Posts in category

ХОРОСКОП


РЕКЛАМА ———————————————————- ———————————————————- ♈Овен Би било добро да поминете повеќе време со вашите пријатели, не ги занемарувајте. Имате многу енергија и сте одлично расположени денес. Забрзајте ги вашите должности. ♉ Бик Имате многу работа денес. Едноставно не знаете од каде да започнете. Обидете се да не се оптеретувате премногу со обврските. ♊ Близнаци Земете ја …

0 1.4k

РЕКЛАМА ———————————————————- ———————————————————- ♈Овен Обидете се да дадете се од себе на работа. Внимавајте на роковите. Не е многу добар ден за соработка со другите, мора повеќе да се потпрете на себе. ♉ Бик Денес сте во одлично расположение. Обидете се да се свртите кон некои позитивни работи. Патувајте ако можете или посетете роднини. ♊ …

0 1.2k

РЕКЛАМА ———————————————————- ———————————————————- Овен Повнимателно анализирајте ја вашата околина и соработниците. Треба во секое време да бидете добро информирани за различни деловни аспекти. Некој ви дава до знаење дека ја очекува вашата безрезервна посветеност и ги отфрла интригантните ситуации низ кои поминувате. Најдете време за одмор и релаксација. Бик Охрабрете ја вашата љубопитност, но не …

0 1.1k

♈Овен Не се нервирајте за ситниците. Погледнете ја поголемата слика. Денес е добар ден за патување. ♉ Бик Не трошете премногу пари на мали работи. Потрудете се да се опуштите и да не се расправате со другите. Имате вишок енергија. ♊ Близнаци Не гледајте само себеси, туку излезете да запознаете други. Обидете се да бидете …

0 1.4k

♈Овен Денес е добар ден за забава и релаксација. Земете ја кратенката. Обидете се да не се нервирате за ситниците. ♉ Бик Заштеди пари. Не трошете на предмети за домаќинството. Нервозни сте. ♊ Близнаци Другите луѓе можат да ви помогнат со се. Не се нервирајте за работата, денес е ден за одмор. ♋ Рак Денес …

0 1.1k

Овен Некој инсистира на промена на договорот и користи мали трикови кои вие умешно ги забележувате. Нема причина да се впуштате во расправија кога сте свесни дека услови за еднаквост. Некој на љубовно поле ви нуди разбирање и бескрајно внимание. Но, вие избирате погрешна личност и барате дополнителна возбуда. Бик Незадоволството го искажувате на директен …

0 808

♈Овен Денес сте понапнати од вообичаено. Престанете да се мачите со другите. Можни се дискусии со колегите. ♉ Бик Обидете се да бидете ефикасни на работа. Другите ќе го ценат тоа. Можна алергија, внимавајте што користите од козметика. ♊ Близнаци Имате многу енергија. Шетајте повеќе, не се оптоварувајте премногу со работа, само внимавајте на роковите. …

0 376

Овен Подгответе се да разговарате со личност под знакот Овен за деловна соработка. Ќе бидете малку колебливи околу работата и заработката. Вашиот партнер е голема поддршка. Здравјето е одлично. Бик Денес сте многу нервозни и тоа е поради вашата врска во семејството. Многу сте фокусирани на високи цели во работата и тоа уште повеќе ве …

0 785

Овен Некои нови настани ќе донесат мало разбранување во вашата деловна околина. Повеќето од вашите соработници ќе реагираат на препознатлив начин и без видлива корист. Оставете ги работите да течат по својот природен тек. Во љубовта немате трпение да слушате нови приговори од вашиот партнер. Бик Врз основа на моменталната ситуација во која се наоѓате …

0 605

Овен Ќе се поврзете со необични личности или со луѓе кои не се од вашата средина. Така ќе го збогатите својот емоционален свет. Ќе успеете да ја стабилизирате финансиската подлога за развој на работите. Поради тоа ќе ви порасне самодовербата, а со тоа и ќе добиете елан и мотив. Не споредувајте се со другите. Бик Важно е …

0 1.7k

РЕКЛАМА ——————————————————— ——————————————————— ОвенСреда е совршен ден да се посветите на себе и на вашите најдлабоки желби. Месечината го активира вашето поле на комуникација и искористете го максимално од ова влијание. Контролирајте го притисокот бидејќи можни се проблеми поради љубовни несогласувања. БикДенеска тврдоглаво ќе ги браните вашите деловни ставови, а личност под знакот Јарец не …

0 2.2k

Во овие хороскопски знаци не се раѓаат здодевни луѓе. Ако забавата ви е приоритет број еден, тогаш можеби сте родени во еден од најзабавните хороскопски знаци. Проверете кого особено ги сакале ѕвездите и со кого никогаш нема да ви биде досадно: ОВЕНОвните сакаат да запознаваат нови луѓе, а распоредот секогаш им е полн со обврски. …

0 255

Астрологот Нена открива како хороскопските знаци ќе го променат животот од 18 јули, кога планетата на љубовта ќе влезе во знакот Рак Венера е планета на љубовта и личното задоволство, а кога е во знакот Рак доаѓа до подобрување во љубовните односи и се што е поврзано со семејството. На многумина ќе им ја открие …

0 1.1k

РЕКЛАМА ——————————————————— ——————————————————— ОВЕНУспеавте да надминете некои тешкотии и сега се обидувате да се посветите на она што сте го запоставиле. Свртете се кон заостанатите и пополнете ги. Се обидувате да се разберете со саканата личност, но тие се комплицирани во своите барања. БИКСè уште сте под впечаток на ситуацијата од претходниот ден и се …

0 1.5k

ОвенВашиот дневен хороскоп е фокусиран на заработка, затоа потрудете се денес да направите се како што треба. Во тоа најмногу ќе ви помогнат вашите комуникациски вештини, ќе му се допаднете на некој иден деловен соработник. Ве мачи некоја тајна, разговарајте со личноста која ви го кажала истото. БикДенес е ден за постигнување одлични резултати! Ќе …

0 2.6k

Ретроградниот Хирон е астероид кој орбитира помеѓу Сатурн и Уран и претставува неверојатна космичка енергија. На 19 јули, Хирон врти ретроградна конјунктура на Сатурн, Нептун и Плутон. Оваа ретроградна фаза се случува секоја година, па затоа припаѓа на природниот ритам. Ретроградниот Хирон ќе трае до 23 декември 2022 година, а тоа е астероид кој орбитира …

0 1.9k