Posts in category

ФОТО


Жолт пингвин за прв пат е виден на остров во Јужен Атлантик, без никаква трага од црно на телото. Фотографот кој го снимил необичното животно го нарекол искуството „претстава за цел живот“. Жолтиот пингвин е забележан меѓу илјадници црно-бели пингвини на островот Јужен Атлантик. Ивс Адамс, кој го сликал пингвинот, вели дека никогаш порано не …

0 324

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 66

Елените и срните се чести посетители во дворот на Џени Мекмилан. Особено лесно се забележуваат во зима кога се собираат таму за да копаат во снегот и да бараат храна. Неодамна Мекмилан ги гледаше низ прозорецот од нејзината соба, кога забележа сцена што ја збуни. Елен се скри зад едно дрво и се гледаше само …

0 132

Каза до Пенедо или Камената куќа е архитектонски споменик лоциран во северна Португалија на планините Фафе. Името го добиле по четири монументални парчиња гранитна карпа што ја играат улогата на темелот, sидовите и покривот на куќата. Поради својата необична форма, но и начинот на кој се вклопува во околината, оваа камена куќа стана вистинска туристичка …

0 121

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 29

Робин Лахаин (31) и Џудит Шнајдер (30), двојка од Германија, имаат многу интересно хоби – тие патуваат низ светот за да копираат познати сцени од филмови на локациите каде што биле снимени. Робин и Џудит се запознаа на забава на заеднички пријател пред околу 10 години а започнаа да посетуваат локации од познатите филмови во …

0 33

Постојат луѓе кои вистински генијалци а и супер дизајнери и архитекти. Погледнете ги 33 нај кул работи одбрани од веб страната кликер, сликите се испод:

0 28

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 34

Не постои скоро ништо по прекрасно убаво од домашно милениче, а постојат и оние кој не се за по дома а се исто така прекрасни, завани и слатки. Овие 22 слики од разновидни животни ќе ви го разубават денот, погледнете ги испод:

0 121

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 111

Портокалов снег ги покри Пиринеите, а особено погодено беше зимското одморалиште Ел Тартер во Андора. Причината е прашината што пристигна од Сахара. Честички од песок и прашина од Сахара пристигнаа со облачен фронт кој дојде од Северна Африка и погоди голем дел од јужна, но и делови од Централна и Западна Европа. Покрај Андора, забележано …

0 59

Снегот што паѓаше во областа на Германија претходните денови предизвика големи проблеми во земјата, а поединци се фрлија во бело ќебе, како да е тоа море. Според извештаите на медиумите, извесен Енрико Улбрих од Вернигероде денес нурнал во снегот. 41-годишникот не сакаше да ги пропушти „зимските радости“, па ја облече опремата за пливање и се …

0 65

20 нај промашени дизајни одбрани според веб страната klyker.com, погледнете ги сликите испод:

0 35

На рускиотДалечен исток, во регионот Амур, секоја година на територијата околу хидроцентралата Буреј, се формираат неверојатни сцени – големи печурки направени од мраз и дрво. Тоа е вообичаена појава за локалното население, но туристите постојано се насобираат кон Националниот парк Буреја за да ја видат оваа необична појава. Ледените печурки се делумно природни, делумно техноген …

0 68

Задоволството што го имаат некои од нас (и, се надеваме, и некои од вас) е читањето низ целото мени во ресторан или кафуле, барање непарни ливчиња, граматички грешки и смешен Фотошоп. Сепак, некои менија се толку неверојатно лоши, толку прекрасно смешни што луѓето не можеа да не се сликаат и споделат на Интернет за сите …

0 44

Остатоците од најголемото животно што шетало по Земјата се откриени во Аргентина, сметаат научниците од таа земја. Станува збор за непознат вид џиновски диносаурус, кој тежел повеќе од 69 тони. Остатоците од диносаурусот со долг врат се стари околу 98 милиони години, проценуваат научниците. Првите делови од коските беа откриени во Патагонија пред осум години, …

0 87