Силен блесок на метеор што паѓа го осветли небото над западна Јапонија, а таа сцена ја забележаа телевизиските камери и корисниците на социјалните мрежи. Метеорот силно изгоре додека брзо минуваше низ атмосферата на Земјата, пренесе Associated Press. Многу луѓе во западна Јапонија објавија на социјалните мрежи дека биле сведоци на оваа ретка глетка. Телевизијата NHK …

0 71

Фудбалерот Огњен Врањеш за минагодишниот роденден ја ангажираше пејачката Цеца Ражнатовиќ да му пее на прославата. Во интервју за „Сценарио“ на курир.рс, Врањеш изјави дека останатите пејачи го одбивале велејќи дека немаат време. Покрај Цеца, единствена пејачка која го испочитувала била Нада Голубовиќ.„Светлана ја почитувам како жена, мајка и пејачка. Се договориме, госпоѓата дојде, ме …

0 121

Македонската пејачка Маја Оџаклиевска се појави во шоуто „Луда ноќ“ на РТС, а откако ја отпеа песната и ја  истакна дека се повлекува од сцената. Имено, таа истакна дека е изморена од сè и дека нејзиниот настап во шоуто е убаво збогување, што ги изненади многу гледачи, а особено ги растажи оние кои ја сакаат …

0 58

Аднан Куртов кој што стана познат со М2 ќе работи и понатакај за што намногу го бива, да пишува текстови, да продуцира и да пее. Пред некоје време отвори бизнис што му е веќе познат која главна цел е да увезува Музика и да извезува. Иначе Аднан е еден од најдобрите и не много откриени …

0 66

Младата и талентирана пејачка Лина Пејовска во 2014 година го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Подоцна, таа ја воодушеви и во хрватското шоу „РТЛ ѕвезди“, а во таа прилика се најде на сцената заедно со Нина Бадриќ, Петар Грашо… Како и многумина нејзини колеги, македонското девојче доста е активно …

0 68

На прашањето дали спиете по долен веш или не, во текот на едно истражување голем дел од испитаниците одговориле потврдно со чуедење какво прашање е тоа воопшто. Можеби никогаш не сте размислувале дали тоа е здраво или не, но стрчњаците мислат за тоа и тврдат дека – не е. Алиса Двек, гинеколог од Америка вели: …

0 111

(ВИДЕО) Сопственичката на хаска по име Кејуши одлучи да ја тестира која намирница најмногу ќе и се допадне од осум понудени, а кога го открила одговорот останала зачудена. Видеото во кое хаската пробува храна го објави на Youtube а во него може да се види како прво во едната рака и понуди сирење а во …

0 65

ОВЕНИм пристапувате на секојдневните ситуации со доста тензичност, напнати сте и реагирате премногу бурно. Не умеете да поднесете кога некој ќе искаже спротивно мислење на вашето и тоа ве иритира. Треба да поработите на вашата самодоверба. Некои нешта е најдобро да ги задржите за себе. БИКСензитивни сте и секој збор кој другите го кажуваат сметате …

0 361

Што и да облечат, тие знаат да го изнесат тоа на елегантен начин Овие хороскопски знаци имаат вродено чувство за елеганција, тврдат астролозите. Тоа се софистицирани личности кои не ја следат мдоата, туку она што нив им прилега го носат на посебен начин. БИКБиковите имаат доста самодоверба а тоа се гледа преку нивното облекување. На …

0 142

Лавов го има еден од најубавите плоштади во тој дел од Европа. Куќите и зградите на тој простор изградени се во различни стилови – од ренесанса до модернизам. Лавов е град во западна Украина, близу границата со Полска. Лежи на реката Полтва и го зазема првото место во Украина по бројот на зачувани културно-историски споменици, …

0 67

Доколку сте љубители на чоколадниот вкус, тогаш овој рецепт е создаден за вас. Топло чоколадо, онака како што го подготвуваат Французите! Состојки:– 500 милилитри млеко;– 100 грама темно чоколадо;– 1 лажица шеќер;– 1 цимет;– 1 лажица какао;– 1 кесичка екстракт од ванила;– прстофат сол. Подготовка:Загрејте го млекото во сад, додадете го циметот и екстрактот од …

0 78

Британката Ирис Џоунс има 81-година и неодамна го кажа судбоносното „да“ на египѓанецот 35-годишниот Мухамед Ахмед. Таа е во брак со 46 години помладиот египќанец а за националните медиуми проговори за нивната врска без влакна на јазикот. Блиските на Ирис се плашат дека Мухамед од Ирис бара пари и државјанство, што тој остро го негира. …

0 286

(ВИДЕО) Еден шестогишник од Амазонас во Бразил се заглавил во голема глинена ваза. Ситуацијата на крајот барала – чекан. Радозналото дете почнало да паничи но членовите на семејството некако се обидувале да го извлечат од вазата. Бидејќи не успеале, започнала акција за кршење на вазата, во која како најуспешна се покажала мајката на детето. „Сега …

0 446

Не се сомневаме дека вашата мачка е среќна, но може да биде уште посреќна ако оваа зима и обезбедите простор да истражува, да си игра и да биде опуштена. Вашето разгирано милениче ќе ви биде благодарно. Повќе од натписот ќе најдете на наредниот линк: Како да го забавувате вашето разиграно маче Извор: srekja.mk

0 89

ОВЕНОдите напред-назад со вашите финансии, постојано имате некои плаќања и се прашувате кога нештата ќе станат подобри. Наскоро доаѓа финансиска помош или некои пари кои долго ги исчекувате. Венера влегува во вашиот сектор на љубовта а тоа ќе донесе компликации со партнерот, ќе ви биде тешко да дојдете до заеднички јазик. Нешто кое се одолговлекува …

0 591

Секоја припадничка на понежниот пол, особено оние што се појавуваат пред камери, се трудат да изгледаат совршено. Избор на комбинација, фризура, шминка… тоа најдобро го знаат дамите, но пејачките и водителките особено имаат поголема посветеност на изгледот која бара и доста време. Секојдневно се случуваат снимања на емисии, промоции, а ТВ водителката Ирена Спировска е …

0 161