Block B-2

Силен блесок на метеор што паѓа го осветли небото над западна Јапонија, а таа сцена ја забележаа телевизиските камери и корисниците на социјалните мрежи. Метеорот силно изгоре додека брзо минуваше низ атмосферата на Земјата, пренесе Associated Press. Многу луѓе во западна Јапонија објавија на социјалните мрежи дека биле сведоци на оваа ретка глетка. Телевизијата NHK …

0 71
Share

Фудбалерот Огњен Врањеш за минагодишниот роденден ја ангажираше пејачката Цеца Ражнатовиќ да му пее на прославата. Во интервју за „Сценарио“ на курир.рс, Врањеш изјави дека останатите пејачи го одбивале велејќи дека немаат време. Покрај Цеца, единствена пејачка која го испочитувала била Нада Голубовиќ.„Светлана ја почитувам како жена, мајка и пејачка. Се договориме, госпоѓата дојде, ме …

0 121
Share

Македонската пејачка Маја Оџаклиевска се појави во шоуто „Луда ноќ“ на РТС, а откако ја отпеа песната и ја  истакна дека се повлекува од сцената. Имено, таа истакна дека е изморена од сè и дека нејзиниот настап во шоуто е убаво збогување, што ги изненади многу гледачи, а особено ги растажи оние кои ја сакаат …

0 58
Share

Аднан Куртов кој што стана познат со М2 ќе работи и понатакај за што намногу го бива, да пишува текстови, да продуцира и да пее. Пред некоје време отвори бизнис што му е веќе познат која главна цел е да увезува Музика и да извезува. Иначе Аднан е еден од најдобрите и не много откриени …

0 66
Share

Block B-3

Младата и талентирана пејачка Лина Пејовска во 2014 година го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Подоцна, таа ја воодушеви и во хрватското шоу „РТЛ ѕвезди“, а во таа прилика се најде на сцената заедно со Нина Бадриќ, Петар Грашо… Како и многумина нејзини колеги, македонското девојче доста е активно …

0 68
Share

На прашањето дали спиете по долен веш или не, во текот на едно истражување голем дел од испитаниците одговориле потврдно со чуедење какво прашање е тоа воопшто. Можеби никогаш не сте размислувале дали тоа е здраво или не, но стрчњаците мислат за тоа и тврдат дека – не е. Алиса Двек, гинеколог од Америка вели: …

0 111
Share

(ВИДЕО) Сопственичката на хаска по име Кејуши одлучи да ја тестира која намирница најмногу ќе и се допадне од осум понудени, а кога го открила одговорот останала зачудена. Видеото во кое хаската пробува храна го објави на Youtube а во него може да се види како прво во едната рака и понуди сирење а во …

0 65
Share

MENU

Back
Widgets on side panel

Don’t miss