има и …

0 60

(ВИДЕО) Индиецот Суда Рамен на својот Твитер сподели видео на кое се гледа како слон игра со својата сурла, ја врти во круг. „Ова младенче мисли дека сурлата му е играчка.“Слоновите не знаат како да ја „користат“ сурлата додека се на возраст од 6 до 9 месеци.„Тие учат за што служи сурлата од мајката и …

0 236

Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче. Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал ја објави и нејзината втора песна со наслов „Ало Министре“. Лиде …

0 102

Како што Роналдо во знак на нервоза ги тргна од кадар двете шишиња со Кока-кола натопорени до микрофонот, и на нивно место стави шише со вода, така вредноста на компанијата инстантно падна за 4 милијарди долари. Кога отворија берзите во Европа во понеделникот цената на акциите на Кока-кола беше 56,1 долар. До крајот на прес-конференцијата …

0 74

Локалните жители тврдат дека тука има поинаква, послободна атмосфера и чувство на солидарност. Оваа хипи-оаза во конзервативна средина натера многумина да го опишат градот како „необична мешавина на хипи и реднек култура“. Туристичките пароли и фразите за добредојде обично се обидуваат да стимулираат позитивни емоции и да ги истакнат најубавите работи на тоа место – …

0 181

(ВИДЕО) Оваа неодолива сцена ја пронајде земјоделец од Ирак,  а видеото веднаш го обиколи светот. Животинскиот свет е полн со чуда. И кога нешто ви изгледа невозможно, животот брзо ве негира. Таква е приказната за една кокошка и три мачиња. За да биде приказната уште поинтересна, овие три преслатки мачиња имаат мајка мачка која се …

0 283

И оваа листа ја сподели неговата сегашна девојка. Таа едноставно не објасни дали планира да остане во оваа врска. Досега се раскажани многу приказни за комплицираната врска помеѓу свекрвата и снаата. И веќе ни се чини дека ретко нешто може да не шокира. Но, се чини дека тој сè уште може. Една девојка се шокирала …

0 813

Дали уметноста може да биде невидлива? Очигледно, може, бидејќи штотуку е продадена првата невидлива скулптура во светот, по цена од 15.000 евра. За жал, не можеме да ви покажеме фотографија од скулптурата. Скулптурата ќе биде сместена во приватна куќа, во простор со димензии 150 × 150 см. Дали уметноста може да биде невидлива? Очигледно, може, …

0 72

Таа вели дека нејзиното тело сега изгледа како цветна ливада полна со пеперутки. Веројатно веќе сте слушнале дека има луѓе кои кога ќе ја направат својата прва тетоважа, веќе не можат да запрат. Ист е случајот и со оваа жена која има и внуци. Германката порано мразеше тетоважи, но сè се смени во 2015 година кога …

0 60

(ВИДЕО) Сопствениците на Мајк, „разговорливиот хаски“, снимија видео во кое објасниле како го учат своето милениче да испушта разни звуци. Изабела го посвои Мајк пред неколку години и тогаш беше тивка. „Еднаш ја поканив да се искачи на каучот, а потоа таа „прозбори“ за прв пат“ – рече Изабела и објасни дека после тоа, секогаш …

0 300

За добра фризура, вреди да се вложи труд, одете на фризер кој живее од другата страна на градот и плаќајте повеќе доколку е потребно, но некои одат чекор подалеку и се препуштаат на веројатно најекстремниот стилист досега. Овој фризер се гледа себеси како уметник за коса, но наместо ножици и чешел користи сатара и чекан …

0 167

Преку Сахара живеат околу два милиони Туарези, кои се племенски народ познат по својата сина облека и талкаат низ пустината. Тие се специфични за слободата што ја уживаат нивните жени, кои можат буквално да ги менуваат љубовниците секој ден, а покрај тоа, мажот може да јаде пред жена само ако е нејзин љубовник. За повече …

0 497

(ВИДЕО) Идејата за отровна змија што се прикрадува околу вашата куќа сигурно ќе ве растревожи, но не и оваа баба од Индија, која буквално ги презеде работите во свои раце. Секој би се онесвестил кога би налетал на кобра. Но оваа индијка не. Кога ја виде, гневно ја фати змијата за опашката, ја влечеше низ …

0 442

Една мачка станала вирална ѕвезда на Интернет затоа што го средува домот на сопствениците, ги чисти садоперот, ги собира играчките и го вакумира тепихот. Иако е целосно јасно дека таа има „помош“ од човек, видеото во кое тој ги извршува своите домашни работи стана вирално. pic.twitter.com/GecrWPKziD— Cats where they shouldn’t be (@nocatplaces) May 4, 2021 …

0 165

Цели 15 години, Салваторе С., 66 години, вработен во локална здравствена установа во калабрискиот град Катарзан, не отишол на работа, но добивал редовна плата и со тоа заработич повеќе од половина милион евра. Полицијата утврди дека Салваторе не се појавил на работа во одделот за итни случаи во случај на пожар во последните 15 години, …

0 118

Купувачот на добитното лото-ливче од новогодишната томбола во Бразил, не пошол во државната банка „Каикса“ навреме, за да ги подигне своите 160 милиони бразилски реали (скоро 24 милиони евра). Времето во коешто победникот можел да си ја земе наградата истекло вчера, на 1 април, појаснува ТВ-каналот „Глобо“. Според телевизијата, ова е најголемата награда досега, која …

0 135