Posts in category

ЖИВОТЕН СТИЛ


FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Едно срце треба да се скрши пред другото да се поправи. Некои луѓе го напуштаат твојот живот и тоа е тоа. Тие не се враќаат, и вие не го добивате извинувањето што го посакувавте, и нема ништо повеќе во врската што ја споделивте над тој момент. Понекогаш луѓето заминуваат, не за да се вратат, туку …

0 57

Ако сте „тазе“ вљубени, тогаш овие денови можеби страдате од несоница, бидејќи во фазата на интоксикација, карактеристична за почетокот на врската, организмот е возбуден и затоа човек не успее да заспие така лесно. Атли Ен Веир, автор на „Зависност од љубов: секс, романса и други опасни дроги“, објаснува дека науката докажала дека заљубувањето влијае на …

0 29

Ѕвездата на австралискиот „Big brother“, Тили Витфелд, целосно го уништила лицето со бјути ‘трик’ кој го нашла на ТикТок. Таа објаснила дека поради тоа завршила во болница. „Вака изгледаше моето лице само една недела пред да влезам во куќата, а сега ставам многу шминка или ставам маска од глина за да го сокријам тоа“, напишала …

0 673

Повеќето жени се борат со влакната над горните усни. Веројатно порано, восокот беше вашата прва помош во справувањето со овие досадни натрапници. Сепак, постои природно и ефикасно решение. Жените на Блискиот исток ја користат оваа мешавина со векови. Имено, со помош на оваа мешавина, отстранувањето на влакна делува смирувачки на кожата. Исто така, ќе и …

0 100

Самољубието е најдобриот лек. Тоа е најдобрата форма на лекување. Самољубието ве прави посилни. Ве тера да ја отворите вратата ширум за оние што сакаат да заминат, оние кои мислат дека ќе трчате по нив кога ќе заминат. Самољубието ви дава самодоверба што треба да знаете дека ќе бидете во ред сами и дека не …

0 42

Најновите истражувања сугерираат дека природата може да помогне многу за да им помогне на нашите мозоци и тела да останат здрави. Престојот во природа го намалува стресотЈасно е дека секоја физичка активност може да го намали стресот и вознемиреноста, но има нешто во природата што помага уште повеќе. Во неодамнешниот експеримент спроведен во Јапонија, учесниците …

0 26

Солта е неизоставен зачин кој ѝ дава на храната подобар вкус, но нејзиниот претеран внес може да има катастрофално влијание по здравјето. Експертите препорачуваат внес од 1500 до 2400 милиграми сол дневно. Најлошо е ако солта во најголема мера ја внесувате преку процесирана храна бидејќи тоа дополнително го зголемува ризикот од здравствени проблеми, со оглед …

0 83

Во централното градсо подрачје Дворови очигледно одговорните заборавиле да ја средат околината и паркот кој е се друго само не парк ,ве молиме во најскоро време да интервенирате да не случи змиите повторно да си најдат живеалиште ,тоа се случи и минатата година.,Загрижени сме и сакаме чиста и здрава околина позз,

0 64

Џејнс Андрадес им раскажа на сите на Фејсбук за своето патешествие од болничка чистачка до медицинска сестра и рече дека сето тоа започнало во болницата кога добила повик за разговор. Џејнс Андрадес прво започна да работи како чистачка во медицинската болница Бејстејт во Спрингфилд, Масачусетс. Таа го продолжила своето образование и обука и се вратила …

0 311

За една и пол година што ја помина работејќи на овој проект, собра околу милион пластични шишиња. Пластичните шишиња се поврзани со метална жица, а во некои делови се бетонираат. Роберт Безео дојде во архипелагот Бокас дел Торо во Панама во 2012 година за да помогне во фрлањето пластичен отпад и рециклирање на островите.За една …

0 212

Не треба да јадете тешка храна пред спиење бидејќи тоа може негативно да влијае на варењето, а потоа и на ритамот на спиење. Но, нутриционистите препорачуваат да пиете еден од овие три вида чај пред спиење. Овие чаеви не содржат кофеин, здрави се, добри се за варењето и за здравјето на цревата. Чај од ѓумбирЧајот …

0 192

Кога ќе се случи ова, кога љубовта ќе замине, треба да запомниш една работа: Ти беше некој пред нив. Да, ти беше Не се сеќаваш? Се смевте многу пред тие да успеат да ве насмеат. Вие бевте важни пред тие да ви кажат колку им значите. Имавте вредност пред тие да ви се обратат за …

0 69

Сликите се со висок квалитет, погледнете преко следниот линк: велешка фото сесија 6

0 109

Недостаток на железо може да доведе до сериозни промени во организмот, затоа е потребно да се земе во доволни количини. Железото е многу важен минерал што му е потребен на човечкото тело од многу причини. Откриваме зошто на телото му треба железо, кои се знаците на недостаток на железо и која храна може да ја …

0 413

Несогласувањата во врска или брак се нормални. Брачните кавги за мали нешта што брзо се забораваат може да бидат смешни, а тие често се смешни шеговити што се прераскажуваат потоа. Ова се најсмешните изјави објавени на твитер од корисници кои раскажуваат како постапиле кога нивниот дечко или сопруг баш ги изнервирал: 1. „Мојот сопруг ме …

0 105

Значи, сосема е нормално луѓето да ја донесат таа одлука подоцна во животот кога ќе бидат еволуирани, зрели и посигурни во она што го сакаат и е сосема нормално луѓето да останат неженети ако не ја пронајдат вистинската личност наместо да се решат за погрешна личност и покајание за тоа подоцна. Знам дека луѓето се …

0 298