Posts in category

ЖИВОТ


Доколку партнерите меѓусебно не се договорат дека ќе ѝ дозволат на саканата личност да ги менува, тоа сигурно ќе доведе до разделба Порано се велеше: „Од него ќе направи добар човек“. Кога двајца луѓе се сакаат, тие се инспирираат да станат подобри луѓе и работат на тоа нивната врска да биде најдобра што може да …

0 45

Жените кои гледаат повеќе филмови за возрасни полесно се возбудуваат за време на сексот. Најновото истражување докажа дека гледањето филмови за возрасни кај жените може да доведе до подобар сексуален живот. Ова вклучува посилни и почести оргазми за време на мастурбацијата. Освен тоа, жените кои гледаат повеќе филмови за возрасни полесно се возбудуваат за време …

0 37

Не го мешајте киселото со слаткото овошје Не треба сите видови овошје да ги јадете заедно. Киселкастото овошје како што е цитронот и другите цитруси, ананас, калинка, кисели јаболка, сливи, јагоди и домат, не треба да се мешаат со слаткото овошје како што се бананите, грозјето и смоквите. Но, полукиселото овошје, како што се слатките …

0 15

Турските актери се познати по тоа што се големи заводници и имаат армија обожаватели. Турските серии не само што ни станаа омилени во нашите домови, туку и турските актери станаа меѓу милениците на жените од регионот. Припадничките на понежниот пол лудуваат по турските заводници, а во продолжение дознајте кои 15 мажи важат за најзгодни и …

0 159

Во изминатите 50 години, истражувањата се фокусирани на проучување на тоа како поголемото брачно задоволство може да доведе до подолг и поздрав живот, но научните докази сè повеќе ја поддржуваат идејата дека блиската, среќна врска може да има и свои здравствени ризици. Расположенијата и дневните рутини се поцврсто воспоставени кај блиските парови, што го зголемува …

0 33

Кучињата добиваат топлотен удар почесто од мачките, а особено се погодени младите и старите животни кои не се во добра состојба. Срцевите заболувања, дебелината, староста или респираторните проблеми ги ставаат кучињата на дополнителен ризик. Кучињата со пократки муцки, како што се мопс или булдози, потешко ја „исфрлаат“ топлината со задишување, а одредени раси не поднесуваат …

0 31

Рудари во Ангола ископале редок чист розов дијамант за којшто се верува дека е најголемиот пронајден последниве 300 години, објави денеска австралискиот оператор на рудникот „Луло“. Розовиот дијамант од 170 карати, наречен „Луло Роз“, е откриен во североисточниот дел на земјата – инаку богат со дијаманти, и е еден од најголемите розови дијаманти некогаш пронајдени, …

0 23

Кога мислиме на улични ресторани со ѕвезди на Мишелин, првата асоцијација обично нема врска со фудбалските стадиони, но кога станува збор за ресторанот Гераниум, тоа е неизбежно бидејќи се наоѓа на стадион. Национален фудбалски стадион на Данска е Паркен, кој е исто така дом на ФК Копенхаген, но на неговиот осми кат е Гераниум, ресторан …

0 23

Кафена Луѓето чија омилена боја е кафеавата се вистинско „богатство“ за своите партнери. Нивните чувства се длабоки, тие се топли и многу емотивни и чувствителни на туѓите потреби. Бидејќи се многу сензуални, со нив е секогаш вистинско време за секс, речиси секогаш се подготвени и расположени. Романтичните сцени, како прегратките пред каминот и прошетките на …

0 22

Сон од повеќе фази најчесто се врзуваа за едно од најгенијалните имиња во светот на уметноста и пронаоѓачот на ренесансата –Леонрдо да Винчи. Му требало многу време да ги развие своите идеи – време кое често го немал. Со оглед дека сакал да искористи максимално време за работа, а минимум за спиење, морал да направи …

0 208

Сату Нордлинг Гонзалес (36) ќе стане мајка по 11 пат. Пред едеценија докторите и соопштиле дека нема да може да има деца, но судбината ги демантирала. Таа е по потекло од Шведска и имала 21 година кога првпат забременила. Со сопругот Андреас кој е по потекло од Уругвај се радувале на проиновата, но се случил …

0 166

Нучниците поривот за зевање кога ќе видите дека тоа го прави некој друг го нарекуваат „заразно зевање“. Со други зборови се работи за автоматска имитација на друга личноност, пишува во студијата која е објавена во магазинот „Current Biology“. „Заразното зевање“ не е единствено за луѓетпо. И други животни, вклучително и шимпанзата и кучињата, исто така …

0 26

6 знаци дека нешто добро ќе се случи во вашиот живот и дека работите се менуваат на подобро. Интуицијата е исклучително моќна, ако ја слушате и внимавате на нејзините пораки, можете да предвидите важни работи во животот, а потоа да преземете соодветни чекори. Кога животот ни носи добра или лоша промена, може да има рани …

0 380

Oбично се забавни, но во зависност од видот на сонот, или вашиот начин на живот, тие можат да укажат дека ви недостасуваат повозбудливи интимни врски или дека ви е здодевно во животот. Сексот отсекогаш бил тема која се провлекува во секое општество, но сексуалните соништа се особено интригантни. Низ историјата не се слушало често да …

0 55

Дали некогаш сонувате како да пропаѓате? Треба да знаете дека не сте единствени. Ова е еден од најчестите сонови- чувството на губење на тлото под нозете, скокање или паѓање во празнина или дупка и чувство на неподвижност. Некои луѓе продолжуваат да спијат по тоа, но други пак се плашат и тешко им е да заспијат. …

0 71

Иако се чувствувате дека би можеле да бидете на одмор засекогаш, всушност постои одреден број на денови кој е идеален за вашето здравје. Седум до единаесет дена е идеално траење на годишниот одмор. Истражувачите од финскиот Универзитет во Тампери соопштија дека оваа должина на одмор одговара на нивото на работниот стрес со кој тргнувате на …

0 75