Posts in category

КАТЕГОРИИ


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Доколку сакате да се сускрајбнете на некој итересен Гејмерски канал, сукрајнете го Азирус Гејминг каналот. Погледнете го едно од поновите видеа изиграно од велепанецот Азирус Гејминг. Видеото е испод:

0 17

Едно срце треба да се скрши пред другото да се поправи. Некои луѓе го напуштаат твојот живот и тоа е тоа. Тие не се враќаат, и вие не го добивате извинувањето што го посакувавте, и нема ништо повеќе во врската што ја споделивте над тој момент. Понекогаш луѓето заминуваат, не за да се вратат, туку …

0 58

Ако сте „тазе“ вљубени, тогаш овие денови можеби страдате од несоница, бидејќи во фазата на интоксикација, карактеристична за почетокот на врската, организмот е возбуден и затоа човек не успее да заспие така лесно. Атли Ен Веир, автор на „Зависност од љубов: секс, романса и други опасни дроги“, објаснува дека науката докажала дека заљубувањето влијае на …

0 30

Една мачка станала вирална ѕвезда на Интернет затоа што го средува домот на сопствениците, ги чисти садоперот, ги собира играчките и го вакумира тепихот. Иако е целосно јасно дека таа има „помош“ од човек, видеото во кое тој ги извршува своите домашни работи стана вирално. pic.twitter.com/GecrWPKziD— Cats where they shouldn’t be (@nocatplaces) May 4, 2021 …

0 60

ОВЕННе вршете притисок врз никого и не прашувајте премногу од други луѓе. Некој веројатно погрешно ќе ја разбере вашата директност и потоа ќе ве постави на место со зборови или одлука. Колку и да изгледа примамливо, не влегувајте во дискусии. Ќе направите најдобро ако земете сериозен и конзервативен пристап кон работата. БИКТреба да бидете порамнети …

0 339

Ѕвездата на австралискиот „Big brother“, Тили Витфелд, целосно го уништила лицето со бјути ‘трик’ кој го нашла на ТикТок. Таа објаснила дека поради тоа завршила во болница. „Вака изгледаше моето лице само една недела пред да влезам во куќата, а сега ставам многу шминка или ставам маска од глина за да го сокријам тоа“, напишала …

0 673

Повеќето жени се борат со влакната над горните усни. Веројатно порано, восокот беше вашата прва помош во справувањето со овие досадни натрапници. Сепак, постои природно и ефикасно решение. Жените на Блискиот исток ја користат оваа мешавина со векови. Имено, со помош на оваа мешавина, отстранувањето на влакна делува смирувачки на кожата. Исто така, ќе и …

0 100

Самољубието е најдобриот лек. Тоа е најдобрата форма на лекување. Самољубието ве прави посилни. Ве тера да ја отворите вратата ширум за оние што сакаат да заминат, оние кои мислат дека ќе трчате по нив кога ќе заминат. Самољубието ви дава самодоверба што треба да знаете дека ќе бидете во ред сами и дека не …

0 42

ОВЕНПовеќето од вас имаат нови одговорности, прифатете ги денешните предлози затоа што ќе ви биде полесно да стекнете нови знаења што потоа можете успешно да ги примените. Постара или помлада личност во вашиот живот нема да може да ви обезбеди финансиска помош или поддршка, нека не ве лажат примамливи приказни. Не е време за делегирање …

0 962

Најновите истражувања сугерираат дека природата може да помогне многу за да им помогне на нашите мозоци и тела да останат здрави. Престојот во природа го намалува стресотЈасно е дека секоја физичка активност може да го намали стресот и вознемиреноста, но има нешто во природата што помага уште повеќе. Во неодамнешниот експеримент спроведен во Јапонија, учесниците …

0 26

Солта е неизоставен зачин кој ѝ дава на храната подобар вкус, но нејзиниот претеран внес може да има катастрофално влијание по здравјето. Експертите препорачуваат внес од 1500 до 2400 милиграми сол дневно. Најлошо е ако солта во најголема мера ја внесувате преку процесирана храна бидејќи тоа дополнително го зголемува ризикот од здравствени проблеми, со оглед …

0 83

Во централното градсо подрачје Дворови очигледно одговорните заборавиле да ја средат околината и паркот кој е се друго само не парк ,ве молиме во најскоро време да интервенирате да не случи змиите повторно да си најдат живеалиште ,тоа се случи и минатата година.,Загрижени сме и сакаме чиста и здрава околина позз,

0 64

Џејнс Андрадес им раскажа на сите на Фејсбук за своето патешествие од болничка чистачка до медицинска сестра и рече дека сето тоа започнало во болницата кога добила повик за разговор. Џејнс Андрадес прво започна да работи како чистачка во медицинската болница Бејстејт во Спрингфилд, Масачусетс. Таа го продолжила своето образование и обука и се вратила …

0 311

ОВЕНСоберете ги информациите што ви се потребни за да ги постигнете вашите краткорочни цели што е можно поскоро. Не потпирајте се премногу на искуствата на другите луѓе и на она што некој ви кажува дека треба да го сторите, наместо да бидете независни и размислете сами. Денот е поволен за патувања што можат да ве …

0 902

Овој едноставен визуелен тест ќе го открие вашиот начин на гледање на реалноста во неколку чекори и ќе ви овозможи темелно да ја истражите вашата личност. Што видовте прво? Одговорете инстинктивно. ВилушкаАко вилушката е првото нешто што го гледате на сликата, тоа значи дека сте многу сигурна личност. Имате прекрасен карактер, kindубезни сте и многу …

0 66

За една и пол година што ја помина работејќи на овој проект, собра околу милион пластични шишиња. Пластичните шишиња се поврзани со метална жица, а во некои делови се бетонираат. Роберт Безео дојде во архипелагот Бокас дел Торо во Панама во 2012 година за да помогне во фрлањето пластичен отпад и рециклирање на островите.За една …

0 212