Posts in category

ЖИВОТЕН СТИЛ


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Денес Велес блескаше од хуманост и доброта 2кратниот фаќач на крстот Дејан Петрушев нахрани 100 социјално загрозени лица.Момчето што денес го фати крстот Дејан Димовски го паметам како момак со срце ипол. Во времето кога се реновираше куќата на Винко Смитчев, он беше главен мајстор а гостилницата ги покри сите оброци за сите денови на …

0 22

Видео снимка која ги разбранува социјалните мрежи ширум планетава, прикажува дoктор кој зборува со една жена од Велика Британија и ја убедува да не прима повеќе вaкцини за кoвид 19, затоа што давањето на вaкцини наскоро ќе се стопира низ целиот свет! Во неверојатното видео, за кое преку наша анализа на телефонскиот број (01243 831500), …

0 94

ВО БОЛНИЦА Докторот: Жалам, се обидовме, но не можевме да ја спасиме вашата мајка. Ќерката: Не! Не! Не! Не е можно. Докторот: Извинете драга, Вашата мајка го напушти овој свет. Ќерката: Ама докторе, мајка ми е борец, како така лесно се предаде. Докторот: Те молам душо, треба да ја однесеме во капелата. Ќерката: Нееее! Мамо …

0 7

Пред повеќе години во лето, се случи една случка за која кога ќе се посетам ме фаќа смеа. Тогаш ја и еден мој братучед заедно со еден наш другар ја бркавме една за да ја стасаме од чаршија, кога таа се прибираше дома. Братучедот беше толку затрескан во неа што не тераше да ја следиме …

0 31

Многумина не можат да замислат да го започнат денот без филџан од омилената мисирка или како што многумина го нарекуваат домашно кафе. Ако се ограничите на една до три шолји дневно, тоа позитивно влијае на здравјето, метаболизмот и варењето. Согорува мастиАко пиете кафе пред тренинг, ќе ја зголемите издржливоста и ќе согорите повеќе маснотии за …

0 90

Ако сакате да бидете успешни во животот и да добиете се што сакате, мора да имате одредени цели, а за да ги постигнете, прво мора да научите како да ги дефинирате и поставите бидејќи нивната реализација во голема мера зависи од добар план. Но, само добар план не е гаранција дека ќе ја постигнете целта. …

0 52

Бозел ја поддржува регенерацијата на клетките и заздравувањето на ткивата. Смртта, позната и како бесмртница, е неспоредлива во својата способност да поддржува регенерација на клетките и заздравување на ткивата. Физичко ниво: има антикоагулантно и исклучително силно антихематско дејство (надворешно и внатрешно, дури и кога се работи за стари повреди); делува одлично против алергии, антиинфламаторно, аналгетик, …

0 227

Низ целата историја на човештвото, темјанот е употребуван при лечење на најразлични болести, а притоа не се забележани буквално никакви нуспојави. Иако поседува многубројни лековити средства, за темјанот повеќето луѓе незнаат речиси ништо. Според верувањата на Ајурведата, темјанот во домот носи добро здравје на сите членови на семејството Токсиколошките истражувања во поново време, исто така …

0 211

Баба Тина: „Со два пpcта ја наоѓам ceкоја болka, а каде ја наоѓам ни peндген не може да ја најде“ 89-годишната баба Тина живее во околината на Алексинац и има чудотворни раце. Оние на кои им помогна „да ја благословат да живее 200 години“. Почнала да ги поправа коските уште на млада возраст и вели …

0 542

Нормално е да посакувате да ви се случи вистинска љубов, а соништата можат да навестуваат различни настани, дури и оние во доменот на љубовта. Сепак, овие можат да бидат убави, но и помалку убави соништа, а можат да укажат и на тоа дали конечно ќе ја запознаете вашата идеална половина. Три сониша најавуваат промени во …

0 148

Баби и Дедовци се најголемото богаство во фамелијата, за тоа што не само што се помоќни финансиски од другите членови, него и преставуваат постаро членство од друга стара генерација од фамелијарната гранка. Колку и да се лоши сепак толку се и добри, не само што знаат да дадат по некоја пара на своите внуци него …

0 21

Сите имаме различни потреби кои ни се многу важни (колку контрола ќе имаме, како ќе комуницираме, дали често ќе се смееме итн.). Сепак, постојат некои фактори кои ја прават врската поуспешна и заедничка за сите. Тие вклучуваат дружење, грижа и поддршка и се клучни за опстанокот на врската, според психолозите и советниците за односи. ДружењеНашата …

0 82

Кога мислите дека жената е убава, обично ви се допаѓа нејзината насмевка или нешто друго на неа, а потоа забележувате колку таа плени со нејзината самодоверба. Тајната на таквата убавина и карактер лежи во ситниците што таквите жени ги прават секојдневно. За да бидете насмеани и да зрачите со вашата позитивна енергија, доволно е да …

0 94

Иако многу луѓе мислат дека во Новата година ќе биде попаметно да ги променат своите животни цели, експертите не се согласуваат Почетокот на годината обично е време за одлуки, па многу луѓе во јануари се одлучуваат за промени. Меѓутоа, голем број од нив брзо се откажуваат. Многу психолози велат дека подобро е одлуките да се …

0 67

Туширањето игра важна улога во одржувањето на хигиената на телото, исто како што може да има значаен терапевтски ефект – не постои подобар начин да се започне или заврши денот од освежителен туш. Меѓутоа, во зима, кога нашата кожа е особено чувствителна на студ, ветер и сув воздух, треба да внимавате на навиките за туширање …

0 59

Ова е Ирена Сендлер таа почина на 12 мај 2008 година во годината, во 98 година од животот. Во Втората светска војна барала да биде испратена во Варшавското гето како мајстор инсталатер, бидејќи имала голема причина за тоа.Знаела за нацистичките планови за истребување на Евреите, а била Полјанка. Децата имале крилја во кутија за алат, …

0 12