FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против кандидатка Александра Дабиќ.  Мими се претстави со песните „Зошто си ме мајко родила“ и „Казуј крчмо“. По нејзиниот настап Мими доби пет гласови од жирито и помина во бараж.  Членовите на жирито имаше …

0 154

ОВЕНДенес, лесно ќе можете да ги убедите другите дека гледаат или прават работи на начинот на кој мислите дека е најпаметно. Ако имате шанса да направите нешто посебно со некој што го сакате, не го одложувајте тоа. Ако не сте сигурни како да ги завршите преговорите насочени кон деловната иднина, размислете за патување што ќе …

0 207

Луѓето родени во мај, чувствителни на уметност, желни за авантура, се неверојатно харизматични и омилени во општеството. 1. Тие се вредни и посветениЛуѓето родени во мај се многу амбициозни и посветени на сè што прават. Тие имаат поставено цели и вложуваат многу труд за да успеат во нивната реализација, поради што се многу успешни. 2. …

0 142

Некој еднаш рекол дека почетокот ретко ги открива вистинските бои на една личност, но крајот ти кажува сè.  Понекогаш тишината зборува погласно од зборовите. Понекогаш вашиот одговор лежи во сè што не е кажано, проследено со сè што не е направено. Понекогаш зборовите што не се кажани ги замолчуваат вашите сомнежи повеќе отколку што ќе …

0 40

Еден од најпознатите традиционални виенски десерти низ Европа кој има аристократстко потекло. Како да подготвите неодолива штрудла од јаболка со сладолед од ванила. Штрудлата од јаболка (Афелструдел) е традиционална виенска штрудла популарна низ цела Европа, особено во европските земји кои некогаш припаѓале на Австро-Унгарија (1867–1918). Најстариот познат рецепт за штрудла е од 1697 година, за …

0 23

Секогаш треба да му веруваме на сопственото внатрешно чувство – на сопствената интуиција во врска со тоа каде треба да ја бараме и пронаоѓаме среќата – која е како шумска јаготка и најчесто се наоѓа на многу необични места. Среќата е чувство на обземеност со нешто што е надвор од границите на нашето суштество, кое …

0 21

ОВЕНПостојат важни цели што можете да ги постигнете во различни фази или во некои решенија. Се грижите за осмислување добра деловна стратегија врз основа на која успешно ќе реализирате скоро сè што сте замислиле. Продолжете да постапувате доволно претпазливо во проценката на вистинските вредности. Ве чека позитивен пресврт во љубовниот живот, партнерот ќе ве изненади …

0 434

Велесов е според мене оден од најубавите градови во Македонија. Погледнете ја мојата најнова фото сесија: View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post …

0 386

Дури во триесеттите години, што е доцна според поп-стандардите, таа стана sвезда, а дотогаш веќе помина низ многу работи во својот живот. Како дете била во кома (последица на пневмонија), како девојка работела за Би-Би-Си во Њујорк, излегувала со Енди Ворхол и други лица од Њујорк, избегала од насилна врска, била возач на „Њујорк кукли“, …

0 240

Белиот крин е еден од најпопуларните домашни растенија со причина: освен што изгледа интересно, тоа е едно од најлесните растенија за одгледување, така што ќе успее дури и за почетници. Пожелно е да ги имате во домот затоа што, според верувањето, привлекуваат среќа и благосостојба. Лилјан или бел крин (Lilium candidum) е повеќегодишно тревесто, лушпесто …

0 56

Малото рибарско село Лас Колорадас во Јукатан, Мексико може да се пофали со розова лагуна опкружена со насипи со бела сол. Припаѓа на најголемиот мочуриште на мексиканскиот полуостров наречен резерват за биосфери Риа Лагартос. Розовата боја на морето доаѓа од голем број микроорганизми со изразен црвен пигмент, но и поради зачудувачката количина на ракчиња Артемија. …

0 21

Гејмерот Азирус е единтвениот Hitmen про плејер во Велесов. Погледнете ги навотите негови видеа: 1.Mark Faba Take Revenge On Barbara 2.Dame Barbara Elizabeth Keating | Killing Everyone

0 42

Сместен на само четири часа од Мексико Сити, Гуанахуато е град што многумина го нарекуваат срцето на оваа земја. Меѓу многуте навивачки, клаустрофобични улички и улици, се издвојува една. Ел Калехон дел Бесо е само едно од фантастичните места во Гуанахуато.Градот е полн со легенди и импресивно архитектонско наследство. Срцепарателната легенда зад „Алејата на бакнежите“, …

0 34

Кога конечно ќе разберете дека ова се вид на ситуации и инциденти што ги нарекуваме „маскирани благослови“. Немојте да се изненадите ако Бог отстрани една личност по друга кога се молите за заздравување. Немојте да се изненадите кога одеднаш ќе се откријат вистини за луѓето околу вас на најслучајни начини. Немојте да се изненадите кога …

0 314

(ВИДЕО) Чико е жолтоглав Амазон, папагал со зелени пердуви со истакнати жолти тонови на главата и живее во англискиот парк за диви животни – Дивиот свет на Линколншир. – Тој живее во паркот нешто подолго од 18 месеци и без сомнение е една од главните атракции – рече портпаролот на паркот. – Бидејќи има само …

0 417

ОВЕНЌе ја добиете целата помош што ви треба, но само доколку ја побарате. Денот е одличен за патување или враќање во контакт со личност со која долго време сте сакале да стапите во било каков вид партнерство. Вашиот најголем непријател ќе биде непромисленост, затоа не земајте ништо здраво за готово. Не ги потценувајте луѓето со …

0 587