Posts in category

ЗАБАВА


Прочитајте како се однесуваат хороскопските знаци кога работите не им одат онака како што замислиле или кога се несреќни во врска. Овен Почнуваат да ве исклучуваат од секојдневниот живот, иако не сакаат да зборуваат за тоа додека соочувањето со проблемите не стане неизбежно. Кога е заљубен Овенот, со партнерот сака да подели ситни и смешни …

0 1.5k

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 65

Астролозите трдат дека секој знак од Зодијакот има денови и броеви кои посебно им носат среќа и дека треба да се искористат за големи планови и нови почетоци. ОВЕН Овните честопати добиваат на игри на среќа, а особено кога станува збор за игра со бројки. Меѓутоа, ако планира да започне некоја работа, астролозите тврдат дека …

0 1.4k

Јас и мојата фамилија низ годините променивме 3 држави, а тоа се Босна, Германија и Македонија во која останав. Во Босна и Германија бев солиден ученик со добри оценки, но тоа што сменив три средини ме спречи да отидам на студији. Во Босна почнав со супер оценки нашколо но кога заминав за Германија се се …

0 82

(ВИДЕО) Огромна желка тешка 272 килограми залутала во реката и насукала. Таа беше спасена благодарение на напорите на волонтерите. Сепак, благодарение на доброволците, желката била спасена и вратена во Атлантскиот Океан. Извор: srekja.mk

0 26

Сте имале можност да решавате загатки, но на ваква веројатно никогаш не сте наишле. Погледнете добро и обидете се да ја решите, нема да биде едноставно. Оваа загатка всушност е одличен начин да се забавувате и да проверите како ви работи мозокот. Обидете се да одговорите на овие прашања: 1. Едно девојче има толку браќа …

0 60

(ВИДЕО) Времето од годината повторно дојде кога деновите стануваат се пократки, а ноќите подолги. На некои кучиња кои се плашат од темнина им е тешко, а меѓу нив е и кучето Џејк. Ова куче од Нов Зеланд затоа научи да користи фенерче, па го зема во заби и излегува со него во дворот за да …

0 94

Многу луѓе веројатно никогаш не се запрашале зошто поголемиот дел од супермаркетите се без прозори, односно стаклени ѕидови, ниту пак обрнуваат внимание на музиката која е пуштена во нив. Исто така, поголемиот дел од нив не забележал каков е подот во нив, а сето тоа има причина зошто е така. Зошто нема прозори во супермаркетите? …

0 317

Можеби ве привлекла љубовта на прв поглед, но големи се шансите дека врската помеѓу овие хороскопски знаци нема да потрае, а нема ни среќно да заврши. Јарец и Стрелец Овие два знаци во потполност се различни. Личностите родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат и иако велат дека љубовта не им е најважна …

0 301

Не бегајте од проблемите, тие ви се потребнни за да видите дека растете, заа видите дека вашиот живот продолжува по нив. Секој ден е наменет за да може да се случи нешто убаво во него. Но, нема ако не ја дадете вашата согласност, ако не се обидете. Сонцето секогаш ја дава својата светлина, ако се …

0 40

За среќа навистина не е потребно многу, колку побргу го сфатиме тоа, толку подобро, затоа овие 20 мудрости треба да ги запомниме: 1. „Верувајте дека нешто можете да направите и веќе сте на половина пат до својата цел“ – Теодор Рузвелт 2. „Никогаш не е доцна да станете она што сте можеле да бидете“ – …

0 58

Секој што бил во брак повеќе од седум дена, веќе имал можност да научи неколку важни лекции. Честопати излегува дека ова парче хартија, што значи дека сте во брак, претставува голема промена и дека животот во врска, и во брак, воопшто не изгледа. Далеку од тоа дека бракот е нерешлива мистерија која само ни носи …

0 105

Личностите родени во овие хороскопски знаци се одговорни, лојални и подготвени да се посветат на партнерот. БИК Никој не ја цени личноста со која е во врска како Бикот. Иако за него честопати може да се слушне дека е мрзелив, кога ќе започне нешто, ништо не може да го одвлече од неговата обврска. Припадниците на …

0 1.2k

Џемот се подготвува од хокаидо тиква која може да ја купите во сите снабдени продавници кај нас. Состојки: 500г хокаидо тиква250 мл незашеќерено кокосово масло180 г шеќер за џемСок од ½ лимон и кора од лимон3 лажици кокосс Подготовка: Лимонот измијте го и ситно изрендајте ја кората. Тиквата измијте ја, исчистете ја од семки и …

0 73

Актерот Робин Вилијамс почина 2014. година, а ние секогаш ќе се сеќаваме на неговиот хумор и мудрите зборови. „Некогаш мислев дека најлошото нешто во животот е да останеш сам на светот. Не е. Најлошо е да завршиш со луѓе покрај кои се чувствуваш потполно сам.“ „Мислам дека најтажната личност секогаш се обидува да ги усреќи …

0 131

6-ти октомври е ноќ на младата Месечина и вистинско време е да започнете ново поглавје. Имено, во оваа фаза Месечината делува потсвесно за било какви движења. Идеално време за почеток на нова работа, оставање на лошите работи позади себе и носење нови одлуки. Младата Месечина дава зголемена интуиција, што може да биде многу корисно кога …

0 751