Posts in category

ЕТЕРТЕЈМЕНД


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

За почеток, само ќе ви кажеме дека девојчето од фотографијата во жолто фустанче како поголема девојка учествуваше на музичккиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ пред 13 години. Можете ли да ја препознаете? Ако одговорите дека на фотографијата се крие Катарина Живковиќ, погодивте. Пејачката од Лесковац се прослави со учество во споменатото музичко шоу, но и со …

0 249

Песната е според мене вистинско ремек дело, Слушнете го миксот испод:

0 45

Шакира и долгогодишната љубов, фудбалерот на Барселона  Жерар Пике ги имаат синовите Саша(5) и Милан(8). Иако таа и нејзиниот партнер се меѓународни супер ѕвезди, Шакира зборувала за тоа како се обидуваат да го одржат семејниот живот одвоен од статусот на славни личности со „ET Canada“. „Не ги терам да ја слушаат мојата музика“, рекла таа. „Се …

0 22

Реално кажано направен е така несакајќи, и од после сватив дека имам пропуст. Оној дел кога се слуша рефренот ти си сам сам сам а ја сам сам сам е смиксан случајно и немаше никаква намера. Слушнете го сето тоа долу испод во видеото:

0 104

Миксот е направен изутринава, а во видеото испод можете да го слушнете:

0 19

По подолг временски период наумив да најавам еден микс кој ќе го измиксам денес. Се работи за песната со која Херикејн и Србија настапија на овогодишниот Евросонг. За песната можам да кажам дека има добар ритам и бит, така да кога ќе биде готов миксот ќе го објавам на вирално.мк видеото.

0 39

Елена Ристеска во 2016 година го загуби нејзиниот татко кој почина од лошата болест. Загубата на еден родител, колку и да си возрасен секогаш е тешка и остава празнина, па колку и да поминало време, болката не поминува. Елена често се потсетува на нејзиниот татко потенцирајќи дека многу му недостига. Така беше и овојпат кога …

0 145

Велешкиот гејмер Горан Азирус Гејминг е фасциниран од модот кој е направен за GTA 5 за PC, кој ја прави играта уште пореалистична. Така да доколку сакате да ја играте ова игра со текстури кој ја праваат подобро да изгледа сето, доколку ја немате купете ја и инсталирајте го модот. Еве едно видео за да …

0 16

Уклучете се на мојот гејминг стрим кој почнува во 16 часот, линкот е следниот: коментар од Љубиша

0 38

Бидете во тек во 10 и 30 денес со најновиот мој гејминг стрим, линкот е следниот: Азирус Гејминг спешел

0 19

(ВИДЕО) На 1.300 километри од Сана, главниот град на Јемен, постои огромна дупка позната како „Пеколен бунар“. Локалното население избегнува да и приоѓа, верувајќи дека е полна со демони. „Бунарот на пеколот“ веќе подолго време го привлекува вниманието на авантуристи и научници, кои сè уште не сфатиле како се формирала џиновската дупка во пустината, широка …

0 301

Нај омилен Бојбенд на сопсѕвеникот на на вирално.мк се Бекстритбојс, кои според него во историјата на музиката оставија нај голем впечаток и се број еден во историјата. Во нивна чест тој направи три музички микса преко Виртуел Диџеј, слушнете ги испод во видеата: 1.Backstreet Boys – Everybody (DJ Ljupce1982 MIX) 2.Backstreet Boys-The Call(DJ Ljupce1982 MIX) …

0 19

Легендарниот пејач Џеј Рамаданоски почина на 6 декември, а како што пишуваат сега медиумите пронајдено е негово проштално писмо. Пријател на пејачот за „Стар“ откри дека Џеј почувствувал дека нешто се случува и најверојатно напишал писмо во кое открива на кој го остава своето наследство, како и што е тоа што го мачело пред крајот …

0 449

Љубиша сопственикот на вирално.мк во слободно време понекогаш си го исполнува со миксање на музика. Долу испод можете да слушнете еден од неговите омилени миксови:

0 18