Posts in category

ЏЕТСЕТ


Лепа Брена и Боба Живојиновиќ наводно започнуваат нов бизнис на Малдивите. Пејачката и познатиот спортис отпатуваа на овој остров и наводно добиле идеја за нов бизнис. Имено, наводно тие сакаат да купат неколку апартмани и да ги издаваат. „Боба е човек кој само размислува за бизнис, па дури и кога е на одмор. Тој видел …

0 121

Холивудската актерка Џесика Алба во екот на пандемијата на коронавирусот и затворените училишта има полни раце работа. На популарната мајка на три деца не ѝ е лесно да ги надгледува 12-годишниот Хонор Мари, 9-годишната Хајвен Гарнер и 3-годишниот Хејс. За нивното следење на наставата на далечина да го држи под контрола, оваа строга мајка во …

0 61

Напад на тигар во Лас Вегас во 2003 година ја донесе кариерата од соништата на Зигфрид и Рој нагло на крај. По смртта на волшебникот Рој Хорн во мај, почина и неговиот партнер Зигфрид Фишбахер, роден во Розенхајм. Како „Зигфрид и Рој“ тие беа познати. Роден во Розенхајм, Зигфрид Фишбахер и неговиот партнер Рој Хорн …

0 131

Водителот Огнен Амиџиќ пред една недела беше хоспитализиран во болница. Откако направил два ПЦР тестови кои покажале дека биле негативни, на инсистирање на докторите водителот направил скенер на белите дробови и крвна анализа кои сепак покажале дека е позитивен на Ковид 19. Огнен излезе од болница бидејќи сите резултати биле добри, а имал и антитела. …

0 137

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот корона. Таа заедно со момчето патува со приватен авион. Нејзиното момче е американскиот танчер и кореограф Ахламалик Вилијамс (26). Пред Божиќ, таа тргна за Лондон со своите четири деца, а со нив беше и …

0 67

Меган официјално повеќе не може да биде државјанин на Велика Британија, но – се чини дека се откажала од тоа одамна! Меган и Хари се чини дека се целосно задоволни од начинот на кој се одвива нивниот „не кралски“ живот во Америка. Помина една година откако се повлекоа од своите кралски должности и се покажа …

0 166

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната италијанска спортска новинарка Дилета Леота! Сето тоа погледнете го на наредниот линк: Најпосакуваниот турски глумец Извор: vistina.com.mk

0 152

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка заедно со синот и ќерката Ема, но не им се случила непријатна ситуација. „Веднаш по слетувањето бевме заробени во Њу Џерси бидејќи Њујорк беше блокиран поради снежана бура. Дури кога се смири отидовме да прошетаме низ градот, но останавме пократко од планираното поради обврските на Бојан во Вермонт, …

0 258

Меган Маркл и Хари одлучија повеќе да не користат социјални мрежи бидејќи има премногу омраза на овие платформи. Маркл уште во октомври изјави дека не ги отварала социјалните мрежи. Таа истакна дека сака да се одалечи од овие платформи бидејќи на тој начин ќе се заштити од се што се пласира. „Ме загрижуваат луѓето кои …

0 96

Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инсатграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа. За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите …

0 1.6k

Македонската пејачка Тамара Тодевска е можеби една од најактивните корисници на социјалните мрежи. Таа често објавува делови од своето секојдневие, каде е, што прави, како го поминува времето, рекламира одредени производи, но и често знае да сподели фотографии и видеа од нејзините деца, посебно Хана. ФОТО: ПРИНТСКРИН/ТАМАРА ТОДЕВСКА Хана со нејзината харизма, интересни инсерти, фотографии, …

0 135

Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува збор за музиката секогаш има да понуди добра и квалитетна песна, но за приватниот живот не сака многу да зборува. Таа вели дека не крие ништо од приватниот живот и …

0 484

Многумина од македонските јавни личности се пофалија дека годинава на Бадниковата вечер, кај нивните деца се паднала паричката. Целиот текст можете да го најдете на наредниот линк: Кај кого падна Извор: vistina.com.mk

0 154

Именденот на Христијан е во центарот на прославата на божиќните празници во семејството Мицкоски. Неговата сопруга Рози е задолжена за декорирање на домот и за подароците, а мајката на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за традиционалните јадења кои секоја година се дел од бадниковата вечера и божиќниот ручек. Во пресрет на најголемиот христијански празник бевме гости на …

0 561

Среќна Нова Година… Многу здравје, среќе, љубов, успеси… Со желби и пораки за многу поубава година од претходната, влеговме сите во Новата 2021-ва, а влегоа и тие – познатите и попиларни македонски личности.  А кога е почетокот на годината во прашање,  ако новата „принудно“ ја дочекаа во домашен амбиент, веќе првите денови се потрудија истиот …

0 50

Откако прво Меси му урна еден, а веднаш потоа Роналдо му урна друг рекорд, Пеле сепак не ги призна ни двата и се пофали дека сѐ уште е најдобриот голгетер на светот. Изгледа дека сепак Лионел Меси и Кристијано Роналдо имаат уште долг пат да изодат додека го престигнат легендарниот Пеле. Барем според статистиката која ја …

0 19