Posts in category

ЏЕТСЕТ


Таа важи за една од најубавите и најстилизираните македонски пејачки, а не ретко овие комплименти ги добива од припаднички на понежниот пол на кои им се допаѓа модниот и стилски печат на Каролина Гочева. На секој нејзин сценски настап таа изгледа одлично, а ист е случајот и кога е секојдневниот изглед во прашање. За повеќе …

0 288

Пејачката Тамара Тодевска неделава заедно со сестра си Тијана Дапчевиќ за првпат имаа заеднички концет. Поради мерките за заштита од коронавирусот ова музичко случување се одржа онлајн. По повод ова нивно заедничко музичко задоволство, Тамара реши да го смени имиџот. За повеќе кликнете на наредниот линк: Тамара Тодевска по подолго време го смени имиџот (фото) …

0 166

Лила Филиповска неодамна по долго време беше на патување надвор од Македонија, односно во Турција. Имено, водителката по неколку месеци откако започната короната одлучи да ги спакува куферите и малку да се опушти надвор од рутината и секојдневието. Арно,  ама кога Лила се упати на аеродром и требаше да полета, поради силниот ветер, летот беше …

0 952

Кире Лазаров, e несомнено нашиот најуспешен ракометар на сите времиња, а однеодамна и наш актуелен ракометен играч – селектор. Една од се’ уште најголемите активни европски, а со тоа и светски ракометни ѕвезди. За неговата кариера речиси се е познато, се’ се знае… Како и за онаа на неговиот брат Филип. Па дури и за …

0 233

Според она што Блиц пренел почина Џорџе Балашевич во своји 67 години денес. Пред три дена Балашевич беше примен на инфективна клиника каде се лечел од упала на белите дробови, предизвикано од корона вирусот. Лекарите превземаа мерки потребни за лекување, но немше подобрување. Денеска попладне неговата ситуација се влошила, поради хроничната болест на белите дробови …

0 108

Во домашните медиуми деновиве се пишуваше дека младата пејачка Антониа Гиговска и нејзиното момче и колега, Иван Јованов, Денот на вљубените го поминале во Белград. За тоа сведочеа и фотографиите кои ги објавија на Инстаграм, а дополнително се појавија и гласини дека Иван убаво се подновил со тоа што си купил стан во Белград и …

0 266

Најбогатата и најистакната наследничка Парис Хилтон, по една година врска, рече „да“ на нејзиниот партнер Картер Риум. Таа ги објави романтичните фотографии во бело и моментот на запросувањето на Инстаграм и ги опиша деталите за свршувачката. View this post on Instagram A post shared by Paris Hilton (@parishilton) “Кога ќе пронајдете сродна душа, вие само …

0 146

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл очекуваат дете, објавија вечерва британските медиуми. „Можеме да потврдиме дека првото дете на војводата и војвотката од Сасекс, Арчи, ќе биде постар брат“, изјави неименуван портпарол на парот, кој се огради од кралското семејство. Се додава дека принцот Хари, кој е внук на кралицата Елизабета Втора, и …

0 34

Американската актерка Хали Бери на социјалните мрежи сподели нова фотографија која наиде на бурни реакции од нејзините следбеници. Проблемот настана бидејќи актерката застана на страна на жената, па многумина тоа им сметаше и ја искритикуваа на брутален начин. „Жените не ти должат ништо“, напиша актерката, а веднаш ја нападнаа хејтерите кои и порачаа дека не …

0 67

Српската атркативна пејачка Дара Бубамара предизвика вистинска прашина кога во медиумите обелодени дека е во љубовна врска со 21 година помладо момче, бизнисменот Тони. За парот често се пишуваше, за нивната љубовна романса, за нивните патувања, а сега медиумите пишуваат дека парот ставил крај на нивната љубовна врска. ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ ДАРА БУБАМАРА Имено, Дара и …

0 106

Славица Ќуктераш, поранешна учесничка во шоуто „Ѕвездите наГранд“, беше гостинка во неделното шоу Гранд специјал“. По тој повод, тие ја „чепнаа“ темата за мажи, па кога ја прашаа дали е за заљубена, пејачката одговори. – Јас не сум за заљубена. Не можам да се за заљубам. Сакам господин, такви кои не знаат ништо, немаат манири, …

0 130

Кајли Миног, 52-годишна австралиска поп-sвезда, ќе се венчаза прв пат, пренесува The Mirror. Изборот на сексапилното мињонче е 46-годишниот Пол Соломонс, креативен директор на британското издание на списанието GQ. Веста ја потврди маќеата на Соломонс, која пред новинарите изјави: „Многу сме возбудени за претстојниот настан. Пол неодамна ни раскажа за сето ова. Кајли и јас …

0 100

Пејачката Јелена Карлеуша не штеди пари дури и за време на вонредна состојба. Таа среде пандемијата од коронавирусот, се фрли на онлајн шопинг, па преку иИнтернет нарача нешто, што сега само Карлеуша дома го има, а никој друг го нема.  Повеќе погледнете на наредниот линк: Само Карлеуша има, што никој дома нема Извор: vistina.com.mk

0 568

Неа ја знаеме долги години како телевизиско лице, новинар и ТВ водител во националниот сервис – МТВ. Згодна, убава, привлечна, атрактивна… вистинска дама. Дијана Гогова заедно со колешката Кристина Талеска Големтеова, со години се и ударна двојка и заштитни лица, своевиден трејд марк на утринската програма на Македонската телевизија (МТВ) – „Македонија наутро“. Убавата ТВ …

0 442

Македонската пејачка Андријана Јаневска ужива во бракот со некогашниот гитарист на култната македонска група „Архангел“,  Драган Гиновски-Гино. Андријана и Драган од бракот ги имат синовите Димитар и Кристијан, па парот ужива во семејната идила во нивниот дом во Бардовци. Пејачката не е толку премногу активна на социјалните мрежи, но понекогаш знае да сподели некој приватен …

0 180

(ВИДЕО) Анелина Џоли ќе се најде на насловната страница на мартовското издание на култниот магазин “Vogue”. По долго време, таа зборуваше на повеќе теми и во видео интервју кое го даде во својот дом, за време на дводневниот состанок со тимот на Вог, искрено зборуваше за нејзината врска со поранешниот сопруг со шест деца (три …

0 85