Posts in category

ФИЛМ


Лила Филиповска неодамна по долго време беше на патување надвор од Македонија, односно во Турција. Имено, водителката по неколку месеци откако започната короната одлучи да ги спакува куферите и малку да се опушти надвор од рутината и секојдневието. Арно,  ама кога Лила се упати на аеродром и требаше да полета, поради силниот ветер, летот беше …

0 954

На средината на Април филмот кој е на направен од Вонер Бродерс ќе излезе најновиот MORTAL KOMBAT. Овој за разлика од другите се очекува да направи навистина Бум во филмската индустрија и се разликува целосно од предходните MORTAL KOMBAT филмови. Погледнете го трејлерот испод:

0 19

Робин Лахаин (31) и Џудит Шнајдер (30), двојка од Германија, имаат многу интересно хоби – тие патуваат низ светот за да копираат познати сцени од филмови на локациите каде што биле снимени. Робин и Џудит се запознаа на забава на заеднички пријател пред околу 10 години а започнаа да посетуваат локации од познатите филмови во …

0 33

Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година. Погледнавме 20 незаборавни и урнебесни епизоди од незгодите во пансионот „Преспав“, а имавме прилика и да видиме нови улоги и актери, како што е стилистката Натали или актерката Наташа Петровиќ, но се врати и актерот Владо Јовановски. …

0 88

Американската актерка Хали Бери на социјалните мрежи сподели нова фотографија која наиде на бурни реакции од нејзините следбеници. Проблемот настана бидејќи актерката застана на страна на жената, па многумина тоа им сметаше и ја искритикуваа на брутален начин. „Жените не ти должат ништо“, напиша актерката, а веднаш ја нападнаа хејтерите кои и порачаа дека не …

0 71

Награда за најдобар актер на фестивалот за кратки филмови во Бејрут – „Beirut Shorts International Film Festival“ ја доби нашиот актер Сашко Коцев. Актерот Коцев, со потекло од Куманово, наградата ја освои по заслуга на неговата улога во филмот „Налепница“ на Георги Унковски. Ова е една од многубројните награди кој Сашко Коцев ги има освоено. …

0 39

Претходно оваа недела, компанијата „BonusFinder“ отвори конкурс за „професионален bing watcher“. Компанијата претходно објави конкурс за плаќање на луѓето да вкусат хамбургери, сладолед, слатки и пита од тиква. „Сега бараме совршен кандидат за да не информира за најдобрата серија на Нетфликс и најдобрата пица за испорака која ќе ни помогне на сите во овие бурни …

0 33

(ВИДЕО) Анелина Џоли ќе се најде на насловната страница на мартовското издание на култниот магазин “Vogue”. По долго време, таа зборуваше на повеќе теми и во видео интервју кое го даде во својот дом, за време на дводневниот состанок со тимот на Вог, искрено зборуваше за нејзината врска со поранешниот сопруг со шест деца (три …

0 89

Славниот актер Џим Кери на Twitter објави негово уметничко дело со кое ја исмеа Меланија Трамп. Неговиот твит наиде на различни реакции на социјалната мрежа, но и осуда од јавноста. Кери објави карикатура на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, со опис: „Збогум најлоша прва дамо. Се надевам дека спогодбата може да го финансира вашиот …

0 13

Веста ја слушнав дури сега. а во колку почина и каде ја немам таа информација. Највероватно почина денес. Ми беше многу омилена актерка а глумата што ја остави во Жикина Династија беше маестрална и ретко некоја друга би го одглумила на тој начин. Почивај во мир

0 1.2k

Иако овие филмови беа навистина лоши, сепак добро поминаа и направија заработка. Според листата која ја состави тимот на WatchMojo тука спаѓаат „Suicide Squad“, „The Twilight Saga“, „Cars 2“, „Spider-Man 3“, „Transformers: Age of Extinction“ и други. Извор: kajgana.com

0 27

Неодамна во петтата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ имавме можност во улога на актерка да ја видиме пејачката Сара Мејс која ја глумеше Глорија, сестрата на поранешната газдарица Преслава од Бугарија. Деновиве со прикажувањето на последната 20-та епизода заврши и петтата сезона која се прикажуваше на првиот канал на Македонската телевизија од 18 декември минатата …

0 137

Џенифер Лопез во последно време споделува информации за нејзината рутина за убавина – дава совети, позира без шминка… Па, таа сподели видео во кое се обиде да негира употреба на ботокс и да промовира нова маска за лице од нејзината нова колекција, но беше критикувана. „Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не …

0 58

Велат дека кај народот секое чудо три дена трае, а горе-долу така беше и со приказната на хероината од документарецот „Медена земја“ кој стигна до Оскар. Денес нема толку голема помпа за Атиџе Муратова и нејзиниот живот, но има луѓе чие големо срце, баш како она на Атиџе, не забораваат и се тука да поделат …

0 2k

Холивудската актерка Џесика Алба во екот на пандемијата на коронавирусот и затворените училишта има полни раце работа. На популарната мајка на три деца не ѝ е лесно да ги надгледува 12-годишниот Хонор Мари, 9-годишната Хајвен Гарнер и 3-годишниот Хејс. За нивното следење на наставата на далечина да го држи под контрола, оваа строга мајка во …

0 79

Заработката на холивудските филмови минатата година забележа пад од 80 проценти на подрачјето на Северна Америка откако коронавирусот ги затвори киносалите, а филмските студија одложија многу премиери. Според истражување на Comscore, прикажувањето филмови на подрачјето на Северна Америка во 2020 година донесе 2.2 милијарди долари, додека во 2019 година 11.4 милијарди долари. Според податоците на …

0 33