Младата успешна пејачка Антониа Гиговска периодов постојано има нови изненадувања за своите фанови и следбеници на соцојалните мрежи. Неделава таа имаше предвизик до колешките да се покажат без шминка, но само една од прозваните се огласи со вистинскиот одговор. Сега, Антониа се стави себеси и својот тим, но и сите оние креативци што ја следат, …

Кои се главните одлики на жената која знае што сака од животот и не се плаши да посегне по тоа Независна е во секоја смисла на зборотВаквите девојки уште од рана возраст сонуваат како ќе го изградат својот живот. Не се плашат да одат во друг град или земја за да се школуваат, развиваат и …

Еве кои знаци на Зодијакот ќе ги следи среќна ѕвезда ова лето СтрелецСтрелците ги очекува пријатна експлозија од емоции, особено семејните Стрелци. Пријатната и топла атмосфера во љуовните и емотивните односи ќе ги преследува цело лето. Ќе имаат чувство дека постојано им се случува нешто возбудливо. Соништата ќе почнат да се остваруваат од 11 јули …

Секој би сакал да пее како Тоше Проески и Гоца Тржан но ретко некој моеже. Еве една Тик Ток сихронизирана изведба која ќе ве воодушеви. Погледнете го видеото испод: @marjankrstevski25 1200 izvedba na @gagyns @minkaca @hureemm i @deutsche_boss #fyp #foryou #foryoupage #4you #4youpage #matrixovci #prc ♬ original sound – deutsche_boss

Близнаците треба да се дистанцираат од сите случувања на љубовно поле, Вагата да избегнува алкохол, Јарецот ќе запознае нова личност, Водолијата ќе биде задоволна од деловните успеси. ОВЕН Можна е минлива финансиска криза. Потрудете се своите трошоци да ги намалите и контролирате. Иако изгледа како да имате сѐ со саканата личност, во длабочината на душата …

Периодот по бременоста и породувањето е вистински предизвик за секоја жена да го врати своето тело како претходно или можеби во уште подобра форма. Пејачката Сара Мејс која се породи на почетокот од месец септември 2018 година, е во период кога напорно работи на своето тело. Пред еден месец таа на својот Инстаграм откри дека …

Јас лично обожавам мултиплеер игри а сигурно многумина од вас, но има и синглплеер игри кој се многу добри и вредат да се играат. На следниот линк можете да ги видите 15 најдобри сингелплеер игри кој не сте ги играле можеби до сега: 15 НАЈДОБРИ СИНГЛПЛЕЕР ИГРИ КОИ НЕ СТЕ ГИ ИГРАЛЕ ДО СЕГА

Претходните неколку години, популарните нежни и природни летни нијанси беа надополнети со многу поинтензивни и впечатливи бои. Па така, и ова лето ќе уживате во модерните бои на лакови за нокти, чиј опсег на нијанси се движи од нежни светли до силни неонски нијанси. Овие седум нијанси ќе бидат најпопуларните бои на лакови за нокти …

Пандемијата од коронавирусот му ги расипа плановите за свадба на пејачот Маријан Стојаноски, кој кон крајот на минатата година се сврши со својата избраничка, охриѓанката Наташа Каранџулоска со која сега и официјално стапија во брак. Вчера тие во Скопје по сите мерки и прописи поради коронавирусот, се потпишаа кај матичар и пред законот станаа маж …

Ако му згрешите на некој припадник на овие хороскопски знаци, бидете сигурни дека тешко ќе ја вратите неговата доверба назад Овен Овенот е знак со кого управува планетата Марс која ја симболизира Богот на Војната. Еднаш кога на некој Овен ќе му нанесете зло, можете да бидете сигурни дека сте го изгубиле засекогаш. Тој не …

Велешкиот Тик Токер доби фан пејџ, но има еден пролем, а за каков пролем се работи погледнете во видеото: @marjankrstevski25 Ajde koj kje mi dokaze koj otvoril vakvo nesto i posle me otfolovnuva neka mi prilozi fakti i dokazi i ima reklama u video i u lajv #fyp #matrixovci ♬ original sound – marjankrstevski25

Погледнете ги трите најнови позитивни и хумористични музички видеа на Марјан велешкиот Тик Токџија. Погледнете ги испод: 1.Видео @marjankrstevski25 #duet with @_zelenooka_111 #fry #foryou #foryoupage #4you #4youpage #matrixovci #prc ♬ original sound – davidova_mala._ 2.Видео @marjankrstevski25 #duet with @bisera.v.najdeska Kolku vie znaete od peenive? Jas ne mnogu #fry #foryou #foryoupage #4you #4youpage #matrixovci #prc ♬ …

На Овенот му е потребен повеќе сон, Бикот го чека финансиско подобрување, Девицата чека деловни промени, Рибите имаат проблеми со синусите.  ОВЕН Дајте си себеси време да одлучите дали треба да продолжите со работа или не. Не е момент за нагли пресврти. Постојат помали проблеми помеѓу вас и саканата личност, но би можеле да ги …

Ако сте љубител на печурки сигурно сакате шампињони, кои имаат супер вкус и арома и се надополнуваат во многу оброци. Имаат многу влакна и протеини, витамини Ц, Д, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12. Помагаат за имунитет, за да се чувствуваме здрави и полни енергија. Помагаат за  за нервниот систем, коските, дигестивниот тракт. Извор: готви.мк

Во деведесеттите години, во Србија царуваше турбо-фолк (иако и денес не е многу поразлично), а убавата пејачка Марина Живковиќ се појави на сцената и брзо стана популарна. Во 1995 година, таа ја отпеа во дует со Ванеса Шошкиќ  песната „Син хаос“ со која се проби на естрадната сцена. Нејзината популарност растеше, цената за настапи и …

Веверичката влезе во малиот базент и неможе да излезе. Типкава ќе се обиде да ја спаси. А кој е резултатот од обидот погледнете во видеото.