Posts in category

МУЗИКА


Се работи за мега Хитот на Марија Шерифовиќ Молитва за кој доби идеја да ја преработат, да се вметне машки род во тој Мега Хит. Сопственикот на вирално вели сека му лежи та песна и добро ја пее. Еве го и доказот во сликата испод во врска со пораката:

0 66

Пејачката Јелена Карлеуша денес (06.05.2021) примаше вакцина против коронавирус . Таа ја примаше вакцината Фајзер и ги повика сите да бидат одговорни и да се вакцинираат. „Јас ја примив Фајзер вакцината, опшествено одговорна личност и се надевам дека ќе ги потикнам сите да се вакцинираат“, изјави пејачката. По примањето на вакцината, пејачката се појави во …

0 78

Тамара Тодевска денес важи за една од најпознатите македонски пејачки, но и една од најактивните корисници на социјалните мрежи. Таа често со своите фанови, следбеници споделува каде е, што прави, дали подготвува нешто ново на музички план, слатки видеа од децата, па дури и од неодамна отвори Инстаграм за нејзината ќерка Хана. Тодевска како и …

0 134

Пејачката Андријана Јаневска со носталгија се потсети на едни убави времиња. Таа на својот „Фејсбук“ објави фотографија од неа, Toше Проески и Каролина Гочева кога биле помлади. Фотографијата датира од годината на почеток на новиот милениум, кога тие беа дел од мини турнејата низ Австралија. Истата беше организирана од МРТВ, која заедно со австралискиот провајдер …

0 128

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против кандидатка Александра Дабиќ.  Мими се претстави со песните „Зошто си ме мајко родила“ и „Казуј крчмо“. По нејзиниот настап Мими доби пет гласови од жирито и помина во бараж.  Членовите на жирито имаше …

0 156

Дури во триесеттите години, што е доцна според поп-стандардите, таа стана sвезда, а дотогаш веќе помина низ многу работи во својот живот. Како дете била во кома (последица на пневмонија), како девојка работела за Би-Би-Си во Њујорк, излегувала со Енди Ворхол и други лица од Њујорк, избегала од насилна врска, била возач на „Њујорк кукли“, …

0 240

Калиопи Букле важи за една од најпознатите пејачки како во Македонија така и во регионот. Таа често е активна на социјалните мрежи преку кои се дружи со љубителите на нејзината музика. Откако зафати пандемијата со коронавирусот, Калиопи како и нејзините колеги е принудена на музичка пауза. Меѓутоа, таа овој период го искористи за да ужива …

0 165

Јас сум Велешанец од дворови и во слободно време обожавам да правам миксови преку Виртуел Диџеј од песните кој ми се допаѓаат. Слушнете го оргиналот и верзијата од хитот на Nsync која што ја направив јас во долните две видеа: 1.Nsync – Bye Bye Bye 2.Nsync – Bye Bye Bye(DJ Ljupce1982 MIX)

0 31

Познат е како смирен и пристоен, Саша Ковачевиќ како таков, покрај својот глас успеа да добие армија обожаватели. Во медиумите често се споменува неговото семејство, но најмногу истакнуван е неговиот брат, Раде Ковачевиќ кој покрај татко му Драган, најмногу му помага во кариерата. Но, најважната дама во нивниот живот е мама Милена, која многумина не …

0 191

После некој временски период наумив нешто да измиксам, а овој пат е новиот Хит на Дуа Липа. Слушнете го тоа во долното видео:

0 37

Откако се појави на јавната сцена беше единствена и своја, некој кој диктира трендови. Нејзината специфична боја на гласот веднаш ја оддели од другите колеги на естрадата. Со нејзиното однесување, изјави и изведби таа го оправда прекарот “Мала од скандала”, прекар кој го доби врз основа на стиховите од песната “Слатка мала”, снимена во 2005 …

0 252

Од секогаш сум обожавал музика со добар ритам и сум сакал да миксам музика што после голема упорност ги стекнав скиловите. Мора да признаам дека главната мутивација и инспирација ми беше мојата пријателка Елена Ристеска и нејзината музика и нејзините песни, што е нешто што сум криел низ годините. Слушнете го мојот микс кој го …

0 166

Популарната фолкерка Александра Пријовиќ се облече комплетно во црно, а особено внимание привлекоа нејзините брендирани хулахопки. Пејачката позираше во црн фустан, облече салонки кои ги поврза со необични хулахопки за кои се зборуваше на социјалните мрежи дека вредат цело богатство. Веднаш следеа коментари како одговор на  атрактивниот стил на пејачката. „Хулахопките се врвни“, „Убава си …

0 275

Се работи за Хоби Диџеј DJ Ljupce1982 кој во слободно време обожава да микса Музика од разновидни поп ѕвезди. Ова се хитови испеани во некој дел а во некој целосно од Џастин Тимберлејк: 1.Madona ft Justin Timberlake – 4 Minutes (DJ Ljupce1982 MIX) 2.50 Cent ft. Justin Timberlake -Technology (DJ Ljupce1982 MIX) 3.Nsync – Bye …

0 51

Оргиналот е вистинско ремек дело и за тоа неможеше да одолее за да ја преработи. Слушнете ја во долното видео:

0 83

Неможам да се пожалам а исто да се пофалам од прегледот на мојот микс кој го направив од најголемиот балкански минатогодишен Хит. Миксот е слушан 7000 пати на Јутуб, што не е много а ниту малку. Погледднете ги двете видеа за да ја слушнете и најдете ги разликите. 1.TIJANA eM-ZENA OD SULTANA 2.TIJANA eM – …

0 347