FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Уживајте во неверојатните глетки! За повеќе кликнете на наредниот линк: најдобрите фотографии сликани со дрон Извор: srekja.mk

0 363

Овие крофни не се потопуваат во длабоко масло, туку се печат во рерна. Печени, подеднакво се воздушни и вкусни, а послужени со домашен џем, стануваат неодолив специјалитет. Состојки: 4 јајца100 гр шеќер250 гр маргарин250 мл млеко1 коцка квасец1 кг брашно1 лимон1 лажиче течна ванилашеќер во прав по вкусПодготовка: Ставете го квасецот во млако млеко да …

0 193

Михаил Литвак е доктор, психотерапевт и еден од најпризнатите психолози на меѓународно ниво. Тој исто така е првиот човек кој го разви системот наречен „Психолошки аикидо“ и прв кој го употреби. Следните 15 совети ќе ви помогнат во решавање на многу животни ситуации: 1. Ако човек не може ништо добро да каже за себе, тој …

0 2.2k

ОВЕНВашиот најголем непријател овие дена ќе биде здодевноста и мрзеливоста на работа. Обидете се што побрзо да се грижите за обврските што ги имате, во спротивно ќе се најдете во непријатна ситуација поради која на крајот ќе мора да работите прекувремено. Останете подалеку од оние луѓе кои постојано прават да се чувствувате виновни или да …

0 2.1k

Почна сезоната за правење на ајвар.  Ако го следите овој рецепт, ќе ја направите највкусната зимница. СОСТОЈКИ: 10 кг црвени пиперки3 модри патлиџани500 мл зејтинсол1 лажица шеќер ПОДГОТОВКА: Испечете ги пиперките. Кога ќе бидат печени, оставете ги 15 минути во ќеса за полесно да се лупат. Откога ќе ги излупите и ќе ги исчистите од …

0 371

Пасивната агресија може да биде доста напорна кога станува збор за односите со луѓето, и сите ние барем еднаш во животот сме сретнале пасивно-агресивна личност, но не сме успеале сите да препознаеме дека се работи за неа. Тоа се претежно луѓе со кои чувствуваме дека сме на „емоционален слајд“, кои се пријателски расположени еден ден, …

0 101

ОВЕНСакате да му докажете на вашиот деловен партнер дека сте во право и најверојатно ќе му дадете до знаење дека сте трпеливи и подготвени да направите компромис доколку се работи за профитабилен бизнис. Receiveе добиете вести за можна работа што треба да ја направите во поголем тим на соработници. Не се нервирајте ако ве испровоцира …

0 652

Совршен компот, без конзерванси! Состојки за една тегла од 720мл: околу 450 грама грозје2 лажици шеќерна врв на лажичка ванилин шеќер2 парчиња лимонвода да се дополнат теглите Извор: srekja.mk

0 66

„Мали Рачиња“ е ракунот кој бил пронајден на сред пат и згрижен од страна на жена која работи во центар за рехабилитација на диви животни. Тој тогаш бил стар само неколку недели. Ники Робинсон, жената која го пронашла овој мал ракун вели: „Кога ќе ги прашате луѓето што да правите со мал ракун тие ќе …

0 198

Ова е последниот моден тренд! Цело лето го поминавме во фустани во сите можни должини, бои и форми. Сега, кога температурите се намалија, расположени сме за панталони, и тоа оние, вистинските, како од оделата, убави панталони со широк крој и висок струк кои можат да се прилагодат на секоја комбинација. За повеќе кликнете на наредниот …

0 208

Една од работите со кои жените се најоптоварени е нивниот задник. Тие се оптоварени со неговиот изглед. Поточно, големината и обликот.Тие главно се загрижени дали нивната позадина е премногу дебела и премногу широка. Тоа е, на некој начин, прашање на вкус, меѓутоа, ако зборуваме за нив интелектуално, дебелиот задник е совршен и добредојден. Таквиот, имено, …

0 267

Труфлите се неодоливи чоколадни топчиња. Се подготвуваат многу едноставно, од само неколку состојки, а многумина тврдат дека се најслаткиот десерт на светот. Уверете се и сами. За повеќе кликнете на наредниот линк: вкусен мал сладок десерт Извор: srekja.mk

0 24

Морате секогаш да наоѓате време за комуникација и дружење со добри луѓе. Нема само да се пронајде од себе. Времето е толку чудна супстанца. Има тенденција да биде загушено од работа, секојдневниот живот и суетата. Тоа е вечно. А луѓето не се. Затоа е важно да пронаоѓате време за дружење со оние кои ви се …

0 34

Една госпоѓа посетила психолог и веднаш почнала да му набројува што сѐ нема во животот: нема прави пријатели, нема добра плата, нема пристоен автомобил, нема стан, ни младост веќе нема… И никаква надеж нема дека било што од ова еден ден ќе има… Пријатниот психолог добродушно и рекол: очигледно, многу работи немате, а можете и …

0 491

ОВЕНСе што правите денес за другите, јасно ќе ви даде слика за тоа што можете да очекувате од нив во иднина. Време е да се грижите за себе ставајќи ги вашите желби на прво место и овој пат отфрлајќи ја личноста што се обидува да донесе одлуки за вас. Можни се проблеми со саканата личност …

0 645

Урбанизмот и природата изгледаат како спротивни нешта, но тоа не е секогаш така. Понекогаш, доколку се употреби имагинацијата, може да се искомбинираат толку совршено што резултатот ќе биде вистинско ремек-дело.  Бразилскиот уметник Фабио Гомес Триндаде создава улична уметност која ве остава без здив. Тој е познат по создавањето прекрасни портрети на жени и девојки, толку …

0 57