Posts in category

ЖИВОТ


Кречел Картер (30) за само една година целосно го трансформираше својот изглед. Таа вели дека била во кревет поради хронично заболување. Тоа ја довело до 140 килограми, а таа вели дека не можела да стои на нзое повеќе од 45 минути. Таа одлучи да ги смени своите навики и да го среди своето тело за …

0 152

Откако започна пандемијата со коронавирус, како и повеќето Лила најголемиот дел од времето остана дома почитувајќи ги мерките за заштита од вирусот. Таа живее во општина Чаир каде има голем број на заболени, па од таа причина е уште попретпазлива. Веруваме дека она што најмногу и недостасува, се снимањата на квизоот „Се или нешто“ кој …

0 355

– Истражување спроведено од фондацијата „Британско срце“ (The British Heart), открива – за колку време на децата им здодева една нова играчка… Фондацијата испитувањето го спроведе во матичната Велика Британија. Резултатите говорат дека малечкото го губи интересот за играчка за само 36 дена. „Една петтина од родителите рекле дека нивното дете изгубило интерес по 11 …

0 30

Бидејќи луѓето престанаа редовно да го ажурираат статусот на врска со Фејсбук, не е толку лесно да дознаете дали некој е зафатен. Како тогаш да откриеме дали некој е сингл или не? Не се познавате многу добро, можеби сте се виделе неколку пати во реалниот живот, но сепак не можете да го извадите од главата? …

0 68

Адвокатите откриваат дека во месец јануари разводите се најчести во споредба со останатите месеци од годината.  Освен, евентуално, адвокат, ретко кој со нетрпение очекува развод. Ние веруваме дека тие не се ни најмалку пријатни.Лора Везер е адвокат, која застапува познати sвезди на суд помеѓу кои нејзин клиент е и Анџелина Џоли. Таа тврди дека јануари …

0 109

Именденот на Христијан е во центарот на прославата на божиќните празници во семејството Мицкоски. Неговата сопруга Рози е задолжена за декорирање на домот и за подароците, а мајката на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за традиционалните јадења кои секоја година се дел од бадниковата вечера и божиќниот ручек. Во пресрет на најголемиот христијански празник бевме гости на …

0 560

Исто како што треба да направите пилинг на кожата за да ја направите убава, сјајна и мазна, исто толку е важно да направите пилинг на скалпот за да ја одржите вашата коса здрава и сјајна. Имено, со редовно отстранување на мртвите клетки на кожата од скалпот, косата ќе стане поздрава и ќе има поголем волумен, …

0 66

Селото Аберлефени во близина на Макинелет, Велс, со вкупно 16 куќи во него, се продава за еден милион фунти. Населбата е првично направена за работници во рудник, уште во 16 век, но сега тој не работи. Повеќе погледнете на наредниот линк: Село во Велс Извор: kajgana.com

0 21

Сара е најчестото женско, а Матеј најчестото машко име што граѓаните во земјава им го давале на своите новородени деца во текот на оваа година. Според податоците на Управата за водење матични книги, меѓу најчестите имиња во 2020 година кај новородените женски бебиња се Сара, Јана, Јована, Марија, Софија, Асија, Елиф и Туана, додека кај …

0 373

Привилегија е да се познава човек како тебе, нека ти е честито и понатакај да нижеш успеси, како во приватниот исто и во службениот план. Ти си еден од најпреккрасните луѓе што ги знам. Честито брат Само што ми беше врачена НАГРАДА ЗА НАЈУСПЕШЕН ГРАЃАНИН – ФИЛАНТРОП НА 2020та, за поттикнување на волонтеризам,…Posted by Filip …

0 145

Пандемијата на коронавирусот не ја скради радоста градот да биде разубавен во новогодишно руво. И покрај тоа што оваа година тоа беше направено на поскромен начин, сепак конзулска Битола не изостана со својот препознатлив имиџ. Погледнете како се украсени најпознатите делови од градот. За да ги видите сите слики кликнете на наредниот линк: Битола во …

0 180

Пред околу 4,000 години во древен Вавилон за прв пат била одбележана Нова Година и од тогаш до денес луѓето ја слават ширум планетата со музика, огномет, на улиците и плоштадите или дома. Секоја земја има свои обичаеи: Шпанците на пример, на полноќ јадат 12 зрна грозје за да бидат среќни сите 12 месеци во …

0 90

Ако стравувате дека вашиот сегашен или потенцијален партнер би можел да ве изневери, знајте дека не сте осамени. За жал има се повеќе такви кои се плашат дека еден ден партнерот би можел да ги изневери, иако се доста посветени на тоа врската да успее. Причините за неверство се бројни, од недостаток на самодоверба до …

0 166

Пет повторно се врати на факултет и дипломира антропологија после 42 години откако запишала прва година на факултетот во Тенеси, а интерсно е и тоа што дипломира на ист ден како и нејзината внука Мелоди. Пет запишала факултет во 1978 година а го напуштила после првиот семестар.„Отсекогаш знаев дека ќе завршам факултет, но никогаш не …

0 206

Доколку некогаш го посетите ова планинско место, ќе посакате што е можно повеќе да останате во него. Кога ќе падне снег и ќе го покрие Кладањ, тогаш е најмногу истакната неговата убавина, и се случува вистинска магија. Погледнете ги овие прекрасни слики, сликани кога во Кладањ падна снег:

0 71

Проверете дали сте една од нив – Знаци кои докажуваат дека сте харизматична и силна личност. Не ги сокривате своите чувстваНе ви е потребно многу време за да ги искажете своите емоции и да се отворите за новите луѓе. Секогаш зборувате искрено за тоа што чувствувате и мислите. Не дозволувате другите луѓе да ви наметнуваат …

0 130