Posts in category

ВИДЕО


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Доколку сакате да се сускрајбнете на некој итересен Гејмерски канал, сукрајнете го Азирус Гејминг каналот. Погледнете го едно од поновите видеа изиграно од велепанецот Азирус Гејминг. Видеото е испод:

0 13

Пејачката Андријана Јаневска со носталгија се потсети на едни убави времиња. Таа на својот „Фејсбук“ објави фотографија од неа, Toше Проески и Каролина Гочева кога биле помлади. Фотографијата датира од годината на почеток на новиот милениум, кога тие беа дел од мини турнејата низ Австралија. Истата беше организирана од МРТВ, која заедно со австралискиот провајдер …

0 128

Секој месец PS+ почнаа да даваат игри за PS4 кои се много добри. Така да и овој месец PS+ за несецот Мај продолжија да даваат много добри игри. Погледнете ги во видеото:

0 65

Тој е можеби нај добриот Hitmen гејмер во Македонија. Погледнете го негово најново видео:

0 18

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против кандидатка Александра Дабиќ.  Мими се претстави со песните „Зошто си ме мајко родила“ и „Казуј крчмо“. По нејзиниот настап Мими доби пет гласови од жирито и помина во бараж.  Членовите на жирито имаше …

0 156

Гејмерот Азирус е единтвениот Hitmen про плејер во Велесов. Погледнете ги навотите негови видеа: 1.Mark Faba Take Revenge On Barbara 2.Dame Barbara Elizabeth Keating | Killing Everyone

0 42

(ВИДЕО) Чико е жолтоглав Амазон, папагал со зелени пердуви со истакнати жолти тонови на главата и живее во англискиот парк за диви животни – Дивиот свет на Линколншир. – Тој живее во паркот нешто подолго од 18 месеци и без сомнение е една од главните атракции – рече портпаролот на паркот. – Бидејќи има само …

0 425

(ВИДЕО) Илјадници љубители на зимските спортови, облечени само во костуми за капење, се спуштија по падините на рускиот регион Кемерово, како дел од годишниот настан по повод крајот на сибирската ски-сезона. Околу 1.700 луѓе добро ги искористија ледените температури за да учествуваат во секси спуст возење во популарниот скијачки центар Шерегеш во саботата, рече организаторот. …

0 33

Честопати постојат ситуации кога куче и мачка стануваат неразделни пријатели. Ова обично се случува ако сопствениците одлучат да имаат куче и мачка во својот дом како домашни миленичиња. Каиро и Султан се пример за такво пријателство. Дуото има профил на Инстаграм каде нивните сопственици секојдневно споделуваат фотографии и видеа, а на некои од нив Султан …

0 49

По подолг временски период наумив да ги објавам најновите Hitmen Гејмплејови на Азирус Гејминг. Погледнете ги испод: 1.The Dirty Rockstar 2.Hitman Absolution – The King Of Chinatown – Psycho Purist 3.Hitman Absolution – A Personal Contract – Psycho Purist 4.The Human Centigreed | Real NPC`s

0 17

Јас сум Велешанец од дворови и во слободно време обожавам да правам миксови преку Виртуел Диџеј од песните кој ми се допаѓаат. Слушнете го оргиналот и верзијата од хитот на Nsync која што ја направив јас во долните две видеа: 1.Nsync – Bye Bye Bye 2.Nsync – Bye Bye Bye(DJ Ljupce1982 MIX)

0 31

Секој го знае Пеле, Месси, Зидан и Кристиано Роналдо, но дали го знаат Роналдињо кој беше вистински магионичар со топката. Погледнете го ова видео и се ќе ви биде јасно: Среќен роденден мајсторе.

0 40

По подолг временски период за љубителите на Пес фудбалската симулација, наумив да направам нов Јутуб стрим. На полутешко беше наместено и за тоа заврши 0:0. Погледнете го видеото испод:

0 28

(ВИДЕО) Од пласманот на ЕП до победата над Германија и албумот со сликички на „Панини“, во кој првпат се и македонските фудбалери селекторот Игор Ангеловски вели дека го живее својот сон. Не само негов, туку и на многу гeнерации, кои 30 години чекаа Македонија да игра на Европско. Неодамна и тој, како и многумина, застана …

0 80

Во чест на миксот што го направив од хитот на Дуа Липа го направив и овој стрим. Погледнете го сето тоа во долното видео:

0 19

Можеби е убаво за себе, но многумина се согласија дека изгледа застрашувачки. Лекарите, пак, го предупредуваат дека во иднина ќе има непријатни проблеми. Овој машки модел ги зачуди луѓето откако ја покажа својата драматична трансформација на вилицата. Лука Марчеси од Милано се нарекува „извршен директор на вилицата“ и не е тешко да се разбере зошто. …

0 208