Posts in category

WTF


Една мачка станала вирална ѕвезда на Интернет затоа што го средува домот на сопствениците, ги чисти садоперот, ги собира играчките и го вакумира тепихот. Иако е целосно јасно дека таа има „помош“ од човек, видеото во кое тој ги извршува своите домашни работи стана вирално. pic.twitter.com/GecrWPKziD— Cats where they shouldn’t be (@nocatplaces) May 4, 2021 …

0 26

Цели 15 години, Салваторе С., 66 години, вработен во локална здравствена установа во калабрискиот град Катарзан, не отишол на работа, но добивал редовна плата и со тоа заработич повеќе од половина милион евра. Полицијата утврди дека Салваторе не се појавил на работа во одделот за итни случаи во случај на пожар во последните 15 години, …

0 118

Купувачот на добитното лото-ливче од новогодишната томбола во Бразил, не пошол во државната банка „Каикса“ навреме, за да ги подигне своите 160 милиони бразилски реали (скоро 24 милиони евра). Времето во коешто победникот можел да си ја земе наградата истекло вчера, на 1 април, појаснува ТВ-каналот „Глобо“. Според телевизијата, ова е најголемата награда досега, која …

0 134

Според новите психплошки студији тие што прават много селфиња имаат психолошки проблеми, но Љубиша е нешто посебно и тоа не важи за него. Тој е толку зависен селфаџија што секогаш бара добар кадар и ја врти камерата за да испадне што е можно подобро. Братучедот З.П го завика селфи бој а за другите е Љубиша …

0 140

Каде да се појави дворовчанецот Љубиша од страна му довикуваат Џастин, што е нешто што му штети на неговото Хоби како Диџеј. Тој е комплетно разочаран од народот и секогаш кога му довикуваат тој се дере и извикува на цел глас, Јас не сум Џастин јас сум Љубиша. Со нетрпеније чека да ја напушти државата …

0 491

Овој тип спие на пари и еден од највлијателни Јутуб Гејмери во светот. Доколку ве интересира ова погледнете го долното видео:

0 17

(ВИДЕО) Поради силната зима на североистокот на САД, замрзнатото езеро Винипесоки е претворено во писта годинава, објавија властите на американската сојузна држава Нов Хемпшир. Езерото, кое е долго околу 800 метри, може да послужи како писта, под услов мразот да е дебел најмалку 30 сантиметри, изјави неименуван службеник на единствениот леден аеродром што има дозвола …

0 39

На интернет се појавија фотографии каде мажи кои се големи љубители на пиво поради што како што сите добро знаеме – се добива и „пивски“ стомак, за смеа и забава позираат како трудници. Она што не насмеа најмногу се позите во кои тие делуваат толку среќно и заљубено баш како трудница која го очекува своето …

0 78

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 111

20 нај промашени дизајни одбрани според веб страната klyker.com, погледнете ги сликите испод:

0 35

Ритко Мадафака како зборува и прави и смешки на една девојка со големи гради, погледнете го видеото:

0 93

Во индиската провинција Ченаи, на длабочина од 60 метри под вода, В Чинандураи и С Светта, во согласност со хиндуистичките правила и советите на свештениците пар ги кажа своите завети. Утрото, младенците се разбудија во зората за да нуркаат покрај брегот на Ниленкарај со нивната традиционална облека. Невестата носеше црвен сари, а младоженецот носеше доти …

0 46

Задоволството што го имаат некои од нас (и, се надеваме, и некои од вас) е читањето низ целото мени во ресторан или кафуле, барање непарни ливчиња, граматички грешки и смешен Фотошоп. Сепак, некои менија се толку неверојатно лоши, толку прекрасно смешни што луѓето не можеа да не се сликаат и споделат на Интернет за сите …

0 55

Овој лик заработува за живот со средби со клиенти кои го ангажираат само за да поминуваат време заедно. За повеќето луѓе, работата е бесконечен список на задачи што треба да ги завршат – има многу работи што треба да се направат и навидум никогаш нема доволно време за сè. Но, за еден човек во Јапонија …

0 54

20 нај промашени дизајни одбрани според веб страната klyker.com, погледнете ги сликите испод:

0 89

Ова се мистериозни и чудни слики одбрани според веб страната klyker.com, погледнете ги испод:

0 73