Posts in category

ГЕЈМИНГ


Излезен е новиот трејлер за новата много очекувана и барана игра CYBERPUNK 2077 – THE GIG. Погледнете го сето тоа на наредниот линк: ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НАЈНОВИОТ ТРЕЈЛЕР ЗА CYBERPUNK 2077 – THE GIG

Јас лично обожавам мултиплеер игри а сигурно многумина од вас, но има и синглплеер игри кој се многу добри и вредат да се играат. На следниот линк можете да ги видите 15 најдобри сингелплеер игри кој не сте ги играле можеби до сега: 15 НАЈДОБРИ СИНГЛПЛЕЕР ИГРИ КОИ НЕ СТЕ ГИ ИГРАЛЕ ДО СЕГА

Накои видеоигри имаат поовеќе елементи, ликови, локации од вистинскиот живот отколку што би очекувале играчите. Gameranx состави листа од осум најдобри Single Player видеоигри базирани на (главно) вистински приказни. Која игра вие би ја додале на листата? Извор: A.C

По долго чекање, Sony на гејмерите конечно им го покажа дизајнот на новата, петта генерација на конзолата PlayStation, заедно со низа фантастични наслови на игри кои стигнаа со неа. PlayStation 5 доаѓа седум години по PS4. Она што досега се знае е дека е опремена со AMD Zen 2 процесор и графички чип што се темели …

Од градот на литературата каде што се зборува најчистиот Македонски јазик од градот Велес од страна на еден велешанец ќе биде отворена првиот гејмерски портал во Македонија. Засега нема много да издадам, така да ќе бидете информирани откако ќе стартува порталот официјално.

Sony минатата недела го одложи планираниот онлајн настан PlayStation 5 поради протестите ширум светот против полициската бруталност и расизмот. Сега е објавен нов датум: Компанијата соопшти дека настанот што го најавува како „иднината на гејмингот“, е закажан за 11 јуни. Настанот ќе биде фокусиран на новата конзола PlayStation 5, но се знае дека на ваквите …

Погледнете го најновиот контракт преигран од страна на Азирус. Гејминг со наслов HITMAN 2 – Smash – New York. Видеото е испод

Еден Велешанец е најдобиот Хитмен 2 гејмер во Македонија и е еднистебиот про плејер. Тој има над 200 изиграни контракти кои можете да ги најдете на на неговијот Јутуб Канал Азирус Гејминг. Погледнете го неговиот преигран најнов контракт.

Дали е возможно да грицкаш, а воедно да не си ги мрсиш прстите додека играш видео игра? Тајната ќе ви ја открие познатиот јутјубер Steffonator кој заедно со КВИКИ најавуваат супер забава за сите големи и мали љубители на видео игри. Од 15 до 21 јуни 2020 година на официјалниот јутјуб канал на Steffonator ќе …

Запознајте го најновиот Гејминг Јутуб канал на кој се стрима Камионската симулација Euro Truck Simulator 2. Погледнете го стримот и уживајте… За да го видите стримот кликнете на наредниот линк: стрим во живо

Еден од најталентираните Музичари и Пејачи во Македонија се преобразува полека во Гејмер и има намера да отвара гејмиг веб сајт. Самиот вели дека сака да биде нешто досега што не е видено во Македонија и нешто квалитетно што ќе биде итересно за сите други гејмери. Но такви соддржини бараат сосема специјална публика, луѓе што …

Аднан Куртов во последно време купува и игра XBOX 360 игри, од постари до понови. Денес баш го сретнав кога ги зема тој од брза пратка три игри кој две од тие беа Скајрим и Ресидент Евил 5, игри кој се одлични за секој Гејмер. Самиот вика дека Плејстешен 3 има послаба графика од Иксбокс …

Call of Duty®: WWII ја има да се симне на плејсторот како додатна игра за месцот Мај. Дали истата ќе се најде за месецот Јуни се уште не се знаје. Се работи за добра и итересна игра која има и мултиплеер за PS4 Plus, Играта има и зомби мод, преку кој вашата задача е во …

Секој месец PS4 за сите што се имаат преплатено и имаат членство на PS Plus даваат по две игри гратис за играчите. За нередниот месец како што пишуваат другите портали главниот фаворит е Uncharted: The Lost Legacy за која пишуваат скоро сите портали. Покрај ова игра се спомиња и најновата верзија поточно ремастерот од Burnout …

Најновиот дел од Цивилизација серијалот Epic гејмс ја даваат бесплатно да се симнува. Погледнете гп видеото за каква игра се работи испод.