Posts in category

ХОРОСКОП


Денес Лавовите ќе добијат резултати од својата упорност, Јарците ќе запознаат личност која веднаш ќе ги шармира, а Биковите ги очекува прилив на финансии кој ќе ги расположи.. ОВЕНХронично сте уморни и тоа се манифестира низ вашата соработка со колегите. Наспроти тоа на љубовен план функционирате одлично благодарение на поддршката и наклонетоста која ја добивате …

Денес Водолиите ќе се чувствуваат заљубено, Вагите ќе добијат љубовна понуда за која ќе се двоумат дали да ја прифатат а Биковите ќе имаат поволен викенд за финансиите.. ОВЕНОвој викенд ќе бидете расположени за комуникација но не и за деловни отстапувања. Емоционално ќе бидете презадоволни и ќе подготвувате некое изненадување или поклон за вашата друга …

Денес Јарците ќе имаат некои љубовни проблеми, Раковите ќе се чувствуваат прилично успешно а Биковите ќе имаат поволен ден за финансии и работа.. ОВЕНОва е одличен ден за самостојно извршување на деловните обврски со оглед на тоа дека нема да бидете расположени за тимска работа и комуникација. Во емоционална смисла ќе уживате во комуникацијата и …

Денес Девиците треба да се посветат на решавање на стари обврски, Водолиите ќе доживеат успех а Раковите ќе добијат награда за вложениот труд.. ОВЕНДенот на работното место тече во добра комуникација со соработниците и воспоставување на нови договори. Ве очекува финансиска добивка. На емоционален план имате потреба да доминирате над партнерот. Здравјето е солидно. БИКНа …

Денес Јарците ќе се водат според изреката „убавиот збор железни врати отвора“, Биковите имаат големи очекувања од љубовта а Рибите се инспирирани на работно поле.. ОВЕНПолни сте со ентузијазам и со многу оптимизам се фокусирате на деловните обврски. Љубовта ви е во мислите но никому не сакате да му покажете во колкава мера сте емоционално …

Денес Јарците ќе добијат неочекувана љубовна понуда, Раковите ќе бидат оптимистични во однос на совласување на работните проблеми а Стрелците ќе размислуваат за нови деловни идеи.. ОВЕНПрилично сте дипломатични и на шармантен начин ги постигнувате деловните цели. Обожавате се кај партнерто и имате чувство дека сте во врска со идеална личност. Обидете се да не …

Денес Раковит ќе добијат финансиска награда за вложениот труд, Биковите ќе ја подобрат комуникацијата со партнерот, а Лавовите ги очекува нова љубовна можност.. ОВЕНИскористете го денот за комуникација со соработниците и воспоставување оптимални договори. Кога е љубовта во прашање, доста се грижите за една особа но поради несигурностите не можете да дојдете до проблемот во …

Денес Шкорпиите ќе делуваат неодоливо, Лавовите ќе претеруваат со својата радозналост, Јарците нема да успеат да привлечат нечие емоционално внимание.. ОВЕНИм делувате недоверливо на вашите соработници и барате нови информации со цел на време да ги разјасните вашите дилеми. Деловното недоразбирање од порано би можело да кулминира на ваша штета, бидете внимателни на кому што …

Денес Близнаците ќе делуваат динамично и снаодливо, Шкорпиите ги очекува романтична и возбудлива забава а Водолиите треба да испланираат заедничко излегување со пријателите.. ОВЕНСе грижите за тоа да оставите позитивен впечаток и поради тоа ги преувеличувате своите барања. Без оглед на исценираното повторување, добивате поддршка и некој со симпатии ги оценува вашата појава и настап. …

Денес за Девиците е идеален ден за љубов, Раковите треба да се посветат на средување на нештата околу нив а Стрелците ги очекува семеен собир со роднините.. ОВЕННезадоволни сте и нерасположени, а тоа ќе го „истресите“ на некој кој воопшто не е нити крив нити должен. Настојувајте да се смирите и да се контролирате без …

Денес Стрелците ќе размислуваат за започнување на сопствен бизнис, Јарците ќе бидат особено емотивни а Биковите ќе бидат подготвени да се соочат со сите предизвици… ОВЕНОвните кои се баби и дедовци, денес ќе уживаат во друштво на своите внуци. Останатите припадници на знакот денот ќе го исполнат со бројни контакти со најмладите. Минлива главоболка. БИКМеркур …

Денес Рибите ќе се разбудат свежи и подготвени за нови победи, за Биковите денес е идеален ден за релаксација и опуштање, а Лавовите треба да организираат мала домашна забава.. ОВЕНВреме е за проценка на задоволството со вашата работа и дали постојат шанси за напредок. Односите со колегите можат да бидат и подобри. Денес ветивте дека …

Водолиите денес треба да испробаат нешто ново за да ја разбудат страста со партнерот, Биковите треба да организираат средба со колегите за да се запознаат подобро, а Раковите ќе бидат опсипани со внимание.. ОВЕНПризнајте си на себеси дека не сте биле баш најдобар пријател во последно време, но денес имате прилика да го поправите тоа. …

Денес Јарците ќе добијат шанса да се покажат на работното место, Овните ќе се чувствуваат среќно и полетно, а Раковие ќе имаат неочекувана средба која ќе ги расположи… ОВЕНСе чувствувате среќно и полетно, но не заборавајте – кој високо лета, ниско паѓа. Не претерувајте со полетување наеднаш, градете ги своите цели постепено и без брзање, …

Водолиите бараат начин како да бидат сами свој шеф, Овните ќе донесат погрешна одлука а Лавовите ќе мораат да направат компромиси на љубовен план.. ОВЕННикој друг не е виновен ако самите сте донеле погрешна одлука околу нешто. Превземете одговорност и бидете зрели, нема смисла целиот живот да ја префрлувате топката на нечиј туѓ дел од …

Денес Лавовите треба да имаат повеќе трпение во остварување на своите планови, Раковите треба да поработат на својата искреност а Стрелците ќе остават добар впечаток врз нивните соработници.. ОВЕНДенес ќе бидете доста комуникативни и отворени за сите видови на соработка. Обидете се што почесто да ја будите оваа комуникативност, луѓето сакаат отворени личности и тоа …