Media archive

Videos


Доколку сакате да се сускрајбнете на некој итересен Гејмерски канал, сукрајнете го Азирус Гејминг каналот. Погледнете го едно од поновите видеа изиграно од велепанецот Азирус Гејминг. Видеото е испод:

0 13

Пејачката Андријана Јаневска со носталгија се потсети на едни убави времиња. Таа на својот „Фејсбук“ објави фотографија од неа, Toше Проески и Каролина Гочева кога биле помлади. Фотографијата датира од годината на почеток на новиот милениум, кога тие беа дел од мини турнејата низ Австралија. Истата беше организирана од МРТВ, која заедно со австралискиот провајдер …

0 128

Секој месец PS+ почнаа да даваат игри за PS4 кои се много добри. Така да и овој месец PS+ за несецот Мај продолжија да даваат много добри игри. Погледнете ги во видеото:

0 65

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против кандидатка Александра Дабиќ.  Мими се претстави со песните „Зошто си ме мајко родила“ и „Казуј крчмо“. По нејзиниот настап Мими доби пет гласови од жирито и помина во бараж.  Членовите на жирито имаше …

0 156

Честопати постојат ситуации кога куче и мачка стануваат неразделни пријатели. Ова обично се случува ако сопствениците одлучат да имаат куче и мачка во својот дом како домашни миленичиња. Каиро и Султан се пример за такво пријателство. Дуото има профил на Инстаграм каде нивните сопственици секојдневно споделуваат фотографии и видеа, а на некои од нив Султан …

0 49

Ова видео е уште еден доказ дека кучето е најголемиот пријател на човекот и разбираат много повеќе него што мислиме. Погледнете го видеото испод:

0 26

ОВЕНОвој викенд за Овенот ќе биде исполнет со страст и романтика. Ќе се чувствувате особено емотивно, страствено и полно со љубов. Ќе ве привлекуваат романтични филмови, но и мигови со сакана личност. Прашањата за пари се прилично стабилни ако треба да вложите малку дополнителен напор исто така. Вечерта поминете ја со семејството и уживајте во …

0 2.6k

ОВЕНЛичноста со која сте блиски денес ќе ви помогне понатаму со отстранување на каква било конфузија што се појавила во врска со деловно партнерство или љубовна ситуација што одеднаш тргна наопаку. Можно е да запознаете личност која има многу повеќе искуство од вас, одвојте малку време за кафе за подобро да разберете што се случува. …

0 689

(ВИДЕО) Со малку волја и напор, секој може да создаде личен рај. Особено кога пристигнува убавото време, па терасата станува нашето омилено место за одмор. Една девојка покажа како да се направи старата, трошна тераса најубавото место за мир и кафуле. Трансформацијата што таа ја направи со нејзината тераса сигурно ќе ја разбуди вашата фантазија …

0 102

ОВЕНДенес, Овенот може да се чувствува лошо поради претерувате со храна и пијалоци. Може дури да се запрашате дали домашната забава вреди за благиот вкус што го имате во устата. Малку време што ќе го посветите само на себе ќе биде доволно за да се вратите на старото темпо. Немојте да се изненадите ако добиете …

0 343

ОВЕНОвој викенд, Овенот може да добие доста вознемирувачки информации за неговиот пријател, но не паничи веднаш затоа што е можно некои факти да бидат искривени со прераскажување. Исто така е можно тоа да е само озборување. Јавете се на некој што сигурно ја знае вистината и проверете ја ситуацијата пред да го нападнете вашиот пријател. …

0 472

ОВЕНДенес е идеално време Овенот да им објасни за се на сите за што размислувал во изминатите три недели. Обрнете посебно внимание на проблемите поврзани со вашата сентиментална страна. Ако во моментов сте во врска со која не сте задоволни, не плашете се да ја раскинете. Само бидете храбри, нема да постигнете ништо со воздржаност, …

0 378

ОВЕНДенес, Овенот може да има доста бизарни мисли а тоа може да ве одведе во насока што не ви одговара во моментов. Не плашете се да ја истражите оваа страна од себе, бидејќи на тој начин ќе научите нешто за себе што не би можеле да го сторите поинаку. Мудроста може да се најде на …

0 325

ОВЕНЉубовните проблеми на Овните денес можат да ги остават малку збунети и со лошо чувство во стомакот. Можеби тоа вклучува врска што сè уште не се покажала во вистинското светло. Не грижете се толку за оваа ситуација. Наскоро ќе слушнете некои позитивни вести. Останете смирени кога разговарате со вашиот партнер. Ако се однесувате несигурно или …

0 455

ОВЕНОвните се топли и чувствителни, па затоа денес би можеле да бидете особено чувствителни на туѓите емоции. Романсата ви е на ум и сè ви изгледа крајно сензуално. Ако купите облека, веројатно ќе се одлучите за богати и скапи предмети за облека. Искажете ја вашата страст. Вашиот партнер ќе ви биде благодарен. БИКБиковите можат да …

0 864

ОВЕНВашиот ум доживува еден вид пресврт. Ова е одличен ден каде што можете да ја проучите сопствената духовност и да ги преиспитате своите ставови и да го споделите вашето знаење со другите. Ќе се занимавате со литература за областа што ве интересира и ќе поминете пријатно време разговарајќи со пријателите. Проширете го вашето знаење. БИКСоништата …

0 547