Posts in category

ЕТЕРТЕЈМЕНД


Слапшок – Филипински Метала Бенд

Read More

FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша и поранешниот сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест, повторно се следат еден со друг на Инстаграм. Имено, кога Канје на почетокот на март ја следеше Јелена Карлеуша на социјалните мрежи, се крена голема прашина, а пејачката беше и повеќе од импресионирана. Сепак, неговиот „unfollow“ следеше само еден месец подоцна, но сега …

0 129

Роберт Билбилов по кој знае кој пат потврди дека е вистински хитмејкер, мајстор на современиот звук и модерната продукција. Новата песна овој пат не ја зачува за себе, туку несебечино ја сподели во дуте со младата и мошне талентирана пејачка од новата генерација, Лара Иванова. За повеќе кликнете на наредниот линк: Роберт Билбилов и Лара Иванова

0 18

Брендан Фрејзер порано беше еден од омилените актери на Холивуд и познат како голем заводник, но сега кога конечно се врати на актерството по долга пауза, тешко е да се препознае. За повеќе кликнете на наредниот линк: тешко е да го препознаете

0 163

Турските актери се познати по тоа што се големи заводници и имаат армија обожаватели. Турските серии не само што ни станаа омилени во нашите домови, туку и турските актери станаа меѓу милениците на жените од регионот. Припадничките на понежниот пол лудуваат по турските заводници, а во продолжение дознајте кои 15 мажи важат за најзгодни и …

0 159

Ова е една од омилените моји песни од Фанки Џи, па решив да ја измиксам малку. Слушнете како сето тоа звучи во долното видео:

0 12

Тамара Тодевска не била никогаш послаба… Така и изгледа, а тоа евидентно на прв поглед и самата го покажува. Таа веќе неколку години е редовно „заглавена“ во теретана и тоа со личен тренер кој ја држи под контрола и дисциплина да води здрав начин на живот, да билда имунитет и секако да го има телото …

0 270

Бритни Спирс и Елтон Џон снимија преработка на неговата песна „Tiny Dancer“ од 1971 година. Како што пишува „Пејџ сикс“ тие ја снимиле траката минатата недела во студио во Беверли Хилс. „Ова беше негова идеја и Бритни се сложи. Тие ја снимија обработката на легендарниот сингл ‘Tiny Dancer’ и тоа навистина звучи неверојатно. Работеа со …

0 10

Холивудската актерка Шерон Стоун покажа како се носи со  годините, и ја оправда титулата за најсекси жена. Порано мажите лудуваа по неа, а како што минуваат годините актерката изгледа се подобро и посамоуверено. Шерон овој пат ги вразуми своите следбеници на Инстаграм споделувајќи провокативна фотографија со која уште еднаш покажа што значи да се биде …

0 122

Анџелина Џоли ја доби правната битка против својот поранешен сопруг Бред Пит околу нивната заедничка винарија. Во јули 2021 година, Џоли поднела барање за укинување на привремената забрана за продажба на нивните заеднички средства со Пит. Поточно, таа сакала да го објави на продажба својот удел во винската компанија „Миравал Шато нувел“ (Miraval Chateau Nouvel) …

0 47

Пејачката Весна Ѓогани веќе извесно време престојува во Црна Гора од каде секојдневно објавува фотографии, а судејќи по нив можеме да заклучиме дека Весна изгледа како девојче. Имено, пејачката објави слика од хотелот, а нејзиниот рамен стомак и извајаните нозе не успеаја да останат незабележани. Весна позираше во зелен костим за капење кој го истакна …

0 50

Речиси не поминува една недела, а некој од семејството Кардашијан/Џенер да не биде вовлечен во некаков скандал – денес сега е Кајли Џенер. Имено, Кајли одлучила да се качи во својот приватен авион за да го избегне патувањето кое трае помалку од еден час, а со тоа се пофалила на Инстаграм со опис „Сакаме со …

0 21

Неодамна во Књажевац се одржа „Фестивал на младинската култура“,  А, меѓу нив беше и Марија Шерифовиќ која после долго време проговори за својот емотивен статус. – Водам многу едноставен живот, каде што нема јавен живот – изјави Марија. Сè уште никој не бил толку интересен да го претставам, сите мои избори не беа јавни личности. …

0 80

Сату Нордлинг Гонзалес (36) ќе стане мајка по 11 пат. Пред едеценија докторите и соопштиле дека нема да може да има деца, но судбината ги демантирала. Таа е по потекло од Шведска и имала 21 година кога првпат забременила. Со сопругот Андреас кој е по потекло од Уругвај се радувале на проиновата, но се случил …

0 166

Хана Хуљиќ се породи во неделата во 18:00 часот со царски рез, а бидејќи девојчето се родило неколку дена пред терминот, нејзиниот татко Петар Грашо се нашол надвор од Сплит. Како што пишува Јутарњи лист, штом слушнал дека Хана се породила, влегол во својот автомобил и од Загреб се упатил кон Сплит за да биде …

0 472

Ред на песна, ред одмор. Драгана Мирковиќ летово е многу зафатена, настапува речиси секоја вечер, а пред неколку дена воодушеви многу фанови во романскиот град Саникола Маре, каде живеат и многу Срби. После тоа решила да направи мала пауза и да ужива во летниот шарм. Но таму каде што е Драгана има и светски ѕвезди. …

0 132

Многу странски медиуми пишуваат дека ова ќе биде најскапата серија во телевизиската историја, а „BBC“ наведува дека за секоја епизода се потрошени 43 милиони фунти. Актерската екипа ја сочинуваат Роберт Арамајо, Назанин Бонијади, Морфид Кларк, Исмаел Круз Кордова, Ема Хорват и други, a притоа е објавен 3-минутен тизер од исчекуваната серија „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ која би требало да излезе …

0 12