Posts in category

ХОРОСКОП


ОВЕНДенот носи голема шанса да ги реализирате плановите од кои се откажавте. Добивките се сигурни и може да добиете пари од кога веќе сте се откажале. Пред да ги инвестирате тие пари во нешто, направете добра пресметка. БИКИмате многу одговорности пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност нема …

0 1.3k

ОВЕНБез сомнение, Овни, сте дале се од себе во работата во последните неколку недели. Како што се приближуваат вашите рокови, може да имате проблеми со несоница, повторувајќи ја истата приказна сто пати и прераскажувајќи проект пред огледало. Сето тоа е прилично исцрпувачко, но на крајот сето тоа ќе се исплати за вас. БИКДенес, или поточно …

0 1.4k

ОВЕНКонечно би можеле да донесете одлука што ја одложувате толку долго. Откако еднаш ќе пресечете и ќе го надминете стравот и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин, вие му давате слобода, и на себе и на вашиот партнер. БИККрајот на еден циклус на работа ќе ве направи многу …

0 540

ОВЕНДенес, Овенот може да има прилично реален пристап кон своите емоции. Сензитивноста ќе излезе на виделина едно чувствително прашање што ќе направи да се чувствувате како Бледо сам во светот против секого. Можеби би можеле, за промена, да дозволите некој друг да ве поведе, а тоа ќе ви даде време да се балансирате малку пред …

0 631

ОВЕНСоочени сте со дилемата дали да прифатите дополнителни долгови што ви ветуваат добра плата, но и значително зголемување на обемот на работа. Ако се организирате добро, новите обврски можат да ви обезбедат голема профитабилност на долг рок. БИКВашата концентрација не е на завидно ниво. Претежно размислувате за уживање со саканата личност и егзотично патување. Во …

0 1.8k

ОВЕНОвенот овие денови може да се почувствува растргнат на две спротивни страни. Дел од вас би сакале да се повлечат и да ја зграпчат вашата омилена литература некаде во мир, додека другиот дел ве тера да излезете и да полудите. Можеби сте понетрпеливи од вообичаеното во односите со семејството или колегите. Обидете се да се …

0 3.1k

ОВЕННабрзина донесувате одлука што не ви го нуди вистинското решение. И покрај тоа што знаете дека работите не одат како што посакувавте, вие сте задоволни од моменталната состојба. Идеално, треба да си дадете време да размислите повторно. БИКСе чувствувате како да сте под контрола, и тоа е сосема спротивно од вашиот темперамент. На саканата личност …

0 444

ОВЕНОвните се брзи на јазик и им се чини дека кријат нешто. Иако вашата мотивација е желбата сè да се реши веднаш, тешко дека другите ќе го видат тоа со ваши очи. Вашите чувства се длабоки и сложени, но постапките на луѓето околу вас им изгледаат површно. Не плашете се од длабоки разговори што ве …

0 367

ОВЕНКонечно можете да донесете одлука, иако тоа е вашиот најголем проблем. Надминете го двоумењето и прифатете ја одговорноста. Избегнувајте расправии со мажи. Не двоумете се во љубовта, вистинско време е да заземете цврст став. БИКНе верувајте во различните ветувања што ви се даваат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. …

0 549

ОВЕННовото знаење позитивно влијае на вашата мотивација и професионална ориентација. Сега имате добра волја да се вклучите во некои задачи што можете да ги решите во договор со вашите соработници. Не мора да се грижите за некои проблеми со пари, бидејќи наскоро ќе ги решите и тие дилеми. Љубовните настани што ги очекувате имаат необичен …

0 320

ОВЕНОвните чувствуваат дека по подолго време ги имаат сите конци во свои раце затоа што јасно ги гледате последиците од сè што правите и можете да размислите за дадените опции пред да изберете. Наградата може многу да ве задоволи, иако ќе мора да почекате уште малку за целосниот ефект. Справувајте се со долгорочните цели денес …

0 363

ОВЕНКонечно можете да донесете одлука, а тоа е вашиот најголем проблем. Надминете го двоумењето и прифатете ја одговорноста. Избегнувајте расправии со мажи. Не двоумете се во љубовта, вистинско време е да заземете цврст став. БИКНе верувате во различните ветувања што ви се даваат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. …

0 543

Минатото ќе им тропне на вратата, велат ѕвездите. И покрај тоа што мислевте дека избегавте неповредени, средбата со минатото ќе ве преследува до крајот на годината. „Старата љубов на која заборав нема“, на некој начин ќе се врати во вашиот живот. Ќе ве вознемири, а потоа ќе имате само две опции – да стапите во …

0 279

ОВЕНАко се чувствувате сентиментално и ви недостасуваат старите добри времиња, дајте се од себе и вратете ги! Потребна е малку волја и желба, овие дена се идеални за оживување на спомените и организирање на дружења како некогаш. Вашите зборови би можеле да повредат дел од вашата деловна активност ако не размислувате за чувствата на другите …

0 3.9k

ОВЕНВи доаѓаат непријатни вести. Идејата што ја имавте, а се однесува на вашето семејство, станува неизводлива со овој пресврт. Сте ги измешале работата и приватниот живот, па дозволивте семејните проблеми да ги решаваат соработниците. БИКТреба да станете сериозни и да ја завршите својата работа на најдобар можен начин. Не е лошо што знаете да се …

0 943

ОВЕННеволјите што многу ве мачеа во минатото се враќаат. Одржувајте оптимизам, паничете непотребно. Не треба да бегате, промените на работа ќе инспирираат малку оптимизам. Внимавајте на вашата диета, вашиот имунитет не е на завидно ниво. БИКДонесувате крај на многу заостанати работи со кои се борите веќе некое време. Со одредена одлука или судска пресуда ќе …

0 2.4k