Posts in category

МУЗИКА


Македонската пејачка Маја Оџаклиевска се појави во шоуто „Луда ноќ“ на РТС, а откако ја отпеа песната и ја  истакна дека се повлекува од сцената. Имено, таа истакна дека е изморена од сè и дека нејзиниот настап во шоуто е убаво збогување, што ги изненади многу гледачи, а особено ги растажи оние кои ја сакаат …

Аднан Куртов кој што стана познат со М2 ќе работи и понатакај за што намногу го бива, да пишува текстови, да продуцира и да пее. Пред некоје време отвори бизнис што му е веќе познат која главна цел е да увезува Музика и да извезува. Иначе Аднан е еден од најдобрите и не много откриени …

Младата и талентирана пејачка Лина Пејовска во 2014 година го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Подоцна, таа ја воодушеви и во хрватското шоу „РТЛ ѕвезди“, а во таа прилика се најде на сцената заедно со Нина Бадриќ, Петар Грашо… Како и многумина нејзини колеги, македонското девојче доста е активно …

Корона пандемијата не ја спречи пејачката Тамара Тодевска постојано да вежба во теретана, да слабее, да води здрав начин на живот и да билда имунитет. Откако на свет го донсе своето второ дете, синчето Дарен, пејачката Тамара Тодевска активно се препушти на намалувањето на вишокот килограми во постпородилниот период. Оттогаш поминаа две години, а по …

Македонската пејачка Мими Јовановска воодушеви со своите вокални способности во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Под менторство на Џенан Лончаревиќ, Мими одлично се подготви за своите изведби, а од стручното жири доби само пофални зборови. Марија Шерифовиќ дури истакна дека пее точно како „швајцарски часовник“, а останатите имаа само пофални зборови за неа. Мими …

Популарниот српски поп-пејач Саша Ковачевиќ веќе неколку години води приватен бизнис, односно печали и од угостителство преду свој ресторан во Белград. Саша е голем љубител на квалитетна храна, па затоа реши да ги почести своите врвни пријатели и сите гости со врвно гурманско задоволство, но сега ќе мора привремено да стави клуч на неговиот ресторан …

Јелена Карлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван и Никола речиси никогаш и да не ги спомнала. Всушност, се работи за нејзини полубраќа од вториот брак на нејзиниот татко Драган. Јелена иако ретко зборува за нив, всушност е …

20 ноември, ден денешен, 2013 година… Пред 7 години се “роди“ нашиот портал, осамна првиот текст на Вистина.ком.мк… Тогаш  уште еден нов медиум, денес познат, признат, етаблиран и што е најважно многу посетуван и читан портал. Бевме и останавме Ваш медиум. Не дека ги нема доволно. Напротив. Или дека меѓу другите нема и доволно добри. …

Саша Ковачевиќ даваше интервју на еден магазин, а по тој повод беше забележана и повеќе од интересна ситуација. Имено, пејачот даваше го прекина интервјуто поради девојчето кое се возеше на скејтборд и падна веднаш зад него, пренесува „Хит Информер“. View this post on Instagram A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic) Саша веднаш го прекина …

Водителот Огнен Амиџиќ во емисијата „Амиѓи шоу“ ја покажа маицата од Нада Топчагиќ и Сузана Манчиќ во топлес, а ова фотографија стана хит на интернет. „Сега има многу голотија. Сите ме прашуваат зошто Инстаграм ми ја избриша фотографијата, како демек не сум ги сокрила градите, а голотија има на сите страни. Овие денови ќе објавам …

Џенифер Лопез се расплака на сцената за време на доделувањето на наградите People’s Choice и се најде на удар на обожавателите кои ја обвинија дека и се лажни солзите. Пејачката собра најголем број гласови на публика при гласањето преку Интернет и беше прогласена за икона за 2020 година. Кога и беше врачена наградата, таа не …

Стручното жири на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ честопати им го краде шоуто на натпреварувачките пејачи, а нивните дискусии, шеги и гестови за време на шоуто се прераскажуваат неколку дена по емитувањето. Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Марија Шерифовиќ, Јелена Карлеуша, Đорѓе Давид и Вики Миjковиќ се фантастични шесторка кои не престануваат да ја заинтригираат …

Пејачката Биба Додева на својот Инстаграм профил објави дека е позитивна на коронавирус. „Време на КОВИД 19. Дај Боже да помине поскоро“, напиша таа покрај фотографијата. Македонската пејачка објави дека има коронавирус и ја покажа тажната страна на нејзината битка. Со внукот може да си игра само преку прозорец. На фотографиите Биба Додева го „гали“ …

Пејачката Викторија Лоба активно почна да ја применува праксата да биде модел за некои познати модни брендови за гардероба, накит, козметика… Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со фотографии на кои таа го предложува својот моден избор на следбениците, а дел од таквите објави ги создава во домашен амбиент. Токму оттаму може да се ѕирне …

Пејачката Сузана Јовановиќ од првиот брак го има синот Даниел, додека од вториот брак со Саша Поповиќ ја има ќерката Александра. Сузана и Саша ги изнесоа своите деца на вистинскиот пат, а пејачката имаше среќа да го сретне Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете. ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ – Кога се разведовме јас и неговиот …

Пандемијата со коронавирусот ги стави на пауза пејачите, музичарите….кои веќе подолго време повеќето од нив не настапуваат, а некои не создаваат ни музички дела. Меѓутоа, некои од нив пак одлучија да објават по некој сингл, да го развеселат народот со музика и можеби да им ги отргнат мислите од короната и сите лоши случувања во …