Posts in category

МОДА И УБАВИНА


Полните усни станаа голем моден тренд во последните неколку години, но не секој ги сака заради трендовите под скалпелот, па се свртеа кон природни начини на кои можат да ги направат усните поголеми. Откако ќе ги измиете забите, измијте ги и уснитеУсните ќе бидат помеки и поубави, и ќе изгледаат поголеми. Четкањето не само што …

0 151

Ако не сакате брзо да ви испари омилениот парфем за кој сигурно и сте одвоиле значителна сума од вашиот буџет, информирајте се каде треба да го чувате во летните месеци. Можеби и вие, како повеќето луѓе, едноставно го чувате парфемот на погрешно место во летниот период, па побрзо ви испарува. Решението можеби ќе ве изненади, …

0 34

Едвај го чекавме летото, тоа е сигурно. Меѓутоа, бидејќи е период на облекување маици и фустани кои се поотворени назад, честопати доаѓаме до вечен проблем. Како да го скриеме градникот што го носиме само на такви алишта? Или целосно се откажуваме од овие комбинации затоа што нашите гради не толерираат градник без прерамки за да …

0 600

Во последно време, сè повеќе гледаме трендови од тој период кои повторно стануваат популарни. Се сеќавате на Шер Хоровиц и нејзините фризури со размавтани од филмот “Clueless”? Таквата фризура повторно стана тренд. Фризурата се заснова на волумен и лепршавост. Колку е понеуредна, толку подобро. Изгледа како само да сте станале од кревет и повторно сте …

0 144

Таа го освои светот со својот природен изглед и рафинирано чувство за мода, а ако се прашувате како успева да го направи тенот да изгледа толку добро во секое време, го имаме одговорот. Ирина Шајк има совршена кожа на лицето и секогаш изгледа свежо благодарение на овој трик за убавина на кој му е верна …

0 100

Оние кои сакаат да и помогнат на својата кожа и да го забрзаат природното потемнување на кожата при сончање имаат неколку опции како да го направат тоа. Важно е да се знае дека природните агенси за сончање наведени подолу не штитат од сонцето или обезбедуваат многу мала заштита, затоа би било добро да нанесете крем …

0 17

Вежби за лице кои ги бришат брчките – потребни ви се само 10 или 15 минути на ден! Јогата за лице, гимнастиката за лице или „facefitness“ се одличен природен начин за затегнување на лицето, намалување на ризикот од брчки и зачувување на младоста. Вежбите за лице се препорачуваат за сите постари од 25 години, а …

0 228

Покрај големата не остварена љубов на Љубиша, втора девојка која му остави голема впечаток од естрадата е пејачката Валери. Пејачката објави слика преку која на Љупчо му пробуди носталгија, на која е со невобичајна фризура која го посеќа на Елена Ристеска. Погледнете ја сликата испод: View this post on Instagram A post shared by 𝙑𝙖𝙡𝙚𝙧𝙮 …

0 97

Ѕвездата на австралискиот „Big brother“, Тили Витфелд, целосно го уништила лицето со бјути ‘трик’ кој го нашла на ТикТок. Таа објаснила дека поради тоа завршила во болница. „Вака изгледаше моето лице само една недела пред да влезам во куќата, а сега ставам многу шминка или ставам маска од глина за да го сокријам тоа“, напишала …

0 731

Повеќето жени се борат со влакната над горните усни. Веројатно порано, восокот беше вашата прва помош во справувањето со овие досадни натрапници. Сепак, постои природно и ефикасно решение. Жените на Блискиот исток ја користат оваа мешавина со векови. Имено, со помош на оваа мешавина, отстранувањето на влакна делува смирувачки на кожата. Исто така, ќе и …

0 122

Сите се потат, но никој не сака да ја облекува омилената маица само за да им ги трие жолтите дамки од пот под пазувите. Дамките не само што се создаваат затоа што многу се потите, туку и антиперспирантите што ги користите придонесуваат за нив. За да ја зачувате облеката натопена во пот од ѓубре, Каролин …

0 61

Може да имате рамен стомак со малку напор за само две недели, или уште помалку време. Советите подолу ќе ви помогнат во тоа. Испијте шолја кафе наутро. Кофеинот во кафето е можеби најбрзо кршење додаток на маснотии. Пијте и шолја кафе пред да вежбате за дополнително брзо дејствување.Направете вежби пред појадок. Кога вежбате на празен …

0 170

Постојат некои работи што фризерите би сакале да ги знаете пред да одите во салонот. И овие мали тајни на занаетот ги откри еден од најбараните лондонски фризери, Адам Рид. Една од нив е зошто не треба да барате инспирација на Интернет. А, Адам состави список со пет клучни работи што секој фризер би сакал …

0 53

Постојат луѓе чија животна енергија е навистина за восхит. Меѓу нив е и најстариот професионален модел во светот. Дефни Селф наполни 93 години на 1 јули и, како што вели, нема намера да се повлече. Почна да се шета по модните писти по Втората светска војна, кога победи на локалниот натпревар за девојчето на насловната …

0 41

Германскиот супермодел Хејди Клум воодшеви во ефектен стајлинг во кој доминираше неон-зелената боја. Германскиот супермодел Хајди Клум (47) беше фотографиран кога пристигна во ТВ студиото, а по тој повод сите ја забележаа нејзината малку поинаква слика. Долги години беше верна на фризурата во знак на долги, сини кадрици, па овој пат изненади со промена. Прво …

0 53

Една од главните причини за првут е габата Pityrosporum ovale, која природно живее во фоликулите на косата, а со множење предизвикува воспаление и лупење. На првутот влијаат и болести како што се дерматитис, хиперактивни лојни жлезди, но и многу други причини како што се алергии, козметика, климатски услови. Причини за првутИако оваа состојба сериозно не …

0 109