Овој уметник од Дака, Бангладеш пред околу 7 месеци, посвоил две мали зајачиња и добил идеја тие да бидат негови модели. Тие се покажале како одлични модели кои се многу фотогенични. Погледнете како позираат за велигденската фотосесија. Извор: srekja.mk

Се залежавте периодов? Не ви се станува од кревет? Ама сигурно не сакате да се поправите. Еве идеја како да вежбате додека си лежите во кревет. Извор: kajgana.com

Пејачката Лепа Брена се вклучи во живо во емисијата „Утро“  каде што водителка е Јована Јоксимовиќ. Меѓутоа, Јована и пушти на Брена една снимка од Италија каде што луѓето од своите тераси ја пеат нејзината песна „Коловоџа“. „Ова не е во Србија, само да знаеш“ додава Јована. „Не, знам. И јас ја добив таа снимка“ …

Станувате рано и цел ден сте уморни и нерасположени? Или легнувате многу доцна, па не можете да се наспиете доволно? Ако одговорите со ДА, ова се вистински совети за вас: 1. Избегнувајте да пиете кафе, црвено вино или да јадете чоколадо Ако сакате да уживате во длабок и мирен сон, тогаш многу е важно да …

Сопругот на Пинк, Кари Херт раскажа повеќе детали за здравствената состојба на пејачката и нејзиниот син кои се позитивни на корона. Пинк на 3 април на својот „Инстаграм“ откри дека двајцата се позитивни. „Беше напнато. Двајцата се разболеа. Мојот син имаше полоши симпотоми, а тоа ја демантираше теоријата дека заболуваат само постарите луѓе. И мојата …

Иако до почетокот на летото и летните сезони останува нешто повеќе од два месеци, убавото и топло време не мами да излеземе некаде надвор или пак да посакаме да сме на некоја плажа. Поради коронавирусот и пандемијата која владее во светот, под знак прашалник е дали ќе има одмори и кога. Меѓутоа, тоа не не …

Бикот ќе има среќа во љубовта, Шкорпијата треба да ја послуша својата интуиција, Стрелецот со соочува со проблеми со саканата личност, Рибите ги очекува подобрување на сите полиња. ОВЕН Заземете еден одреден став и борете се за него до крај. Не ја расфрлајте својата енергија на споредни цели. Ако сакате промени многу е важно да …

Сосема случајно налетав на овој трик кој го видов од ТАФФ емисијата на германската телевизија Про7. Да подгреете пица во микровална а да не се разликува од што току купената и да не го изгуби вкусот, не е никаква филозифија. Кога ја погревате пицата доволно е само да ставите заедно со пицата чаша вода. Со …

Непосредно пред да започне пандемијата, Милутин Мркоњиќ претрпел инвазивен дијагностички метод на Институтот за кардиоваскуларни заболувања поради проблемите со срцето и крвните садови. Потоа, Мрка редовно одел на контроли и се било во ред. Меѓутоа, неодамна беше објавено дека на истиот Институт има 90 пациенти и доктори заразени од корона, па Ана и Мрка се …

Близнаците ќе имаат проблем на работа, Девицата денес ќе доминира, Ракот е посветен на своите задачи, Лавот се чувствува добро. ОВЕН Водете сметка за комуникацијата со соработниците. Денешниот ден ви носи можност за некој конфликт. Иако саканата личност во животот ви носи многу радост и позитивна енергија, со неа не делите баш сѐ. Чувствителен нервен …

Руперт Гринт, кој ја толкува улогата на Рон Визли во „Хари Потер“, од 2011. година е во врска со дваесет и осумгодишната Џорџија Грум. Тие наскоро за прв пат ќе се најдат во улогата на родители, а како што наведуваат странските медиум, актерот побарал јавноста да ја почитува нивната приватност во овој период. „Руперт и …

Сопствениците на мачки кои се во самоизолација и со симптоми на коронавирусот, треба да ги задржат милениците во својот дом за да спречат животното да го пренесува вирусот доколку го има на крзното, советуваат ветеринарите. Претставниците од британското здружение на ветеринари соопштиле дека животните може да бидат преносители и може да го задржат вирусот на …

Овие неколку совети ќе ви откријат како да се забавувате и што да правите додека сте во карантин, така што деновите ќе ви поминат многу побрзо. 1. Слушајте грамофонски плочи, тоа ќе ве натера да станетеДодека работите од дома, слушајте музика на грамофонски плочи наместо на вашиот компјутер. На тој начин, ќе треба да станувате …

Сите знаеме дека нема ништо послатко од тоа кога ќе се вратите во топлиот дом по напорниот ден, да дремнете во дневната соба. Сепак, ова често излегува од контрола, па 15-минутната дремка се претвора во двочасовен сон. Иако многумина не се свесни за тоа, ова во никој случај не е добро. Повеќето луѓе немаат работно …

Освежете се, направете ја вашата кожа посјајна и не заборавајте насмевка полна со доверба пред секој состанок на Зум. Часовникот отчука 8:45 а вие само што се разбудивте. Состанокот на Зум почнува точно за 15 минути, а откако ќе ги пресоблечете пижамите и ќе ја врзете косата во репче ви остануваат точно 5 минути за …

Пред неколку дена, фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ објави фотографија во време на изолација од синот Вељко и бремената снаа Богдана кои се наоѓаат во Тител. Сега синот возвраќа во иста мера, па на својот профил на Инсатграм ја објави првата карантинска фотографија на мајка си. ФОТО:ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ/ИНСТАГРАМ Цеца е облечена во опуштено и релаксирано издание, …