Posts in category

ВАУ


(ВИДЕО) За нешто повеќе од еден ден, тие успеаја да изградат зграда од 10 ката во Кина. Тие успеаја да го постигнат тоа, бидејќи зградата се состои од многу монтажни единици. Монтажните единици беа произведени во фабриката и донесени на градилиштето, каде што беа собрани во зградата со помош на три кранови. Секој апартман има …

0 75

На северозападот на Турција, во близина на градот Мудурну, лежи необично место наречено Бурџ Ал Бабас. Тоа е град на духови исполнет со дури 530 минијатурни и делумно изградени замоци кои се празни празни. Кога браќата Јерделен започнаа да го градат Бурџ Ал Бабас во 2014 година, се веруваше дека зградите што потсетуваат на сцените …

0 247

(ВИДЕО) Индиецот Суда Рамен на својот Твитер сподели видео на кое се гледа како слон игра со својата сурла, ја врти во круг. „Ова младенче мисли дека сурлата му е играчка.“Слоновите не знаат како да ја „користат“ сурлата додека се на возраст од 6 до 9 месеци.„Тие учат за што служи сурлата од мајката и …

0 236

Во градот Костести има чудни карпи наречени „живи камења“ кои се локално познати како Тровантс. Оние чудни, чудни карпи изгледаат скоро како да се во холивудски филм; тие можат да растат и да се размножуваат и суштински да се движат. Тровантите, „живи камења“, се направени од камено јадро, но нивните надворешни слоеви се направени од …

0 573

Србија, регионот, Балканот… но и целиот свет едноставно го обожава Новак Ѓоковиќ. Не само поради неговиот голем спортски талент и врвните тениски резултати и успеси, туку и поради неговиот препознатлив хумор и одличната забава што им ја пружа на своите блиски, пријателите и фановите. Последното видео го докажува токму тоа, и би се рекло дека  …

0 128

(ВИДЕО) Бриџит Си е најмладиот победник на националниот натпревар на музички таленти. Во Риџфилд, Конектикат, живее тригодишно девојче, Бриџит Си, која е најмладата личност што победи на Елитниот национален натпревар на музички таленти и која ќе настапи во Карнеги Хол во Њујорк во ноември. „Чудо од дете“ минатата година првпат присуствуваше на часови по виртуелно …

0 209

Исповед на ловџија од јастог кој излегол од устата на кит со полесни повреди. Речиси сите медиуми во светот ја пренесоа веста за нуркачот Мајкл Пакард од Провинстаун, Масачусетс, кој пред неколку дена заврши во стомакот на грбав кит за време на лов на јастог. Мајкл почина со полесни повреди, а откако ја напушти болницата …

0 2.6k

„Многу работи ми пречеа во општеството, решив да се преселам на пуст остров, далеку од цивилизацијата“, рече Моранди Мауро Моранди (81) стана познат како Италијанецот Робинзон Крусо откако помина повеќе од 30 години како единствен жител на идиличниот остров Будели покрај брегот на Сардинија. Поранешниот наставник по физичко образование се пресели на островот познат по …

0 189

Со 11 одбрани и еден одбранет пенал нашиот Столе според аналитичарите е број еден голман на ова евриоско првенство. Со одчичната игра против Украјна и Австрија, Столе ги освои симпатиите на Фановите, кои му дадоа надимак (The Wall), Ѕидот. Испод можете да го видите одбранетиот пенал на Столе против Малиновски.

0 334

Холивуд го претстави како мускулест суперхерој, кој стекна милиони фанови ширум светот, а ликот на Бетмен се сметаше за креација на компанијата „Стрип“ од 1939 година, кога првпат се појави во стрипови. Во шеесеттите години на минатиот век, Бетмен беше главниот херој на ТВ сериите, а во 1989 година беше создадена култната филмска франшиза. За …

0 80

Откако пет лица го загубија животот на ова дрвено шеталиште во јужна Шпанија во 2001 година, управата на Каминито дел Реја ги затвори вратите. Патот широк триесет сантиметри на карпа Ел Коро во Малага е изграден пред сто години за да се скрати пристигнувањето на работниците во блиската хидроцентрала. Патот, во меѓувреме, е засилен со …

0 65

Враќањето кон поранешната љубов се чини стана тренд во светот на славните. Откако Џенифер Лопез неодамна беше шокирана од раскинувањето на веридбата со Алекс Родригез и многу брзо се врати кај поранешниот сопруг Бен Афлек, за слично сценарио сега се шпекулира со актерката Анџелина Џоли. Според очевидци, таа била видена пред домот на нејзиниот прв …

0 662

Македонската фудбалска репрезенатација сношти во Букурешт го одигра првиот натпревар на Европското првенство против Австрија. Натпреварот беше интересен до  самиот крај, а македонските фудбалери имаа неколку добри прилики. На крајот резулатат заврши со 3:1 за Австрија. Македонските јавни личности, пејачи, актери, водители, навиваа за Македонија на нејзиниот прв натпревар. Некој од дома, некој од улица, …

0 120

Според медиумскиот гигант „ЕСПН“ македонската фудбалска репрезентација го има најубавиот дрес на Европското првенство. Реакциите на македонската јавност не дозволија да играме со новиот дрес, притисокот ја принуди ФФМ да го повлече и да го врати стариот со кој ги забележавме и најголемите успеси.За дресот со сонцето пристигнуваат пофалби од сите страни, а една од …

0 19

Во последно време, сè повеќе гледаме трендови од тој период кои повторно стануваат популарни. Се сеќавате на Шер Хоровиц и нејзините фризури со размавтани од филмот “Clueless”? Таквата фризура повторно стана тренд. Фризурата се заснова на волумен и лепршавост. Колку е понеуредна, толку подобро. Изгледа како само да сте станале од кревет и повторно сте …

0 144

Таа го освои светот со својот природен изглед и рафинирано чувство за мода, а ако се прашувате како успева да го направи тенот да изгледа толку добро во секое време, го имаме одговорот. Ирина Шајк има совршена кожа на лицето и секогаш изгледа свежо благодарение на овој трик за убавина на кој му е верна …

0 100