Posts in category

ВИДЕО


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

FailArmy ја објави најновата смешна компилација со најактуелните фејлови во изминатите денови. Извор: kajgana.com

0 9

АЗИРУС ГЕЈМИНГ секоја ден става барем по едно до две видеа на својот Јутуб канал, погледнете го најновото:

0 14

Велешанецот Азирус Гејминг е едниствениот велешки Хитмен 2 про Гејмер. Повеќе во врска со тоа видите во ова видео:

0 76

Поради една изјава на Аце Лукас во последното интервју, многумина се прашуваат како Марија Шерифовиќ ќе реагира на неговите зборови. Имено, на прашањето да ја коментира изјавата на Катарина Остојиќ Каја дека е суетна кога некој пее подобро од неа, пејачот за „Свет“ одговори: View this post on Instagram A post shared by ACA LUKAS …

0 176

Утринава направив уште еден FIFA 20 гејминг стрим во кој главната тема беа нашите Македонски ракометари кои денеска ќе стартуваат на светцкото првенство во ракомет против Шведска, погледнете го видеото:

0 33

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја изгуби битката со короната. Македонската јавност беше затечена од оваа вест, а неговите колеги, пријатели, а …

0 185

Вчера уртинава направив ново стриминг видео во које велешанката музичка ѕвезда Валери Димовска беше главна тема. Погледнете го видеото:

0 39

Добродојдовте на уште еден мој стрим во кој главната тема ќе бидат нашите познати естрадни уметници Аднан Куртов и Елена Ристеска. Погледнете го сето тоа долу испод:

0 117

Денес наумив да стирмам уште еден FIFA 20 СТРИМ гејминг стрим, а овој пат искористив прилика да ги поздравам членовите на Бјело дугме Željko Bebek, Tifa, Goran Bregovič и Alen Islamovič. Погледнете го видеото испод:

0 42

Погледнете го 10 минутно гејмплеј во које играчот на првата мисија од Hitman 3 ја мине за 10 минути. Видеото е испод:

0 24

(ВИДЕО) Марко Атанасовски е туристички водич и неодамна отвори свој youtube канал каде ги споделува авантури од местата кои ги посетува. За себе раскажува дека посетил повеќе од 20 земји, 8 мориња и 4 континенти и неговите „одисеи“ не завршуваат тука. Погледнете ги видеата кои тој ги снима во текот на својата работа следејќи ја …

0 29

Пред бадникот направив еден FIFA 20 гејминг стрим преко PS4 во кој ги поздравив Елена Ристеска и Аднан Куртов или уште попознат како WANTTWAN. Погледнете го видеото испод:

0 141

(ВИДЕО) Во своето најново видео познатиот инфлуенсер Стефан Лазаров испраќа моќна порака дека никогаш не треба да престанеме да се надеваме и по никоја цена не смееме да се откажеме од себеси и својата верба, затоа што тоа е единствениот пат кон успехот. Извор: srekja.mk

0 50

Традиционално, и овој Бадник, Здружението “Бадникови поворки” со благослов и сесрдна помош на Бигорскиот манастир, објавува Божикен спот како подарок за верниот народ. Со голема радост соопшуваме, дека и покрај строгите протоколи за работа и отежнатите околности што ги создаде пандемија на ковид-19, успеавме да ја исполниме нашата света должност и да оставиме за навек …

0 175

Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува збор за музиката секогаш има да понуди добра и квалитетна песна, но за приватниот живот не сака многу да зборува. Таа вели дека не крие ништо од приватниот живот и …

0 483

Велешанецот Азирус Гејминг денес на својот Јутуб канал го објави најновото Hitman 2 гејминг видео. Погледнете го испод:

0 20