Posts in category

ЏЕТСЕТ


Пејачката Јелена Карлеуша денес (06.05.2021) примаше вакцина против коронавирус . Таа ја примаше вакцината Фајзер и ги повика сите да бидат одговорни и да се вакцинираат. „Јас ја примив Фајзер вакцината, опшествено одговорна личност и се надевам дека ќе ги потикнам сите да се вакцинираат“, изјави пејачката. По примањето на вакцината, пејачката се појави во …

0 78

Тамара Тодевска денес важи за една од најпознатите македонски пејачки, но и една од најактивните корисници на социјалните мрежи. Таа често со своите фанови, следбеници споделува каде е, што прави, дали подготвува нешто ново на музички план, слатки видеа од децата, па дури и од неодамна отвори Инстаграм за нејзината ќерка Хана. Тодевска како и …

0 134

Македонскиот пејач Зоран Ванев публиката го памети по песните „Ангела“, „Јужна пруга“, „Лила“… Ванев веќе  со години не е дел од естрадата, а музиката му е втор план. Имено, некогашниот пејач заедно со семејство живее во Швајцарија каде што се занимава со медицина. Докторот за фолк забава, сега е лекар кој не лечи души со …

0 364

Пејачката Андријана Јаневска со носталгија се потсети на едни убави времиња. Таа на својот „Фејсбук“ објави фотографија од неа, Toше Проески и Каролина Гочева кога биле помлади. Фотографијата датира од годината на почеток на новиот милениум, кога тие беа дел од мини турнејата низ Австралија. Истата беше организирана од МРТВ, која заедно со австралискиот провајдер …

0 128

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен дом во Австрија. Како и сите верници, таа вапцуваше Велигденски јајца, а со крајниот резултат се пофали на социјалните мрежи. За нејзиното дело пејачката доби многу пофалби и комплименти. ФОТО: ИНСТАГРАМ Освен фарбаните јајца, сите забелажаа како …

0 396

Дури во триесеттите години, што е доцна според поп-стандардите, таа стана sвезда, а дотогаш веќе помина низ многу работи во својот живот. Како дете била во кома (последица на пневмонија), како девојка работела за Би-Би-Си во Њујорк, излегувала со Енди Ворхол и други лица од Њујорк, избегала од насилна врска, била возач на „Њујорк кукли“, …

0 240

Калиопи Букле важи за една од најпознатите пејачки како во Македонија така и во регионот. Таа често е активна на социјалните мрежи преку кои се дружи со љубителите на нејзината музика. Откако зафати пандемијата со коронавирусот, Калиопи како и нејзините колеги е принудена на музичка пауза. Меѓутоа, таа овој период го искористи за да ужива …

0 165

Познат е како смирен и пристоен, Саша Ковачевиќ како таков, покрај својот глас успеа да добие армија обожаватели. Во медиумите често се споменува неговото семејство, но најмногу истакнуван е неговиот брат, Раде Ковачевиќ кој покрај татко му Драган, најмногу му помага во кариерата. Но, најважната дама во нивниот живот е мама Милена, која многумина не …

0 191

Откако се појави на јавната сцена беше единствена и своја, некој кој диктира трендови. Нејзината специфична боја на гласот веднаш ја оддели од другите колеги на естрадата. Со нејзиното однесување, изјави и изведби таа го оправда прекарот “Мала од скандала”, прекар кој го доби врз основа на стиховите од песната “Слатка мала”, снимена во 2005 …

0 252

Популарната фолкерка Александра Пријовиќ се облече комплетно во црно, а особено внимание привлекоа нејзините брендирани хулахопки. Пејачката позираше во црн фустан, облече салонки кои ги поврза со необични хулахопки за кои се зборуваше на социјалните мрежи дека вредат цело богатство. Веднаш следеа коментари како одговор на  атрактивниот стил на пејачката. „Хулахопките се врвни“, „Убава си …

0 275

Фановите ширум светот останаа без зборови поради веста дека латино дивата Џенифер Лопез ја раскина двегодишната свршувачка со бејзбол легендата Алекс Родригез. Според американската Page Six, Џеј Ло неодамна за медиумите изјавила дека за време на пандемијата отишла на заедничка терапија со поранешната спортистка, но и тоа не вродило со плод. Тие се во врска …

0 155

Таа важи за една од најубавите и најстилизираните македонски пејачки, а не ретко овие комплименти ги добива од припаднички на понежниот пол на кои им се допаѓа модниот и стилски печат на Каролина Гочева. На секој нејзин сценски настап таа изгледа одлично, а ист е случајот и кога е секојдневниот изглед во прашање. За повеќе …

0 296

Пејачката Тамара Тодевска неделава заедно со сестра си Тијана Дапчевиќ за првпат имаа заеднички концет. Поради мерките за заштита од коронавирусот ова музичко случување се одржа онлајн. По повод ова нивно заедничко музичко задоволство, Тамара реши да го смени имиџот. За повеќе кликнете на наредниот линк: Тамара Тодевска по подолго време го смени имиџот (фото) …

0 166

Лила Филиповска неодамна по долго време беше на патување надвор од Македонија, односно во Турција. Имено, водителката по неколку месеци откако започната короната одлучи да ги спакува куферите и малку да се опушти надвор од рутината и секојдневието. Арно,  ама кога Лила се упати на аеродром и требаше да полета, поради силниот ветер, летот беше …

0 954

Кире Лазаров, e несомнено нашиот најуспешен ракометар на сите времиња, а однеодамна и наш актуелен ракометен играч – селектор. Една од се’ уште најголемите активни европски, а со тоа и светски ракометни ѕвезди. За неговата кариера речиси се е познато, се’ се знае… Како и за онаа на неговиот брат Филип. Па дури и за …

0 235

Според она што Блиц пренел почина Џорџе Балашевич во своји 67 години денес. Пред три дена Балашевич беше примен на инфективна клиника каде се лечел од упала на белите дробови, предизвикано од корона вирусот. Лекарите превземаа мерки потребни за лекување, но немше подобрување. Денеска попладне неговата ситуација се влошила, поради хроничната болест на белите дробови …

0 112