Posts in category

КАТЕГОРИИ


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Пејачката Тамара Тодевска неделава заедно со сестра си Тијана Дапчевиќ за првпат имаа заеднички концет. Поради мерките за заштита од коронавирусот ова музичко случување се одржа онлајн. По повод ова нивно заедничко музичко задоволство, Тамара реши да го смени имиџот. За повеќе кликнете на наредниот линк: Тамара Тодевска по подолго време го смени имиџот (фото) …

0 130

Со малку напор, ќе добиете одличен оброк. Палачинки од компир полнети со месо се идеално решение за вечера. Со малку напор, ќе добиете одличен оброк. СОСТОЈКИ: 7 компири1 кромид500 грама говедско месо25 грама путер160 грама брашно1 јајцесо и бибермалку масло ПОДГОТОВКА:Сварете го компирот, а потоа измесете го вареното тесто од компир додавајќи јајце, путер, брашно, …

0 43

Нутриционистката Пола Норис од Англија реши да ги разбие, како што вели, најсмешните и најбизарните митови за храната. Според неа, постојат пет работи што ги слуша секој ден, и сака да престанеме да веруваме во нив.  МИТ 1: Диета без глутен е поздраваВо последните неколку години многу се зборува за храна без глутен, но нутриционистот …

0 56

(ВИДЕО) Поради силната зима на североистокот на САД, замрзнатото езеро Винипесоки е претворено во писта годинава, објавија властите на американската сојузна држава Нов Хемпшир. Езерото, кое е долго околу 800 метри, може да послужи како писта, под услов мразот да е дебел најмалку 30 сантиметри, изјави неименуван службеник на единствениот леден аеродром што има дозвола …

0 24

ОВЕНДенот носи голема шанса да ги реализирате плановите од кои се откажавте. Добивките се сигурни и може да добиете пари од кога веќе сте се откажале. Пред да ги инвестирате тие пари во нешто, направете добра пресметка. БИКИмате многу одговорности пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност нема …

0 1.3k

Силно зимско невреме кое го зафати Тексас запре сè. Милиони луѓе останаа без електрична енергија, а најмалку 21 лице беше убиено. Но, ова студено време е време на храброст и сочувство. Тексашите во своите домови внесуваат домашни миленици, и диви животни за да ги заштитат од студениот студ. Новинарот Јашар Али ги покани луѓето да …

0 180

Можеби, само можеби, животот е во сите оние моменти пред да се заљубите во некого. Можеби животот е кога ќе се заљубите во себе. Можеби животот не е тоа да се најде таа голема љубов. Можеби станува збор за живеење во моментите додека траат. Можеби станува збор за жешки летни денови што ги поминувате обидувајќи …

0 84

ОВЕНБез сомнение, Овни, сте дале се од себе во работата во последните неколку недели. Како што се приближуваат вашите рокови, може да имате проблеми со несоница, повторувајќи ја истата приказна сто пати и прераскажувајќи проект пред огледало. Сето тоа е прилично исцрпувачко, но на крајот сето тоа ќе се исплати за вас. БИКДенес, или поточно …

0 1.4k

Кожата на лицето може да укаже на посериозни здравствени проблеми, а два едноставни теста ќе го откријат вашето здравје. Кожата е нашиот најголем одраз, но исто така и одраз на нашата внатрешна состојба. Ако досега не сте обрнале внимание на одредени сигнали и промени во нив, време е да го сторите тоа. Оставете овие два …

0 133

ОВЕНКонечно би можеле да донесете одлука што ја одложувате толку долго. Откако еднаш ќе пресечете и ќе го надминете стравот и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин, вие му давате слобода, и на себе и на вашиот партнер. БИККрајот на еден циклус на работа ќе ве направи многу …

0 540

ОВЕНДенес, Овенот може да има прилично реален пристап кон своите емоции. Сензитивноста ќе излезе на виделина едно чувствително прашање што ќе направи да се чувствувате како Бледо сам во светот против секого. Можеби би можеле, за промена, да дозволите некој друг да ве поведе, а тоа ќе ви даде време да се балансирате малку пред …

0 630

Лила Филиповска неодамна по долго време беше на патување надвор од Македонија, односно во Турција. Имено, водителката по неколку месеци откако започната короната одлучи да ги спакува куферите и малку да се опушти надвор од рутината и секојдневието. Арно,  ама кога Лила се упати на аеродром и требаше да полета, поради силниот ветер, летот беше …

0 952

Жолт пингвин за прв пат е виден на остров во Јужен Атлантик, без никаква трага од црно на телото. Фотографот кој го снимил необичното животно го нарекол искуството „претстава за цел живот“. Жолтиот пингвин е забележан меѓу илјадници црно-бели пингвини на островот Јужен Атлантик. Ивс Адамс, кој го сликал пингвинот, вели дека никогаш порано не …

0 324

Корисниците на ТикТок масовно го споделуваат и коментираат декласифицираниот извештај на ЦИА, тврдејќи дека луѓето можат да патуваат низ времето и просторот користејќи го својот ум. Тоа е стар проект, наречен „Искуството на минување“, заснован на претпоставката дека човечките умови се холограми во рамките на поголемиот холограм на универзумот. Извештај од 1983 година, фокусиран на …

0 90

ОВЕНСоочени сте со дилемата дали да прифатите дополнителни долгови што ви ветуваат добра плата, но и значително зголемување на обемот на работа. Ако се организирате добро, новите обврски можат да ви обезбедат голема профитабилност на долг рок. БИКВашата концентрација не е на завидно ниво. Претежно размислувате за уживање со саканата личност и егзотично патување. Во …

0 1.8k