Ова е летниот избор за релаксација на домашен терен за Каролина Гочева (фото)

Read More

КАКО ГРАДСКОТО ЗЕЛЕНИЛО ВЛИЈАЕ ВРЗ НАМАЛУВАЊЕ НА ЕФЕКТИТЕ НА БУЧАВАТА?

Read More

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет! (ВИДЕО)

Read More

IN TREND TODAY

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ за време на пандемијата со коронавирусот престојува кај своето момче во Нови Сад. На овој чекор таа се решила бидејќи сакала да се изолира целосно од сите. Таа за српските медиуми вели дека со мајка и Цеца секојдневно контактираат, а бидејќи и порано живееле одделно, не и е тешко што се …

Изминатиот викенд, Ники Хилтон беше уловена на плажа во друштво на сопругот Џејмс, како и нејзините родители Кети и Ричард Хилтон. Најмногу внимание привлече мајката на богатите наследнички која на 61 година плени со својата убавина. Ники и Џејмс се заедно од 2011 година, а од бракот ја добија ќерката Лина и синот Теди. Meѓутоа, …

Славната пеачка и актерка често не остава без здив со своите модни избори, но овој пат би се рекло дека тотално ја „промаршила“ сезоната Латино дивата Џенифер Лопез беше забележана подготвувајќи се за патување на аеродромот во Лос Анџелес во придружба на својот сопруг Алекс Родригез. Таа носеше стајлинг на Chanel кој вклучуваше комплет од …

Цеца Ражнатовиќ стана баба на 3 јуни, кога нејзината снаа Богдана го роди синот на Веjко, Жељко.Сега таа зборуваше отворено за сè што се смени кај неа и нејзиниот дом, откако добиј нова член. Без оглед на тоа што многумина мислат дека Ражнатовиќ троши богатство на опрема за бебиња, пејачката вели дека тоа не е …

За Лила Филиповска може да мисли и каже кој што сака, ама евидентно е дека жената знае што прави. ТВ водителка со најдолг стаж во Македонија од  околу 30 години, при тоа константна популарност и постојана гледаност на нејзините емисии, квизови, шоу програми… со еден збор, ТВ проекти. Последниве година, две-три… со експанзијата на рекламирањето …

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја возвраќаат љубовта и тоа дупло Неодамнешните истражувања откриваат дека овците имаат способност да разбираат човечки изрази на лицата. Можат да разликуваат среќни и насмеани и тажни лица. Тие сакаат кога луѓето ги гушкаат и бакнуваат а тие дупло ја возвраќаат љубовта. …

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на неговите деца, и иако првично не сакаше да го признае, тој на крајот сепак го стори тоа. Џозеф завршил училиште на Факултетот за бизнис и менаџмент минатата година, а очигледно ги повлекол гените на татко му …

MENU

Back
Widgets on side panel

Don’t miss