Posts in category

ЗАБАВА


Неименуван маж од Велика Британија успеал да го положи теоретскиот дел од испитот за возачка дозвола откако 157 пати не успеал да даде доволно точни одговори. Британскиот „Driver and Vehicle Standards Agency“ неодамна известил за новиот неславен рекорд. Маж, чие име не е објавено поради зачувување на приватноста, успеал да го помине теоретскиот испит откако …

0 8

(ВИДЕО) Кога сецкаме кромид – плачеме. Секоја чест на оној што ќе успее да не пушти солза. Ниту една мачка не успеа да се воздржи.  Додека седеше покрај сопственикот, кој сецкаше кромид, белата мачка Коко покажа дека тоа не и се допаѓа ни најмалку. Исто како што прават луѓето, така и Коко ги затвори очите …

0 78

(ВИДЕО) Едно шестмесечно маче по име Хазел деновиве доживеа неверојатно нешто. За прв пат се сретна со снегот, а нејзината реакција ќе ги стопи вашите срца. Отпрвин, таа дури беше малку исплашена, но кога го сретна прекрасното бело ќебе, почна да скока и да игра од среќа. И бидејќи живее во градот Данкан (Канада), ќе …

0 174

Додека физичкото растојание помага да се спречи ширењето на коронавирусот, ограничувањето на контактот помеѓу луѓето доведува до осаменост. Но, за среќа, миленичињата скокаат тука како совршен лек. Домашните миленици можат да бидат одговор на недостаток на допир, потсетува д-р Џанет Јанг, предавач по здравствени науки на Универзитетот во Јужна Австралија. “КОВИД-19 ни откри колку луѓе …

0 52

Не постои скоро ништо по прекрасно убаво од домашно милениче, а постојат и оние кој не се за по дома а се исто така прекрасни, завани и слатки. Овие 22 слики од разновидни животни ќе ви го разубават денот, погледнете ги испод:

0 55

Испреплетени дрвја и гранки што патуваат во сите правци, невообичаени карпести формации покриени со мов, пештери, извиени патеки, мостови направени од корени на дрвја… Љубители на природата и мистицизмот, отворете ги планерите за 2021 година и напишете го ова: Puzzlewood. Нема да зажалите. Puzzlewood е англиска шума, совршена дестинација за сите љубители на книги и …

0 30

Уште една забавна мачка. Мачка која го освои виртуелниот свет благодарение на изразот на лицето, а нејзината популарност расте од ден во ден. Имено, Зелда е мачка која сегашниот сопственик ја посвоил од улица во Лондон. Таа стана сензација на Интернет благодарение на нејзиниот секогаш шокиран израз на лицето. Нејзиниот сопственик Мет Тахиоф тврди дека …

0 147

Ова се 22 слики избрани комични слики избрани од веб страната KLYKER, погледнете ги испод:

0 37

Сигурно ви се случило барем еднаш да направивте салата со парчиња свежа пиперка, да каснете од неа и да сфативте дека вкусот не е добар. Можеби сте помислиле дека продавачот на зеленчук ве измамил со лошо овошје или го обвинувате погрешниот дресинг за лошата салата. Сепак, веројатно не ни помислувавте дека сте користеле погрешна или …

0 31

Томо Сукнаиќ е поим за вистински херој кој го жртвуваше својот живот за да ги спаси својата мачка и куче, и својот коњ кој беше заглавен во рушевините. Фотографијата на Томо Сукнаиќ и неговиот коњ е една од оние по кои многумина навистина ќе се сетат што се случи во Хрватска. Најмногу страдаше селото Мајска …

0 1.5k

Секој човек може да згреши, а и има оние кој што ќе грешат zа кој луѓето се чудат како успеал. Погледнете ја галеријата испод на несупешни и смешни контрукцији некогаш видени:

0 60

Сара е најчестото женско, а Матеј најчестото машко име што граѓаните во земјава им го давале на своите новородени деца во текот на оваа година. Според податоците на Управата за водење матични книги, меѓу најчестите имиња во 2020 година кај новородените женски бебиња се Сара, Јана, Јована, Марија, Софија, Асија, Елиф и Туана, додека кај …

0 373

Додека Џесика го шетала своето куче Доли во Центениал Парк воочила и друга девојка како го шета своето куче кое неверојатно наликувало на нејзиното. Името на другото куче е Воли а го шетала неговата сопственичка Беки која случајно застанала во Нешвил на своето патување од Чикаго во Флорида.Се испоставило дека постои причина поради која Доли …

0 250

Од утринава па се до вечер а и до рани уирнски часеви радио 5фм ја пушта својата новогодишна програма. Еве едно видео во лајв од Диџеј Мастерихит.

0 31

Така, неодамна Костова на „Инстаграм стори“ објави фотографија со Тамара облечени во исто, па нивните следбеници можеа да забележат дека навистина си личат. Многумина тврдат дека некогашната македонската водителка, Миа Костова си личи со македонската пејачка Тамара Тодевкса, но и со српската пејачка Наташа Беквалац. Така, неодамна Костова на „Инстаграм стори“ објави фотографија со Тамара …

0 113