Tuesday, September 21 2021

Дали се препознавате? Секој хороскопски знак опишан со еден збор

Read More

Зошто е добро да јадете кикирики секој ден?

Read More

Ана Бекута откри зошто шест години била лута на Цеца Ражнатовиќ

Read More

IN TREND TODAY

Aна Бекута кога пред шест години прославила три децении кариера, нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ не ја испочитувала и не се појавила на прославата и поради тоа настанало недоразбирање. „Како што се вели, ние сме цивилизирани луѓе.  Имавме едно недоразбирање. Во 2015 година, прославив 30 години од мојата работа. Таа не се појави на таа моја …

Дали се сложувате? ОВЕН Страствен  Во сѐ и секогаш. Сака да го запознае светот и да проба сѐ во животот. Неговата искрена животна страст ретко што може да ја спречи. БИК Топол Во неговото огромно срце го собира цел свет. Само треба внимателно да се дојде до него и да го сакате. БЛИЗНАЦИ Безгрижни Во …

Соништата се многу силна слика за потсвеста и она што во суштина не проникнува. Ако некој сонува за вас во последно време, може да каже многу за таа личност и нивното искуство со вас..Кога сте во нечиј сон, тоа не значи дека вие сте нивната тајна љубов. Понекогаш е многу повеќе од тоа! Може да …

И покрај тоа што раѓањето е нешто најприродно и најблагородно, единствената причина поради која сите сме тука денес, сепак темата е сè уште табу. Овие фотографии се создадени за да се долови на најдобар начин раѓањето на нов живот и борбата на мајката. За повеќе кликнете на наредниот линк: фотографии кои најдобро го доловуваат раѓањето …

Еден аргентински фармер создал неверојатна шума во облик на гитара во знак на сеќавање на својата покојна сопруга. Шумата е толку голема што НАСА може да ја види преку својот сателит. Оваа шума е внимателно направена со дрвја во различни бои. Идејата за ваков проект започнала од неговата сопруга која заедно со него патувала преку …

Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски заедно со своето семејство веќе неколку години живее надовор од Македонија односно во САД. Тој го замени микрофонот со работа како обезбедува на аеродром. Иако не е дел од јавната сцена, Ламбе е дел од социјалните мрежи. ФОТО: ИНСТАГРАМ И таму не е толку многу активен, но кога има нешто …

Елена Ристеска важи за една од подобрите македонски пејачки, а својата популарност ја стекна со песната „Нинанајна“ на „Евровизија“. Меѓутоа, од неодамна пеењето и е втор план и повеќе се посвети на нејзината козметички линија „ERA Cosmetics“. Пејачката во интервју за „Сарајевска сехара“ проговори за својата кариера, идните планови, за музиката, како и за својата …

Ако се прашувате како изгледаше моментот кога 21-годишниот Бруклин Бекам клекна пред Никола Пелц, имате среќа. Младата двојка во истиот момент објави фотографии на своите социјални мрежи. „Не можам да замислам живот без тебе, ме тераш да се чувствувам посебен и правиш да се смеам цело време. Јас секогаш ќе се грижам за тебе и …

(ВИДЕО) Висока, разбушавена пунџа е идеален избор за секој ден, особено во жешката летна сезона кога ја носиме косата најчесто во опашка или пунџа. Сепак, иако изгледа многу едноставно, неуредната пунџа не е лесно да се состави без шик призвук. Сакаме што изгледа ноншалантно, а во исто време и елегантно за да може да се …

MENU

Back

This is a web site for people who want to see something interesting.