Posts in category

ФИЛМ


Новиот Џемс Бонд филм очекувано успеа да заработи најмногу во свој премиерен викенд, погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.No Time to Die Заработка: $55,225,007 Жанр: Акција, Авантура, Трилер Актери: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek Режија: Cary Joji Fukunaga Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM Треијлер: No Time to Die 2.Venom: Let There Be Carnage …

0 32

Најновата Марвел приказна со наслов Venom: Let There Be Carnage во премиерниот викенд успеа да се искачи на врвот на Американскиот Бокс Оффис, и беше најгледаниот филм по Американските кино сали. Дури 5 нови наслови успеа да се најдат во топ 10 листата, погледнете ја целосната листа испод: 1.Venom: Let There Be Carnage Заработка: $90,033,210 …

0 88

И четврт викенд по ред Марвел приказната Shang-Chi се најде на врвот на нај гледани филмови по американските кино сали. Во топ 10 листата се најдоа исто така два нови филма, погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings Заработка: $13,031,411 Жанр: Акција, Авантура, Фантазија Актери: Simu Liu, …

0 33

И трет викенд по ред Дизни и Марвел приказната Shang-Chi се најде на врвот на најгледани топ 10 филмови по Американските кино сали во изминатиот викенд. Вкупно излегоа 3 филмови кои се најдоа во топ 10 листата. Погледнете ја целосната топ 10 листа: 1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings Заработка: $21,670,751 Жанр: Акција, …

0 48

Марвел и Дизни крејацијата и вториот кино викенд во Америка се најде на првото место. Како ноовитети се најдоа три филма кои успеа да се најдат Топ 10 листата. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings Заработка: $34,701,070 Жанр: Акција, Авантура, Фантазија Актери: Simu Liu, Awkwafina, Tony …

0 48

Градот во кој се снимени некои филмски класици. Древните, тесни улички и прекрасниот брег од 16 километри сега се борат со новиот противник – туризмот. Прочида се наоѓа во близина на брегот на Неапол во јужна Италија. Островот е помеѓу Мисено и островот Искја. Со својот мал сателитски остров Вивара, Прочида е град во составот …

0 182

Дизни Марвел новитетот Shang-Chi приканата во премиерниот викенд успеа да заработи најмногу во изминатиот кино викенд по Американските кино сали. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings Заработка: $75,500,000 Жанр: Акција, Авантура, Фантазија Актери: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung Режија: Destin Daniel Cretton Дистрибутер: Walt Disney …

0 34

Познатите личности, како и оние од нашата непосредна околина, понекогаш имаат навика да им даваат необични имиња на своите деца. На пр., глумицата Скарлет Јохансон на својот штотуку роден син му го даде името Космо… „В ред, добивме бебе. Се вика Космо и ние многу го сакаме“, напиша неодамна комичарот Колин Џост, сопругот на Јохансон. …

0 139

Единствениот нов филм кој успеа да се пласира во топ 10 листата и истовремено да го зазеде првото место во изминатио Американски кино викенд е Хорор Трилерот Candyman. Филмот е римејк со нова приказна за легендата за риперот Candyman. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.Candyman Заработка: $22,001,750 Жанр: Хорор, Трилер Актери: Yahya Abdul-Mateen …

0 33

Џенифер блеска и на копно и на вода. Во магичниот амбиент на плоштадот Свети Марко во Венеција, околу четиристотини најважни клиенти на брендот „Долче и Габајн“ добија шанса да ја видат новата колекција на мода на ова славно модно дуо. Иако имаше многу познати личности во поканетата компанија на „Алта Мода шоу“ – од Кортни …

0 47

Во минатиот Американски кино викенд испаднаа 4 филмови нови кој се најдоа во топ 10 листата на најгледани филмови во Америка. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.Free Guy Заработка: $18,790,000 Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi Режија: Shawn Levy Дистрибутер: 20th Century Studios Треијлер: Free Guy 2.PAW …

0 93

Актерот Драган Бјелогрлиќ е приведен под сомнение дека рано утринава околу 4 часот во хотел во Ниш зад грб го нападнал режисерот Предраг Антонијевиќ и го удрил повеќе пати во пределот на главата. -Бјелогрлиќ се залета и го удри во глава Антонијевиќ, тврди извор за „Блиц.рс“. Антонијевиќ на лицето имал видливи повреди, а според „Блиц“, …

0 100

Новиот кино новитет во Америка Free Guy со заработка од $28,400,000 милиони Американски долари успеа да заработи нај многу во минатиот викенд: 1.Free Guy Заработка: $28,400,000 Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi Режија: Shawn Levy Дистрибутер: 20th Century Studios Треијлер: Free Guy 2.Don’t Breathe 2 Заработка: $10,600,000 Жанр: Хорор, …

0 37

Со зработени $26,500,000 милиони американски долари по кино салите во Америка, што е далеку под очекуваното филмот The Suicide Squad доживеа вистинска дисастер во премиерниот викенд. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод: 1.The Suicide Squad Заработка: $26,500,000 Жанр: Акција, Авантрура, Комедија, Научна Фантастика Актери: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena Режија: James Gunn Дистрибутер: …

0 25

Минативе денови се мислев да почнам пак да објавувам секоја недела 10 најгледанио филмови во Америка и решив тоа да го вратам. Навистина бара секоја недела баги работа и одзема време нешто што го работев низ минативе години и еден долг период. Доколку имате желба пишете коментар. Така да секој понеделник ќе можете да бидете …

0 30