Saturday, October 16 2021

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 16 И 17 ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА

Read More

Дали знаевте дека супермаркетите немаат прозори? Еве и зошто!

Read More

Слушнете ја новата песна на Адел: За 8 часа има речиси 16 милиони прегледи! (ВИДЕО)

Read More

IN TREND TODAY

Многу луѓе веројатно никогаш не се запрашале зошто поголемиот дел од супермаркетите се без прозори, односно стаклени ѕидови, ниту пак обрнуваат внимание на музиката која е пуштена во нив. Исто така, поголемиот дел од нив не забележал каков е подот во нив, а сето тоа има причина зошто е така. Зошто нема прозори во супермаркетите? …

Можеби ве привлекла љубовта на прв поглед, но големи се шансите дека врската помеѓу овие хороскопски знаци нема да потрае, а нема ни среќно да заврши. Јарец и Стрелец Овие два знаци во потполност се различни. Личностите родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат и иако велат дека љубовта не им е најважна …

Адел неодамна го најави новиот албум, а денес публиката конечно може да ужива во нејзината прва песна по 6 години пауза. Песната се вика „Easy On Me“ и прегледана е речиси 16 милиони пати за само 8 часа. Тоа е прва нова песна на Адел по шест години. Во баладата придружена со пијано, Адел пее …

Новиот Џемс Бонд филм очекувано успеа да заработи најмногу во свој премиерен викенд, погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.No Time to Die Заработка: $55,225,007 Жанр: Акција, Авантура, Трилер Актери: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek Режија: Cary Joji Fukunaga Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM Треијлер: No Time to Die 2.Venom: Let There Be Carnage …

Локните и брановидната коса се една од најубавите женски фризури кои секогаш ја истакнуваат женската сензуалност и елеганција. Иако ваквата фризура е тешко да се постигне, со оглед на тоа како изглеа, трудот е вистински вреден. Ви откриваме 3 чекори кои ќе ви помогнат да постигнете божествени бранови како од фризерски салон. Чекор 1Многу е …

Доколку сте барале Ветеринар или Ветеринарка Наташа можеби е правиот избор. Се работи за Твитерџика која не бира много начини на изразување на Твитер него што ќе и текне ќе твитне и за тоа можеби е една од омилените твитерџији помеѓу толку голем број на Македонскиот твитерај. Доколку сакате да ја следите Бојчен кликнете на …

Во овој лајв стрим можете да видите на кој начин во играта SIMS 4 доаѓа бебе на свет, уживајте во стримот во видеото испод:

По завршувањето на одредена сезона на серијата „Преспав“, фановите веднаш бомбардидаар со прашања дали ќе има продолжение. Во јануари оваа година со 20-та епизода насловена „Лицитација“, заврши и 4-та сезона на македонскиот ситком „Преспав“. Во последната сезона,  пансионот пропадна поради неплатениот кредит на Миле, па се случи лицитација на која присутните наддавачи, а и гледачите …

Иако сме сеуште длабоко навлезени во зимата, наскоро кога ќе дојде топлото време сигурно многу дами ќе бараат на интернет како лесно да се ослободат од вишокот влакна на телото. Денес ви донесовме одлично и безболно решение, по што кожата ќе ви биде мазна и свиленкаста, а тајната е во домашниот сапун. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: ¼ …

MENU

Back

This is a web site for people who want to see something interesting.