ОВЕНСо добра проценка на можностите и правилен избор на соработници, можете релативно брзо да ги постигнете своите цели на деловната сцена. Понекогаш мора да дејствувате енергично или на крајот во друштво на соработници. На вашиот препознатлив начин, знаете како да придобиете симпатии од различни страни. Кога сте расположени, имате впечаток дека ви стојат на располагање …

0 776

Ако жената долго и постојано глуми оргазам, својата среќа во сексот ќе ја побара на друго место, открива едно ново истражување. Интензитетот и количината на оргазмот не влијаеле врз желбата на жената за изневерување, но глумењето оргазам подолг временски период влијаело врз желбата за исполнување на сексуалните потреби надвор од врската. Сексуалната терапевтка Тами Нелсон …

0 313

Прочитајте како се однесуваат хороскопските знаци кога работите не им одат онака како што замислиле или кога се несреќни во врска. Овен Почнуваат да ве исклучуваат од секојдневниот живот, иако не сакаат да зборуваат за тоа додека соочувањето со проблемите не стане неизбежно. Кога е заљубен Овенот, со партнерот сака да подели ситни и смешни …

0 1.5k

Овенот е максимално посветен на работата, Стрелецот ќе запознае нова личност, Раковите треба да се посветат на своите обврски. ОВЕН Максимално сте посветени на обврските и работата, одговорни сте и важно ви е да решите некои проблеми. Доколку имате партнер, може да се надевате на позитивен ден во кој ќе остварите одличен однос со него. …

0 2.1k

Негата на лицето е основа на убавината и многу е важно да го изберете вистинскиот производ што одговара на потребите на вашата кожа. Иако скоро сите го гарантираат најдоброто за кожата, тоа не значи дека ќе одговара на вашиот тип. Кога помислуваме на нега на лицето, првото нешто што ни паѓа на памет е многу …

0 26

Весна Џогани скоја ден ги изненадува своите фанови со нови перформаси, а ид мжете да г видте најновот, пгледнете: View this post on Instagram A post shared by Vesna Djogani (@djoganivesna)

0 28

Раковите имаат голем напредок во врската, Девиците стекнуваат нови знаења, Јарците се одлучни да ги остварат плановите. ОВЕНМоже да очекувате се повеќе и повеќе интерес за нови технологии. Нешто што неодамна ви изгледаше многу далечно, сега е достапно и реално. Секако дека треба прво да имате сè! Кога станува збор за бизнис, не двоумете се. …

0 532

Хорор приказната Halloween Kills успеа да се искачи на врвот Американскиот Бокс Офис, и да заработи нај многу во премиерниот викенд, погледнете ја целосната топ 10 листа: 1.Halloween Kills Заработка: $49,404,980 Жанр: Хорор, Трилер Актери: Jamie Lee Curtis, Judy Greern, Andi Matichak Режија: David Gordon Green Дистрибутер: Universal Pictures Треијлер: Halloween Kills 2.No Time to …

0 15

Тој кога игра Хитмен 3 го прави со свој стил и не копира никого, погледнете ги негови нај нови видеа: 1.The Efficient Hit 2.Madness In The Bangkok Night

0 24

Извршниот директор на Фејсбук, Марк Цукерберг ќе проговори за промената на брндот на 28. октомври, на годишната конференција на компанијата „Connect“, но планот би можел да биде објавен и порано. Социјалната мрежа Фејсбук планира да го промени името следната седмица и да продолжи со работа под нов бренд кој ќе одржува фокус на компанијата на …

0 64

Ова се слики одбрани од веб сајтот Klyker, погледнете ги испод:

0 65

Лавовите да се посветат на своите желби, Стрелците се многу успешни, Водолиите ги очекуваат интересни настани. ОВЕНРасположението на денот е чиста среќа, драги наши Овни! Уживате во плодовите на вашиот труд. Beе можете да се посветите на некои проекти кои имаат значење за вас, без оглед на нивната корисност. Љубовта ќе процвета и ќе имате …

0 490

Типот е еден млад велешанец кој има талент за Фри Стајл и глума, погледнете го испод во видеото:

0 252

Стручњаците за врски велат дека вистинскиот џентлмен ги има овие 6 особини и дека дамата која го има покрај себе е вистинска среќничка. 1. Шири добра енергија Драг е и посветен ви е и кога сте тажни и нерасположени. Љубезен е и кон луѓето и има разбирање за нивните грешки. Сака да простува и да …

0 50

Близнаците се уморни, Шкорпијата напорна за околината, Ракот е среќен и задоволен. ОВЕН Ве очекува подобрување на полето на заработка. Може да се надевате на пресврти на ова поле. Можна е прилика за нова врска. Не се двоумете, туку препуштете се на емоциите. Полни сте со сила и енергија. БИК Доколку очекувате почеток на нова …

0 329