Posts in category

ЕТЕРТЕЈМЕНД


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Заработката на холивудските филмови минатата година забележа пад од 80 проценти на подрачјето на Северна Америка откако коронавирусот ги затвори киносалите, а филмските студија одложија многу премиери. Според истражување на Comscore, прикажувањето филмови на подрачјето на Северна Америка во 2020 година донесе 2.2 милијарди долари, додека во 2019 година 11.4 милијарди долари. Според податоците на …

0 17

FailArmy ја објави најновата смешна компилација со најактуелните фејлови во изминатите денови. Извор: kajgana.com

0 9

АЗИРУС ГЕЈМИНГ секоја ден става барем по едно до две видеа на својот Јутуб канал, погледнете го најновото:

0 14

Напад на тигар во Лас Вегас во 2003 година ја донесе кариерата од соништата на Зигфрид и Рој нагло на крај. По смртта на волшебникот Рој Хорн во мај, почина и неговиот партнер Зигфрид Фишбахер, роден во Розенхајм. Како „Зигфрид и Рој“ тие беа познати. Роден во Розенхајм, Зигфрид Фишбахер и неговиот партнер Рој Хорн …

0 128

Водителот Огнен Амиџиќ пред една недела беше хоспитализиран во болница. Откако направил два ПЦР тестови кои покажале дека биле негативни, на инсистирање на докторите водителот направил скенер на белите дробови и крвна анализа кои сепак покажале дека е позитивен на Ковид 19. Огнен излезе од болница бидејќи сите резултати биле добри, а имал и антитела. …

0 129

Ристе Ристески публика го памети по неговото учество и победа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој по победата започна да работи на својата музичка кариера, а се пресели и во Белград каде што живее веќе подолго време. Kaко и неговите колеги, Ристе изминатите месеци не настапува поради пандемијата со коронавирусот. Освен што музички …

0 120

Велешанецот Азирус Гејминг е едниствениот велешки Хитмен 2 про Гејмер. Повеќе во врска со тоа видите во ова видео:

0 76

Поради една изјава на Аце Лукас во последното интервју, многумина се прашуваат како Марија Шерифовиќ ќе реагира на неговите зборови. Имено, на прашањето да ја коментира изјавата на Катарина Остојиќ Каја дека е суетна кога некој пее подобро од неа, пејачот за „Свет“ одговори: View this post on Instagram A post shared by ACA LUKAS …

0 176

Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година. Оттогаш погледнавме 17 незаборавни и урнебесни епизоди од незгодите во пансионот „Преспав“, а имавме прилика и да видиме нови улоги и актери, како што е стилистката Натали или актерката Наташа Петровиќ, но се врати и актерот Владо …

0 96

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот корона. Таа заедно со момчето патува со приватен авион. Нејзиното момче е американскиот танчер и кореограф Ахламалик Вилијамс (26). Пред Божиќ, таа тргна за Лондон со своите четири деца, а со нив беше и …

0 66

Утринава направив уште еден FIFA 20 гејминг стрим во кој главната тема беа нашите Македонски ракометари кои денеска ќе стартуваат на светцкото првенство во ракомет против Шведска, погледнете го видеото:

0 33

Меган официјално повеќе не може да биде државјанин на Велика Британија, но – се чини дека се откажала од тоа одамна! Меган и Хари се чини дека се целосно задоволни од начинот на кој се одвива нивниот „не кралски“ живот во Америка. Помина една година откако се повлекоа од своите кралски должности и се покажа …

0 164

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година. Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема да може да ја исполни Дедо Мраз туку дека ќе треба сама да се потруди. ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ Таа вели дека љубовта е нејзин двигател во …

0 81

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната италијанска спортска новинарка Дилета Леота! Сето тоа погледнете го на наредниот линк: Најпосакуваниот турски глумец Извор: vistina.com.mk

0 152

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја изгуби битката со короната. Македонската јавност беше затечена од оваа вест, а неговите колеги, пријатели, а …

0 185

Вчера уртинава направив ново стриминг видео во које велешанката музичка ѕвезда Валери Димовска беше главна тема. Погледнете го видеото:

0 39