Posts From Category

Various Layouts

Subtitle is an optional

Силен блесок на метеор што паѓа го осветли небото над западна Јапонија, а таа сцена ја забележаа телевизиските камери и корисниците на социјалните мрежи. Метеорот силно изгоре додека брзо минуваше низ атмосферата на Земјата, пренесе Associated Press. Многу луѓе во западна Јапонија објавија на социјалните мрежи дека биле сведоци на оваа ретка глетка. Телевизијата NHK …

0 71

Фудбалерот Огњен Врањеш за минагодишниот роденден ја ангажираше пејачката Цеца Ражнатовиќ да му пее на прославата. Во интервју за „Сценарио“ на курир.рс, Врањеш изјави дека останатите пејачи го одбивале велејќи дека немаат време. Покрај Цеца, единствена пејачка која го испочитувала била Нада Голубовиќ.„Светлана ја почитувам како жена, мајка и пејачка. Се договориме, госпоѓата дојде, ме …

0 121
Posts From Blog

Infinite Pagination Supported

With Load More Button

(ВИДЕО) Еден шестогишник од Амазонас во Бразил се заглавил во голема глинена ваза. Ситуацијата на крајот барала – чекан. Радозналото дете почнало да паничи но членовите на семејството некако се обидувале да го извлечат од вазата. Бидејќи не успеале, започнала акција за кршење на вазата, во која како најуспешна се покажала мајката на детето. „Сега …

Не се сомневаме дека вашата мачка е среќна, но може да биде уште посреќна ако оваа зима и обезбедите простор да истражува, да си игра и да биде опуштена. Вашето разгирано милениче ќе ви биде благодарно. Повќе од натписот ќе најдете на наредниот линк: Како да го забавувате вашето разиграно маче Извор: srekja.mk

ОВЕНОдите напред-назад со вашите финансии, постојано имате некои плаќања и се прашувате кога нештата ќе станат подобри. Наскоро доаѓа финансиска помош или некои пари кои долго ги исчекувате. Венера влегува во вашиот сектор на љубовта а тоа ќе донесе компликации со партнерот, ќе ви биде тешко да дојдете до заеднички јазик. Нешто кое се одолговлекува …

Секоја припадничка на понежниот пол, особено оние што се појавуваат пред камери, се трудат да изгледаат совршено. Избор на комбинација, фризура, шминка… тоа најдобро го знаат дамите, но пејачките и водителките особено имаат поголема посветеност на изгледот која бара и доста време. Секојдневно се случуваат снимања на емисии, промоции, а ТВ водителката Ирена Спировска е …

MENU

Back
Widgets on side panel

Don’t miss