Posts in category

ЗАНИМЛИВОСТИ


Како се чувствувате кога ќе ја погледнете вашата постелнина во спалната соба? Спокојно или нервозно? Дали знаете дека луѓето потсвесно реагираат на бојата на постелнината и материјалите и дека многу е важно каква боја ќе имате на креветот? Научниците потврдуваат повеќето луѓе реагираат на визуелните дразби, а психологијата развила дури и посебна дисциплина која се …

0 6

Иако тврдоглавоста во мала мера може да биде добра и корисна особина, некои луѓе се толку тврдоглави што ги излудуваат сите. Астролозите тврдат дека постојат три хороскопски знаци кои се сметаат за најтврдоглави и најгорди, а во продолжение дознајте за кои знаци станува збор. ОвенОвенот речиси никогаш нема да се извини. Ако го прави тоа, …

0 170

Сум имал повеќе врски во животот кој не сакам да ги спомнам, за тоа што сакам да останат анонимни. Низ животот сум имал много шанси да влезам во брак ама јас не бев много упорен, едностано не ме влечеше нешто да влезам во брак. Се уште ја барам вистинската за тоа што таму што се …

0 42

За брзината со која поминува во животот, раскажана во неколку слики… Овие баба и дедо секоја година се сликале во својот двор пред куќата. Станува збор за сосема обични фотографии на стар брачен пар, на кои секогаш на исто место се фотографирале на стазата која води до нивниот дом. За повеќе кликнете на наредниот линк: …

0 88

Американците јадат 46 милиони мисирки само за Денот на благодарноста, а во сезоната на празници некои „готварски грешки“ се неизбежни. Професионално обучени „стручњаци за мисирки” на американскиот месопроизводител „Батербол“, за таа цел, два месеца се на телефонска услуга на оние помалку вештите готвачи. Услугата постои 35 години и годишно прима десетици илјади повици. Најчесто, повиците …

0 19

Како сите други знаци така и Водолиите не го избрале својот карактер. Тоа едноставно е запишано во ѕвездите. Често, Водолиите се исмевани, незабележани или смешни поради креативните умови и бујната фантазија. Емоционално исцрпувачки и обесхрабрувачки е тоа што луѓето секогаш го осудуваат начинот на живот на Водолиите. Во продолжение прочитајте ги 8-те најважни причини зошто …

0 108

Една врана седела на врвот на едно дрво и не правела ништо. Кога зајакот го видел тоа, посакал и тој ништо да не прави, и седнал под дрвото. Тогаш наишла лисицата и го изела зајакот. Поуката гласи: Ако сакаш без страв да седиш и не работиш ништо, мора да бидеш на врвот! Извор: srekja.mk

0 61

Зимата е долга и поголем дел од неа го поминуваме затворени дома, па поради тоа има големо влијание и врз нашата психичка состојба. Недостатокот на сонце, прошетки, пријатно време со себе носи и пад на расположението, па дури и депресија. Токму поради тоа, ви претставува еден предизвик кој е наречен „30 дена среќа“. Погледнете за …

0 67

Денес Велес блескаше од хуманост и доброта 2кратниот фаќач на крстот Дејан Петрушев нахрани 100 социјално загрозени лица.Момчето што денес го фати крстот Дејан Димовски го паметам како момак со срце ипол. Во времето кога се реновираше куќата на Винко Смитчев, он беше главен мајстор а гостилницата ги покри сите оброци за сите денови на …

0 27

Видео снимка која ги разбранува социјалните мрежи ширум планетава, прикажува дoктор кој зборува со една жена од Велика Британија и ја убедува да не прима повеќе вaкцини за кoвид 19, затоа што давањето на вaкцини наскоро ќе се стопира низ целиот свет! Во неверојатното видео, за кое преку наша анализа на телефонскиот број (01243 831500), …

0 115

ВО БОЛНИЦА Докторот: Жалам, се обидовме, но не можевме да ја спасиме вашата мајка. Ќерката: Не! Не! Не! Не е можно. Докторот: Извинете драга, Вашата мајка го напушти овој свет. Ќерката: Ама докторе, мајка ми е борец, како така лесно се предаде. Докторот: Те молам душо, треба да ја однесеме во капелата. Ќерката: Нееее! Мамо …

0 8

Тоа е легендарната приказна која се случи во Германија во девесеаетих години помеѓу Албанец и Србин. Тогаш синот на Србинот со име Љубомир немајќи со што да се вози, некоје бицикло му украде на синот на Албанецот на Фатмир. После тоа почна да се жали Фатмир на татко му дека Љубомир му го украл точакот. …

0 78

Нуркачите од Diving Center Amfora на дното на Охридското Езеро запалија василичарски оган, по повод дочекот на Новата година по Јулијанскиот календар. „Кај музејот на вода кај Заливот на коските, на атрактивен и за нас препознатлив начин по трет пат под вода го запаливме традиционалниот василичарски оган со кој ја најавуваме Стара нова година.На богатата трпеза беа …

0 38

Несекојдневна глетка беше забележана во околината на Битола, најверојатно во с. Бистрица. На видеото се гледа мало мече кое трча по снегот кој ја покри Битола. Погледнете за што станува збор! Видеото можете да го погледнете ТУКА. Видеото е на Стефан Узуновски.

0 6.4k

Нормално е да посакувате да ви се случи вистинска љубов, а соништата можат да навестуваат различни настани, дури и оние во доменот на љубовта. Сепак, овие можат да бидат убави, но и помалку убави соништа, а можат да укажат и на тоа дали конечно ќе ја запознаете вашата идеална половина. Три сониша најавуваат промени во …

0 148

Баби и Дедовци се најголемото богаство во фамелијата, за тоа што не само што се помоќни финансиски од другите членови, него и преставуваат постаро членство од друга стара генерација од фамелијарната гранка. Колку и да се лоши сепак толку се и добри, не само што знаат да дадат по некоја пара на своите внуци него …

0 22