Posts in category

ЖИВОТНИ


Една мачка станала вирална ѕвезда на Интернет затоа што го средува домот на сопствениците, ги чисти садоперот, ги собира играчките и го вакумира тепихот. Иако е целосно јасно дека таа има „помош“ од човек, видеото во кое тој ги извршува своите домашни работи стана вирално. pic.twitter.com/GecrWPKziD— Cats where they shouldn’t be (@nocatplaces) May 4, 2021 …

0 60

Сопственик на мачка по име Чаки објави видео на социјалните мрежи во кое го снима своето милениче како користи вц шолја. Видеото собра илјадници прегледи на Инстаграм и ТикТок, а многумина се прашуваа колку е тешко да се научи мачка да користи тоалетна чинија. „Има свои добри и лоши денови, но, сè на сè, беше …

0 212

Шестгодишниот германски овчар Сади го спаси животот на сопственикот Брајан откако доживеа срцев удар. Во куќата немаше никој освен него и Сејди, и таа беше цело време со него и не сакаше да го напушти. Таа го држеше буден постојано лижејќи го лицето, па дури и влечејќи го кон неговиот мобилен телефон за да може …

0 193

Досега ве имаме запознаено со многу паметни кучиња. Но, остроумниот Морти е вистински скапоцен камен. И тој има необично хоби. Овој интелигентен австралиски овчар обожава игри на табла како што се „Connect 4“ и „Jenga“. Неговите сопственици се натпреваруваат со него секој ден. Морти стана непобедлив и покрај тоа заработи илјадници следбеници кои беа воодушевени …

0 51

Кенија Националниот парк е дом на дивиот свет како што се носорози, зебри, жирафи и лавови, а езерото Накуру е особено познато по еден вид животно – фламингото. Солтото езеро Накуру се наоѓа јужно од истоимениот град во Кенија, во долината Голем Рифт, а алгите во езерото привлекуваат голем број фламинга. Фламинго годишно јадат околу …

0 27

Животот на патките е многу возбудлив. Тие ја следат својата мајка цел ден и учат нешто ново секој ден. Видео од семејството на патки како учи да скока во вода стана хит на Интернет. Пајчињата одеа со својата мајка на дрвен пристаниште. Мама застана на работ, скокна во вода и пливаше. Пајчињата притрчаа на работ …

0 56

Мачките се само навидум комплицирани суштества. Ако знаете како да ги задоволите, тие за возврат ќе ви ја дадат целата своја љубов и внимание и ќе имате најдобар пријател во нив. Она што секој сопственик на мачка мора да внимава е околината во која живеат со мачката. Мачките се многу чувствителни на одредени звуци и …

0 186

Секој знае предрасуди дека мачките се помалку приврзани за нивните сопственици и дека им стануваат важни само кога сакаат храна. Но, и покрај тоа што однесувањето на мачките е различно од тоа на кучињата, научните истражувања сепак покажуваат дека не е точно дека не сме важни за нив. Однесувањето на мачките за миленичиња е делумно …

0 516

Честопати постојат ситуации кога куче и мачка стануваат неразделни пријатели. Ова обично се случува ако сопствениците одлучат да имаат куче и мачка во својот дом како домашни миленичиња. Каиро и Султан се пример за такво пријателство. Дуото има профил на Инстаграм каде нивните сопственици секојдневно споделуваат фотографии и видеа, а на некои од нив Султан …

0 49

Ова видео е уште еден доказ дека кучето е најголемиот пријател на човекот и разбираат много повеќе него што мислиме. Погледнете го видеото испод:

0 26

Кога некој доаѓа во прифатилиштето со желба да посвои куче, она што го убедува да однесе куче дома е тоа кучето да му се чини посебно. Едно момче сфати дека за да се зголеми можноста за посвојување, кучето мора да се разликува од другите. Затоа, тој реши да ги разубави за новите сопственици ставајќи им …

0 23

Кафичот Thanks Nature Caffe е отворен во 2011 година во Јужна Кореја, а неодамна стана тема на многу светски медиуми. За таа негова популарност е заслужно едно од неговите слатки животни. На фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа една валкана овца, која по капењето станува бело топче волна. Фотографијата доби многу лајкови и споделувања …

0 738

(ВИДЕО) Ова е најмалиот вид на мачки во светот. Тие се толку мали, што можат да се застанат во нашата дланка. Тие се осамени. Иако се минијатурни, тие се многу смели и палави. Тие се љубопитни уште од раѓање и благодарение на тоа храбро го запознаваат светот околу нив. Тие се карактеризираат со изострени сетила, …

0 331

Кучињата Рони и Реџи станаа вистински ѕвезди на интернет. Луѓето буквално го запираат нивниот сопственик на улица за да ги видат одблизу. И тоа затоа што секој тврди дека неверојатно личат на луѓе. За повеќе кликнете на наредниот линк: што личат на луѓе Извор: srekja.mk

0 147

Постојат луѓе кои својот живот го посветуваат на немоќни суштества. Една таква личност е Одри Рејчел (33), која реши да ја продаде куќата и да ја напушти својата работа за да може да се грижи за скоро 200 животни. Чини десетици илјади фунти. И пред само една година, таа живееше во куќа со четири соби …

0 102

Зоолошката градина во Денвер сподели видео што ги раздвижи срцата низ целиот свет. Во него може да се види како мал лав игра во неговата соба, и иако младенчето е главната starвезда на видеото, има уште нешто што ги воодушеви луѓето кои го погледнаа овој симпатичен клип.Имено, најинтересен момент за нив беше кога таткото лав …

0 1.7k