Posts in category

ФИЛМ


Неодамна во петтата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ имавме можност во улога на актерка да ја видиме пејачката Сара Мејс која ја глумеше Глорија, сестрата на поранешната газдарица Преслава од Бугарија. Деновиве со прикажувањето на последната 20-та епизода заврши и петтата сезона која се прикажуваше на првиот канал на Македонската телевизија од 18 декември минатата …

0 134

Џенифер Лопез во последно време споделува информации за нејзината рутина за убавина – дава совети, позира без шминка… Па, таа сподели видео во кое се обиде да негира употреба на ботокс и да промовира нова маска за лице од нејзината нова колекција, но беше критикувана. „Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не …

0 58

Велат дека кај народот секое чудо три дена трае, а горе-долу така беше и со приказната на хероината од документарецот „Медена земја“ кој стигна до Оскар. Денес нема толку голема помпа за Атиџе Муратова и нејзиниот живот, но има луѓе чие големо срце, баш како она на Атиџе, не забораваат и се тука да поделат …

0 2k

Холивудската актерка Џесика Алба во екот на пандемијата на коронавирусот и затворените училишта има полни раце работа. На популарната мајка на три деца не ѝ е лесно да ги надгледува 12-годишниот Хонор Мари, 9-годишната Хајвен Гарнер и 3-годишниот Хејс. За нивното следење на наставата на далечина да го држи под контрола, оваа строга мајка во …

0 61

Заработката на холивудските филмови минатата година забележа пад од 80 проценти на подрачјето на Северна Америка откако коронавирусот ги затвори киносалите, а филмските студија одложија многу премиери. Според истражување на Comscore, прикажувањето филмови на подрачјето на Северна Америка во 2020 година донесе 2.2 милијарди долари, додека во 2019 година 11.4 милијарди долари. Според податоците на …

0 28

Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година. Оттогаш погледнавме 17 незаборавни и урнебесни епизоди од незгодите во пансионот „Преспав“, а имавме прилика и да видиме нови улоги и актери, како што е стилистката Натали или актерката Наташа Петровиќ, но се врати и актерот Владо …

0 107

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната италијанска спортска новинарка Дилета Леота! Сето тоа погледнете го на наредниот линк: Најпосакуваниот турски глумец Извор: vistina.com.mk

0 152

Мегапоопуларната актерска ѕвезда од серијата „Величенствениот“ – Мерием Узерли, на сите позната како Хурем Султан, стана мајка по втор пат и роди девојче. Хурем веднаш споделила слики од породилиштето со нејзината наследничка со емотивна порака кон своите следбеници на Инстаграм. “Вчера, 8 јануари 2021 година, моја најмила Лили Кои.Лара Јемима, тато и јас сме пресреќни …

0 155

Триесет и едногодишниот Реге-Жан Пејџ сè почесто се спомнува како наследник на Даниел Крег во улогата на познатиот агент Џејмс Бонд. И не само тоа, тој моментално води во обложувалниците, а обожавателите се сложуваат дека би бил одличен во улогата на агентот 007. Реге-Жан Пејџ ја освои публиката со улогата на Сајмон Басет, војводата од …

0 35

Многумина од македонските јавни личности се пофалија дека годинава на Бадниковата вечер, кај нивните деца се паднала паричката. Целиот текст можете да го најдете на наредниот линк: Кај кого падна Извор: vistina.com.mk

0 154

Во тек е петатта сезона на „Преспав“ која ја освои македонската публика.Преку интересни и комични сцени ликовите прикажуваа одредена ситуација или случка. Игор Ангелов ја играше улогата на Коста односно тој беше сопруг на Германката Ула (Тијана Дапчевиќ). Децата го обожуваат Игор заради улогата на Цветко во ТВ серијата „5+ Фамилија“, а возрасните заради многуте …

0 259

Турската актерка Мери Узерли, која ја запознавме како Хурем Султан од серијата „Сулејман Величествениот“, е бремена, а приновата во нејзиниот дом треба да пристигне на почетокот на годината. „Јас сум благословена што по шест години од раѓањето на Лара повторно во животот ќе имам такво чудо. Секој ден се молам да се помине добро и …

0 82

Актерот Бред Пит години наназад привлекува големо внимание, а странските медиуми не престануваат да се интересираат за неговиот приватен живот. Иако за Бред многу од работите се познати во јавноста, помалку е познато дека еден од најзгодните актери во Холивуд има роден брат – Даглас, кој што е три години помлад од него. Даглас, кој …

0 188

Актерката Кетрин О’ Хара, кои сите ја паметат по улогата на Кејт Мекалистер, денс има 64 години. Во еден од најпопуларните филмски серијали на сите времиња „Сам дома“, главната улога во првите два дела ја играше актерот Меколи Калкин, кој го глумеше детето Кевин Мекалистер. Неговата мајка ја играше Кетрин О’ Хара, која пред 28 …

0 275

Актерката Кетрин Зета Џонс речиси никогаш не споделува фотографии од својот приватен живот, но сега направила исклучок и на Инстаграм објавила фотографија со сопругот Мајкл Даглас, пренесува Курир.рс Тие позирале во потполноо опуштено издание, а покрај тоа кратко напишала: „Добро утро“. Фотографијата за кратко време собра повеќе од 120.000 лајкови, а покрај бројните комплименти, имало …

0 192

Актерот Бред Пит речиси не ги гледа своите биолошки деца откако пред четири години се разведе од Анџелина Џоли. Нивната борба за старателеството на децата се уште трае на суд. Меѓутоа, како што пишува „US Weekly“, неговите три биолошки деца Шајло, Вивиен и Нокс ќе го поминат Божиќ со нивниот татко во домот на актерот, …

0 245