Posts in category

Uncategorized


Газираната вода ја гаси жедта и многумина го сакаат нејзиниот „вкус“. На пазарот денес има различни видови газирана вода, но дали консумирањето на истата има недостатоци и како влијае на здравјето? Од клиниката Мајо објаснуваат дека газираните пијалаци (пијалаци со додаден јаглерод диоксид за создавање меурчиња) може да придонесе за развој на печење во желудникот. …

0 36

Ова игра е итересна на сите фанови на игри симулацији. Испод можете да го видите мојот гејмплеј од оваа игра. Погледнете го видеото:

0 13

Психологијата не престанува да нé воодушевува. Сé повеќе слушаме за некој факти за нас кои воопшто не сме ни посмилиле дека може да се случуваат. Еве уште 4 неверојатни психолошки факти: Допаминот нé прави зависни од нови информации.Љубовта на биохемичка база ја има истата реакција како опсесивно нарушување на мозокот.Постојат гени кои одредуваат дали ќе …

0 116

Денес мислам дека конечно ќе се опарам после подолг временски период. Ви ги препорачувам следните фиксови да ги играте: Монпеље – Ајачијо фикс 1 Самдорија – Лацијо фикс 2 Бормаут – Волфс фикс 2 Ви пожелувам много среќа.

0 44

Петрос и Мирта ги разменија заветите за вечна љубов во единствено и оригинално опкружување – под вода, на дното на морето кај островот Алонисос. Ова е прва подводна венчавка на островот. На церемонијата покрај брачниот пар, присуствувал и градоначачникот на Алонисос, сведоците, инструкторите по нуркање и подводен камерман. Мирта носела венчаница, додека младоженецот по куси …

0 37

Миксот не е нов но тој што го нема гледано е новитет за него, слушнете го:

0 23

ОВЕНВие сте еден чекор пред другите, бидејќи знаете како точно да предвидите нечија реакција или одговор во деловните преговори. Јасно ви е дека помодерниот пристап кон заедничките теми или интереси носи долгорочен успех. Поставувате премногу строги критериуми пред саканата личност, но вашето охрабрување исто така може да има корисен ефект на многу начини. Емоционалните предизвици …

0 2.4k

Ова се едни од по комичните слики од нај забавните и комични животни, погледнете ги испод:

0 148

Играта ја има за PS4 Plus за месецот Август, погледнете го Јутуб коментарот и денешниот стрим:

0 59

Едната е легендарна онлајн игра а другата е исто така добра, погледнете испод кој се:

0 131

ОВЕНОние од вас кои се водат од чувство за деловно работење треба да продолжат што е можно тивко во насоката за која сметаат дека е исправна. Не кажувајте им на другите за вашите планови затоа што конкуренцијата може да ве забави. Некој ќе ве замоли за услуга која е далеку од разумна, нема да постигнете …

0 1.2k

ОВЕНТреба да се осигурате затоа што се чини дека денес следуваат некои битки кои нема да можете да ги избегнете. Треба да бидете подготвени за сè. Многу брзо ќе откриете за какви битки станува збор, и како утеха, вие навистина многу ги сакате многу, затоа нема да ви биде тешко да се вклучите во нив …

0 1.1k

Дали тоа што не ни успеало со нашиот Евровизиски преставник, ќе ни успеје со наш композитор и аранжер со Дарко Димитров зависи од трите девојки и од нас ако ги поддржиме. Композицијата е олична, така да вреди да се даде глас. Гласајте за трите девојки за женската музичка група Херикејн. Доколку ги немате слушнато тоа …

0 183

(ВИДЕО) Добро е позната традицијата на закачување катанци на мостови со кои паровите се заколнуваат на вечна љубов, но што кога нештата ќе тргнат наопаку? Видеото во кое дечко се обидува да го пронајде љубовниот катанец кој го закачил со својата сакана стана хит на социјалните мрежи. Ако сте заqубени или барем сте сигурни дека …

0 972

Има повеќе Хобија но само во трите е тхе бест. Тоа се Сликањето, Блогерсвото и Диџејството. Иако никогаш не пуштал музика преку контролерска миксета, тој располага со раскошна креација на миксање на музика. Иако тој никогаш нема сликано со професионален фото апарат, тој вади слики кој се број еден во Велесов. Иако тој нема заработено …

0 333

ОВЕННе грижете се толку за работите што не сте ги завршиле. Доколку имате нова идеја и сметате дека ќе ви донесе финансиски придобивки, слободно ставете ја нејзината реализација на списокот на приоритети. Можеби на некои не им се допаѓа, но верувајте во себе и во интуицијата. Луѓето што ве сакаат ќе бидат задоволни од вашето …

0 976