Media archive

Videos


Најмалиот елен на светот ги воодушеви корисниците на Редит откако неговите фотографии беа објавени на таа социјална мрежа. Еленот е голем колку домашно куче, а потекнува од семејството на таканаречените пуди. Постојат два вида пудинзи и тие живеат во Јужна Америка. Јужниот пуду потекнува од Аргентина и Чиле, а северниот пуду од Перу, Венецуела, Еквадор …

0 48

Пред камера не сакаат да зборуваат, ниту да се фалат, но кога се работи за баклава, кичевки се неуморни! Во пресрет на Курбан Бајрам ги засукаа ракавите и ги расукаа корите. Баклава се прави секој град, велат домаќините, но секое место има своја традиција на подготовка. Тајната често лежи во подготовката на тестото. Во кичевската …

0 55

Секоје видео е скоро много гледано на Јутуб каналот Азирус Гејминг, но последното које беше објавено достигна над 2000 вијувс што го изненади сопственикот. Самиот вели дека ова му се случува за прв пат и дека е изненаден од големата бројка која успеа да ја достингне за толку кратко време. Видеото можете да го видите …

0 14

Тиркизната боја е најтешко да се добие, а доколку сте ги пробале сите начини за бојадисување јајца во оваа нијанса, но не сте успеале, време е да го испробате овој сосема природен начин на фарбање. Велигденските јајца можете да ги обоите со виолетова зелка и да добиете уникатна боја: Еве како: За 12 варени јајца …

0 152

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба гостуваше во утринската емисија на Телма каде зборуваше за нејзините проекти на кои моментално работи, за настапите, пандемијата со коронавирусот, за моменталната состојба со војната меѓу Русија – Украина. Имено, таа откри дека се вратила на настапите и дека агендата е полна. Викторија исто така откри дека била …

0 218

Жарко Јовановиќ е талентиран 26-годишен кумановец кој можете да го видите во некоја од улогите во претсатавите на кумановскиот театар каде што игра и глуми. Сепак, со неговите видеа на социјалните мрежи можете да се насмеете до солзи, особено од оние кои се инспирирани од дневнополитичките настани во земјава, која, како што вели самиот, постојано нуди …

0 73

Луна е прекрасен црн пантер роден во Сибирската зоолошка градина. Нејзината мајка одбила и не сакала да ја дои. Шансите на Луна да преживее биле мали, но за среќа, на помош и пришла неверојатна жена. Жената имала искуство со одгледување диви мачки и решила да и помогне на Луна да преживее со тоа што се …

0 43

Филмот „Тома“ е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ, кој ги прикажува неговите почетоци, како и врвот на славата, неговите љубови што го инспирирале за компонирање на некои од најголемите хитови, односот со голем број пријатели од уметничкиот свет на тогашна Југославија. Освен животот на пејачот, се обработува и неговата музика која за филмот ја компонира …

0 111

Српската пејачка Милица Павловиќ за време на гостувањето во емисијата „Амиџи шоу“ се најде пред  предизвик за кој буквално ќе се зборува уште долго. Или поточно пред „топлес предизвик“! Имено, Павловиќ доби предизвик да го соблече зелениот корсет кој го носеше на себе,  откако загуби во играта која ја играше во шоуто. Пејачката прво го …

0 122

Во јануари, 1992 година за првпат беа откриени егзопланети оддалечени 2.300 светлосни години од Земјата. Сега, 30 години подоцна, НАСА официјално потврди дека се пронајдени над 5.000 егзопланети. Попрецизно кажано, 5.005 планети се документирани во архивата на НАСА, а секоја планета е со своја уникатна карактеристика. „Ова не е само бројка, секоја планета е нов …

0 24

Ѕвездата на реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“ ја сподели оваа вест на Инстаграм, но не го откри новото име на момчето кое се роди пред околу еден месец. Кајли Џенер објави дека таа и нејзиниот партнер Тревис Скот го смениле името на новородениот син, кого го нарекле Волф. „Нашиот син повеќе не се …

0 13

Неколку познати личности Бекстејџ ги испраша во врска со ова тема. Видеото можете да го видите испод или на наредниот линк: Какви ти се мислите таков ти е животот

0 33

Погледнете го најновото Хитмен 3 Азирус Гејминг видео, на следниот линк или испод: The Pirates Problem Level 1 – 3

0 13

Вчера денски изигравме јас и Панта два купа од играта Краш Тим Ресинг Нитро Фулед во живо на Плејстејшен 4, погледнете го видеото на наредниот линк: Пане и Љубиша во живо

0 21

Јелена Спенџарска како што досега не сте ја видиле, еве Вистина.мк што напиша: Телевизиската кариера се билда со знаење, умеење, квалитет… Симпатиите кај  ТВ аудиториумот се стекнуваат или не со тек на времето, а довербата се гради заеднички со гледачите на кои им се обраќаш, со кои аудио-визуелно секојдневно комуницираш, умееш да ги ислушаш, соодветно …

0 79

Овој лајв стрим е денес направен. Погледнете го на наредниот линк: Играње на двата купа

0 11