Posts in category

ЖИВОТНИ

Sample category description goes here

Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот весел дух. Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот весел дух. Оваа раса на куче е позната по својот мал раст, голема интелигенција, верност и особена веселост.Мушу сака да планинари, …

За Лила Филиповска може да мисли и каже кој што сака, ама евидентно е дека жената знае што прави. ТВ водителка со најдолг стаж во Македонија од  околу 30 години, при тоа константна популарност и постојана гледаност на нејзините емисии, квизови, шоу програми… со еден збор, ТВ проекти. Последниве година, две-три… со експанзијата на рекламирањето …

По интервенција на крајбрежната стража во Италија спасен е кит заплеткан во рибарска мрежа. Китот бил ослободен на брегот на островот Липари, северно од Сицилија. На нуркачите им биле потребни два часа за да ја исечат мрежата и да го ослободат китот. Извор: kajgana.com

Фотографката Дени Конор од Лондон веќе 3 месеци живее и работи во Шведска. Неодамна таа почна да се грижи за четири малечки верверици кои останаа без мајка. View this post on Instagram What a busy day Baby Pear has had.🍐🐿😂 . I just want to say a massive thank you to everyone for your kind …

Вчера на Facebook и TikTok стана вирално видео од две кучиња, Watson и Kiko. Наводно, Watson го изел грицкалчето на Kiko, и нивната сопственичка го „кара“ Watson. Таа го прашува Watson дали знае што треба да направи кога некому нешто ќе му украде. Погледнете што ќе направи тој: Извор: srekja.mk

Веверичката влезе во малиот базент и неможе да излезе. Типкава ќе се обиде да ја спаси. А кој е резултатот од обидот погледнете во видеото.

Со векови генерално постои верување дека црните мачки носат несреќа – Но тоа е само мит, а овие преслатки црни мачиња се доказ дека не постои можност тие да бидат лоши. Повеќе од натписот ќе најдете на наредниот линк: ПРЕСЛАТКИ ЦРНИ МАЧИЊА Извор: srekja.mk

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја возвраќаат љубовта и тоа дупло Неодамнешните истражувања откриваат дека овците имаат способност да разбираат човечки изрази на лицата. Можат да разликуваат среќни и насмеани и тажни лица. Тие сакаат кога луѓето ги гушкаат и бакнуваат а тие дупло ја возвраќаат љубовта. …

На Твитер се појави сникма како едно мало зајаче скака и бега од исто така мало куче. Кучето нико да дојде и да го фати зајачето. Не викаат бадијела брз како зајек, погледнете го видеото… The Quarantine Games. https://t.co/zjbst66SLE— Kibble D (@KibbleD9) June 8, 2020

Цврсто веруваме дека најдобриот начин добриот ден да го претворите во совршен е да поминете некое време со овие опасно слатки мачки. Без навреда на сите љубители на кучиња, но и мачките се подеднакво одлични миленици.Но не грижете се ако и самите немате маче или две во овој миг. Направивме галерија на неодоливи мачки кои …

Ерис припаѓа на руската раса на куче наречена борзои, а се издвојува по една доста невообичаена особина Секој од нас има единствени особини. Накривен прст, долг врат, тесни колкови, и сличност, навистина сите имаме по нешто. Така и секое куче на светот има свои посебни карактеристики. Но, постојат некои примери кои ги прават толку единствени …

Домашните миленици ни го збогатуваат животот и не прават посреќни луѓе. Без нив нашиот живот не би бил ист.. Погледнете ги овие 3 пудлици кои имаат посебна врска со најмалите членови од семејството. Дали сте знаеле дека расата на куче „пудлица“ понекогаш можат да бидат и вистински професионални дадилки? Тие ги успиваат децата, ги смируваат …

Со доаѓањето на топлите денови, во нашите дворови и тераси долетаа и нашите весели мали пријатели Нивното весело црцорење вистински ни недостасуваше во текот на студените месеци а сега конечно нашето секојдневие го исполнуваат со песна и радост. Доколку уживате во друштвото на овие слатки мали пердувести пријатели, сигурно сте размислувале за тоа на кој …

Верверичката Пенелопе е вистинска Инстаграм ѕвезда. Таа продолжува да освојува овожаватели со своите урнебесни акробации Се поголема популарност на Инстаграм добиваат профилите на животните кои сме навикнати да ги гледаме во улогата на домашни миленици.Таков е профилот и на верверичката Пенелопе која секој ден брои се повеќе следбениците.Нејзините сопственици секојдневно објавуваат фотографии и видеа на …

Дали знаете кои животни најдолго можат да издржат без јадење? Некои животни, за разлика од луѓето, може подолго време да издржат без храна. Така на пример, ајкулите се хранат кога е тоа потребно, гладни можат да пливаат 70 дена. Дали знаете колку долго луѓето може да преживеат без храна? Со доволно пиење вода, околу 2 …

Шерли Стефан е вистинска љубителка на животни, таа ги лекува болните животни и ги вдомува оние кои се напуштени. Нејзинио дом е вистинско мало рајско животинско царство. Кога некој ќе ви спомене германски овчар, веројатно веднаш помислувате на верно и одлучно куче-чувар. Покрај тоа, тој би се одрекол и од својот живот за да го …