Posts in category

МУЗИКА


Зимата и снегот и покрај студот и сите непогодниости, носат и еден куп зимски радости, како за децата така и за возрасните. Особено ако си на планина, во некој зимски ски центар, дома или надвор од Македонија, сеедно… на ваквиот предизвик не се имуни ниту познатитите. Меѓу останатите и нашите евровизиски претставници, Марија и Бојан …

0 49

Аднан Куртов го прави едно најмодерните студија во Македонија а по тој повод сними видео за да покаже распоредот и како од прилика ќе изгледа, погледнете го сето тоа во долното видео:

0 211

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ наводно започнуваат нов бизнис на Малдивите. Пејачката и познатиот спортис отпатуваа на овој остров и наводно добиле идеја за нов бизнис. Имено, наводно тие сакаат да купат неколку апартмани и да ги издаваат. „Боба е човек кој само размислува за бизнис, па дури и кога е на одмор. Тој видел …

0 130

Џенифер Лопез во последно време споделува информации за нејзината рутина за убавина – дава совети, позира без шминка… Па, таа сподели видео во кое се обиде да негира употреба на ботокс и да промовира нова маска за лице од нејзината нова колекција, но беше критикувана. „Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не …

0 45

Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која позира во близина на Јадранско Море, а за таа прилика облече скапа модна комбинација. Имено, хрватската пејачка се шеташе во родниот Сплит и на носеше облека која чини повеќе од 6 000 евра. Јелена облече капут кој чини 3 000 евра во комбинација …

0 115

Ристе Ристески публика го памети по неговото учество и победа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој по победата започна да работи на својата музичка кариера, а се пресели и во Белград каде што живее веќе подолго време. Kaко и неговите колеги, Ристе изминатите месеци не настапува поради пандемијата со коронавирусот. Освен што музички …

0 123

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот корона. Таа заедно со момчето патува со приватен авион. Нејзиното момче е американскиот танчер и кореограф Ахламалик Вилијамс (26). Пред Божиќ, таа тргна за Лондон со своите четири деца, а со нив беше и …

0 67

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година. Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема да може да ја исполни Дедо Мраз туку дека ќе треба сама да се потруди. ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ Таа вели дека љубовта е нејзин двигател во …

0 83

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја изгуби битката со короната. Македонската јавност беше затечена од оваа вест, а неговите колеги, пријатели, а …

0 187

Дара Бубамара првпат проговори за врската со нејзиното 24 годишно момче кои сите го знаат како Тони, но негово вистинско име е Марко. Како што истакна во нејзиното последно интервју, Марко и го наравил животот поубав. „Навистина ми го направи животот поубав, ми овозможи патувања. Искрено, ми се случи такво момче, таква љубов, па не …

0 92

Ана Севиќ и нејзиниот партнер Даниел на почетокот на месец декември станаа родители на нивната ќерка Сена. Како Ана изгледа само еден месец по породувањето може да и позавидат многу новопечени мајки. Имено, Севиќ позираше во лежерно издание односно во тренерки и патики, а нејзините фанови и упатија многу комплименти на сметка на нејзиниот изглед. …

0 105

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка заедно со синот и ќерката Ема, но не им се случила непријатна ситуација. „Веднаш по слетувањето бевме заробени во Њу Џерси бидејќи Њујорк беше блокиран поради снежана бура. Дури кога се смири отидовме да прошетаме низ градот, но останавме пократко од планираното поради обврските на Бојан во Вермонт, …

0 258

Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инсатграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа. За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите …

0 1.6k

Македонската пејачка Ноне Неделковска веќе неколку години не е дел од јавната музичка сцена и нејзиниот професионален живот се насочи во друг правец. Имено, Ноне работи на брод, а ова нејзина нова професија се покажа како погодона за неа. Некогашната пејачка речиси го прошета цел свет и нема каде не беше, ем уживајќи во работните …

0 591

Традиционално, и овој Бадник, Здружението “Бадникови поворки” со благослов и сесрдна помош на Бигорскиот манастир, објавува Божикен спот како подарок за верниот народ. Со голема радост соопшуваме, дека и покрај строгите протоколи за работа и отежнатите околности што ги создаде пандемија на ковид-19, успеавме да ја исполниме нашата света должност и да оставиме за навек …

0 175

Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува збор за музиката секогаш има да понуди добра и квалитетна песна, но за приватниот живот не сака многу да зборува. Таа вели дека не крие ништо од приватниот живот и …

0 484