Posts in category

ЕТЕРТЕЈМЕНД

Category description is an optional

Луна Ѓогани неодамна кажа „да“ на своето момче Марко Миљковиќ, а сега заедно уживаат во заедничките моменти. Имено, парот моментално се наоѓа во Турција, а отаму Луна објави фотографија која  повеќе открива од што покрива. Поранешната учесничка во реалните шоуа на својот „Инстаграм“ сподели фотка во бикини во кое ги истакна своите џиновски силикони. „Овде …

Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ. Парот се венчаше во кругот на најблиските членови на семејството и кумовите, а пејачката беше облечена во бела венчаница. ФОТО: AТА ИМАГЕС „Љубовта не знае за времето и годините, а јас ќе го изговорам судбоносното „да“ кога ќе …

Пандемијата со коронавирусот можеби пред некое време ги затворија салите и теретаните за вежбање, но тоа не ги спречи  луѓето да вежбаат. Оние кои се љубители на спортот, вежбањето и одржувањето на кондиција, најдоа алтернатива, па наместо во сала или теретана, вежбаа дома или на отворено. Македонската водителка и фитнес инструкторка Снеже Велков денот го …

ТВ водителката Лила Филиповска успеа да биде секогаш на висина на задачата, а во својата работа да стане неприкосновена, а пак физички со текот на годините да биде уште поубава. Таа е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка последниве години, речиси една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, …

Откако пејачите останаа без приходи заради корона пандемијата, многу од нив на српската естрада решија да ја сменат професијата! Или барем да инвестираат во нов, дополнителен бизнис, кој можеби во иднина ќе им биде и главен. Така, Дарко Лазиќ отвора кафе-ресторан, а Слоба Радановиќ отвора теретана, Марија Шерифовиќ станува јутубер, а Аца Лукас сега е …

Кристина Митровиќ, постарата ќерка на сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, Милица Митровиќ, која живее и студира во Лондон, стапува во брак со руски милионер. Кристина ја запросија пред неколку дена – таа рече „да“, а потоа на Инстаграм објави фотографија од скап прстен и прекрасен букет рози. ФОТО:ИНСАТРГАМ/ПРИНТСКРИН/SIXCHICK Идниот зет на лидерот Пинк се …

Тијана и Тамара, двете сверојатно најпознати сестри во македонскиот естраден шоубизнис, обете јавни личности, поп пејачки, повремено водителки, естрадни ѕвезди со несомнени вокални квалитети за кои нема кој не слушнал. Потекнуваат од музичко семејство продолжувајќи го патот на нивните родители, мама Бранка-некогаш позната македонска пејачка и тато Велко-професор по музика на Музичката Академија во Скопје. …

На 82-годишна возраст, денеска, 11 септември 2020 година,  почина доајенот на македонската музика, легендарната пејачка Нина Спирова. На домашната музичка сцена остави трајни вредности по кои вечно ќе биде запаметена како една од најплодните пејачки на староградска музика. Таа има исполнето и снимено голем број познати музички хитови, од страна на светски аранжери како и …

Изгледа дека славата ги поправа забите. Во продолжение можете да видите како изгледала насмевката на овие ѕвезди на почетоците на нивните кариери. Здравите и убави заби можат многу да влијаат на тоа како ве доживуваат другите, а тоа најдобро го знаат ѕвездите кои одлучиле да ги “средат” своите заби откако се прославиле.  На социјалните мрежи …

Марко Миљковиќ неодамна ја запроси и вери Луна Ѓогани, а сега тие разговараа за името на нивното идно дете. „Ми се допаѓа Лука доколку е момче, а и Марко се согласува со тоа име“ – рече Луна за српски „Ало“. „Ако излезе дека е девојче… Имам повеќе имиња како Миа, Лана, Хана. Неколку кратки и необични …

Мустафа Надаревиќ, кој се бори со рак на белите дробови, во моментов повторно е во болница. Повозрасните гледачи го знаат по неговите маестрални улоги во многу екс Ју филмови, додека помладите го запознаа ка Изет од хумористичниот босански ТВ серијал „Луд, збунет, нормален“. „Јас сум во болница, сега не би зборувал за ништо“ – рекол …

Пејачката Елена Ристеска по долга и макортпна посветеност, успеа да стигне до зацртаната цел и да го има во раце производот кој го посакуваше, а тоа се женскиот и машкиот парфем од нејзината козметичка линија „ЕРА“ на која е максимално посветена. Всушност, ова се само првите два производи од козметичката линија чие име е сочинето …

Нашата позната актерка со хрватска адреса, Јелена Јованова, или периодов кај повеќето попозната како рецепционерката Јелена од Драчево, веќе и недостасува на македонската публика по завршувањето на 4-та сезона „Преспав“. По повод крајот и на ова продолжение од популарниот македонски ситком, Јелена се обрати на својот Инстаграм. „Сите приказни доаѓаат до крајот. Ви благодарам на сите што …

Велат дека  за убав ден и позитивна енергија, најдобро е веднаш по отворањето на очите, убаво да се протегнеме во креветот, а ако имаме време, тоа да го направиме и со неколку вежби во домашни услови. На оваа утринска пракса за се да почне убаво, се впушти нашата популарна пејачка Елена Ристеска, која од рано …

Српската поп пејачка Јелена Карлеуша им се враќа на настапите, а на нејзината агенда за старт беше Македонија, односно Охрид. Изминатиот период таа заедно со тетка си и ќерките одмораше во Турција, а откако ги наполни батериите на море, Карлеуша и се враќа на кариератапод полна пареа, а го подготвува и новиот албум. За своите …

Сите навикнаа на секојдневната голотија од Јелена Карлеуша, но сега таа изненади со нешто сосема поинакво и надвор од нејзин стил. Таа ја објави фотографија од детството и опиша дека ја нервирало што растела во сиромаштија и што гледа како се измачува нејзиното семејство. Таа рече дека била најпогодена кога ги гледала нејзината мајка и …