Posts in category

ЗАБАВА

Some category description goes here

(ВИДЕО) Сопственичката на хаска по име Кејуши одлучи да ја тестира која намирница најмногу ќе и се допадне од осум понудени, а кога го открила одговорот останала зачудена. Видеото во кое хаската пробува храна го објави на Youtube а во него може да се види како прво во едната рака и понуди сирење а во …

(ВИДЕО) Еден шестогишник од Амазонас во Бразил се заглавил во голема глинена ваза. Ситуацијата на крајот барала – чекан. Радозналото дете почнало да паничи но членовите на семејството некако се обидувале да го извлечат од вазата. Бидејќи не успеале, започнала акција за кршење на вазата, во која како најуспешна се покажала мајката на детето. „Сега …

Контраверзниот богаташ и инфлуенсер познат под прекарот Pretty Mike го шокира светот кога на Инстаграм сподели фотографија на која позира со шест трудници, а тврди дека е татко на сите шест бебиња. Повеќе од натписот можете да водоте на наредниот линк: Бизарен богаташ Извор: srekja.mk

За многу гости, најважниот дел е свадбата тортата. Локацијата, декорот, фустанот на невестата, сите овие работи се важни. Во тортата, сепак, треба да се ужива. Погледнете ги итересните а инајлоши торти кои се некогаш направени.

Видеото е превземено од 9 GAG, погледнете го:

Овој е вистински кандидат за идиот на деценијата.

Овие симпатични фотографии од кученца кои спија во креветчиња во градинка за кучиња во Јужна Кореја на многумина им го разубавија денот. Оние што имаат куче за домашен миленик знаат колку може да биде тешко кога треба да го оставите дома само. Посебно ако кученцето е уште мало и за него треба постојано да се …

Освен изборот за Белата куќа и Конгресот, граѓаните на малиот амерички град во Кентаки бираа и градоначалник. Оваа вест и не би била толку важна ако за градоначалник на Ребит Хеш не беше избрано куче. Францускиот булдог Вилбур Бист победи во трката за градоначалник со рекордни 13,143 гласови со што стана и најпопуларниот градоначалник на …

Веројатно на секој од нас му се случило во фризерски салон да побараме одредена фризура која сме ја виделе на некој модел за на крајот да завршиле со нешто сосема спротивно од тоа. Колку пати обидот да се истрижеме на нов начин, да ја промениме бојата на косата, или да испробаме некој нов тренд и …

Перица е много талентиран кога е во прашање рапот и глумата. Погледнете ја реакцијата на Ритко Мадафака кога го виде токму него по донацијата која ја направи Перица:

Водните пространства на планетава опфаќаат околу 70% од површината, но само 5% од длабочините се истражени. Тоа значи дека таму долу постои цел еден свет полн со тајни и мистерии кои чекаат да бидат откриени. На пример, многу злато, сребро и скапоцени камња вредни 20 милијарди долари беа откриени во потоната шпанска галија откриена близу …

Хомер Симпсон е главниот јунак во популарната серија „Симпсонови“, познат по својата безусловна љубов спрема крофните и своето семејство. Овој смотан, симпатичен, наивен и искрен јунак остана запамтен по многу нешта, но може да се каже дека исто така го краси и љубовта спрема пивото. Во текот на 28-те сезони Хомер безброј пати до солзи …

Сите ја знаеме приказната за малата дрвена кукла Пинокио која низ низа лудории и палавштини се обидува да заслужи да стане вистинско момче. Малку луѓе знаат дека всушнсот Дизни верзијата на оваа бајка е всушност обработка на оригиналната приказна на Карло Колоди под името „Авантурите на Пинокио“. Оригиналната приказна тежнеела да покаже дека не е …

Женката пингвин Олди наполни 41 година а со тоа влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстариот пингвин на светот. Видот кој е со потекло од Антарктикот и околните острови обично живее само 30 години но оваа женка ја надмина статистиката. Дени ларсен од одделението за односи со јавноста во Зоолошката градина Оденс изјави дека …

Сигурно ја знаете онаа изрека дека сите кучиња мразат поштари. Но Кристијано да Силва Антунес од Сао Паоло ги руши тие стереотипи. Тој е вистински пријател на животните, а не пропушта да сними и фотографија со своите нови пријатели кои ги стекнува при доставувањето пошта. Отсекогаш сакал да го разбие стереотипот дека кучињата мразат поштари …

Овој трик со јајце прикажан преку тик-ток видео е веќе прегледан повеќе од 50 милиони пати. Ако сакате пржени јајца дефинитивно ќе сакате да го пробате. Се попопуларната социјална мрежа Тик-ток е преплавена со интересни видео рецепти, а овие денови се издвојува еден, кој всушност, е доста едноставен трик од кујната. Еден корисник покажа како …