Posts in category

НАПРАВИ САМ


(ВИДЕО) Постојат различни рецепти за тестенини, но новиот рецепт што се појави на Тик Ток стана вирален. Тоа е всушност чипс од тестенини, и можете да го јадете како закуска. Прво сварете ги тестенините, па прелијте ги зачините по желба. Потоа додадете сирење и маслиново масло и ставете ги во длабок пржење или рерна додека …

0 33

Овесната каша е омилен избор за многумина за првиот оброк во денот, тој е полн, лесен за подготовка и не е скап. Сепак, може да има и донекаде безличен вкус и непривлечна текстура, така што некои ќе се откажат од консумирање поради тоа. Но, Швеѓаните ја знаат тајната за подготовка на највкусната, најкремаста и најсочна …

0 63

Иако можеби не мислите така, можете да подготвите изотонични пијалоци сами од состојки што ги имате дома. Двете главни состојки се: јаглехидратикујнска сол Јаглехидратите, во основа шеќерот, ги снабдуваат мускулите со енергија, а мала количина сол ја забрзува рехидратацијата. Во суштина, за половина литар вода (500 ml), потребни ви се 2 лажици шеќер (30 g) …

0 42

Најдобро од сè, подготовката е едноставна. Тие одат добро со јогурт, и добро одат со пиво. Ако сакате переци, оваа домашна варијанта сигурно ќе ви се допадне. Лесно се подготвуваат, а кога ќе замирисаат од рерна, нема да можете да му одолеете на ова печиво, кое е меко одвнатре и е крцкаво надвор. Состојки: 280 …

0 50

Многу љубители на кафе во текот на летниот период, поради високите температури, бараат студена верзија на овој напиток. Постојат многу рецепти, но важно е да се направи добра основа и потоа да се додаде нешто по ваш вкус. Што ви е потребно за совршено студено кафе? -Чаша полна со коцки мраз -1 чаша сварено кафе, …

0 233

Овој чоколаден колач е толку сочен и мек што нема да ви треба никаков крем или додаток со него. Покрај тоа, главната состојка се тиквичките. Потребни состојки: За бисквитот: 240 грама рендана тиквичка (една поголема тиквичка)150 грама мазно брашно35 грама какао, незасладено1/2 лажичка прашок за печиво1/2 лажичка сода бикарбонамалку сол2 јајца со големина L120 грама …

0 32

Фантастични топчиња за енергија направени од само три состојки, здрави, без додаден шеќер, посно, без глутен и сурови. Подготвено за кратко време и полно со вкус на чоколадо! Можете да користите ореви како што сакате, но оревите имаат најинтензивен вкус во оваа комбинација. Кога станува збор за какаото, користете чисто, горчливо какао. Различни видови прав …

0 35

Лиснато тесто е вид тесто направено од брашно, путер и вода, кое со валање и преклопување содржи околу 700 внатрешни листови, а во ова јадење содржи и разни зеленчуци и мелено месо. Број на порции: 4 Потребни состојки: лиснато тесто,500гр праз,1 морков,100гр глук,1 глава мелено говедско месо,300 гр магдонос,2 лажици сецкан домат,8 парчиња гауда сирење,50 …

0 23

Направете бајадера со плазма, совршена комбинација, а толку лесен и вкусен десерт. СОСТОЈКИ: 3 јајца300 гр. шеќер200 гр. лешник карамела1 маргарин300 гр. мелена плазма100 гр. чоколадо за горе5 лажици масло ПОДГОТОВКА: Се варат јајцата и шеќерот на пареа додека не се стопи шеќерот.Се додаваат карамелите потоа.Се додава маргарин кога ќе се стопат, па се става …

0 191

Малку се оние кои не сакаат чоколадни колачи, а според овој рецепт можете да направите и сладок магичен вкус. СОСТОЈКИ:1,4 л вода,18 лажици меко брашно,18 лажици кристален шеќер,3 лажици џем, мармалад или мармалад по ваш избор,100 гр посни мелени бисквити,6 лажици масло,2 лажици какао,2 лажички сода бикарбона,120 гр пудинг од чоколадо,200 гр чоколадо за готвење,250 …

0 68

Еден од најпознатите традиционални виенски десерти низ Европа кој има аристократстко потекло. Како да подготвите неодолива штрудла од јаболка со сладолед од ванила. Штрудлата од јаболка (Афелструдел) е традиционална виенска штрудла популарна низ цела Европа, особено во европските земји кои некогаш припаѓале на Австро-Унгарија (1867–1918). Најстариот познат рецепт за штрудла е од 1697 година, за …

0 23

Палачинките Дорајаки се традиционален деликатес во Земјата на изгрејсонцето. Овие се помали и подебели палачинки кои се јадат како сендвич во Јапонија – слатка паста од грав азуки се шири помеѓу две меки парчиња и се сервира на тој начин. Но, ако ја немате овој јапонска деликатес при рака, исто така ќе ви служат и …

0 44

Бидејќи започна сезоната на јагоди, мора да ја направите оваа торта. Совршена кора од меринги, лесен и воздушен крем и овошје што ја комплетираат оваа торта. Со оваа торта, повеќето луѓе имаат проблеми со правењето и сушењето на корите од меринги. Мора да имате трпеливост и време за нив, бидејќи тоа е клучот за успехот. …

0 40

Ќе бидете среќни да знаете дека не мора да се откажувате од омиленото ширење затоа што за тоа постои поздрава алтернатива. Многу луѓе не можат без овој додаток на храна. И, мора да признаеме дека одлично оди со секој сендвич, палачинка, тортилја. Сепак, познато е дека мајонезот има исклучително висока калориска вредност и не е многу …

0 44

Зелените палачинки се исклучително вкусни и здрави, а на пролет можат да бидат ризница на многу важни елементи потребни за организмот, како што е железото. Затоа, одете на пазар или во природа и послужете со треска, спанаќ или зелена боја. Ако сè уште не сте ги откриле придобивките од Сремуша, крајно време е да го …

0 32

Кога ќе одлучиме да се грижиме за калориите и она што го јадеме, обично се префрламе на салати. Постојат многу варијации на темата пилешка салата, а денес ви донесуваме една направена за вистински гурмани. Вкусно е, брзо се подготвува и кога ќе го испржите нема да бидете гладни брзо. СОСТОЈКИ: пилешко филепомала зелена салатадомат, краставица, …

0 88