FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Резултатите од студијата „Рандерс-Скаген“, објавена на веб-страницата на Националниот центар за информации за биотехнологија, докажуваат дека диетата богата со јод е директно поврзана со долговечноста кај постарите лица. Испитаниците биле следени 20 години. Содржината на јод во водата во Скаген е 70 пати поголема отколку во Рандерс (139 микрограми наспроти 2 микрограми). Смртноста се следеше …

0 24

Сите се потат, но никој не сака да ја облекува омилената маица само за да им ги трие жолтите дамки од пот под пазувите. Дамките не само што се создаваат затоа што многу се потите, туку и антиперспирантите што ги користите придонесуваат за нив. За да ја зачувате облеката натопена во пот од ѓубре, Каролин …

0 59

На почетокот на мај, ситуацијата на небото се менува. Знакот на Бик вклучува четири планети: Сонцето, Уран, Меркур и Венера, а воинствениот Марс се движи во знакот на рак. Сето ова ќе влијае на хороскопските знаци, па затоа повеќето ќе бидат повнимателни и ќе размислуваат повеќе отколку што постапуваат. Многумина ќе бидат загрижени за финансиската …

0 13.4k

На островот Бохол на Филипините се наоѓа широко познатиот Чоколаден рид. Тешко е да се поверува дека ова спектакуларно место не е вештачко, но вистината е дека е сосема природно и дека овој извонреден пејзаж е единствен во светот. Оваа чудна геолошка формација зафаќа површина од околу 30 квадратни километри. Ридовите се шират низ целата …

0 44

Цели 15 години, Салваторе С., 66 години, вработен во локална здравствена установа во калабрискиот град Катарзан, не отишол на работа, но добивал редовна плата и со тоа заработич повеќе од половина милион евра. Полицијата утврди дека Салваторе не се појавил на работа во одделот за итни случаи во случај на пожар во последните 15 години, …

0 117

ОВЕНДенес Овенот ќе има многу енергија што треба да ја искористи за време на решавањето на сите тековни проблеми со најблиските. Ако вие и вашиот партнер, вашите родители или деца се добро, искористете ја оваа можност да посредувате помеѓу конфликтните страни во конфликти во кои се вклучени ваши познаници. БИКДенес, Бикот може да ја помеша …

0 445

За Велигден не претерувајте со јадење јајца. Според експертите за исхрана, смеете да изедете едно до две јајаца на ден. Ако јадете само белка, може пет или шест, но само две жолчки. Според нив, боите за јајца, ако поминале низ контрола, не би требало да бидат опасни по здравјето на луѓето. Но, јајцата треба да …

0 67

Повеќето луѓе се љубители на книги, но заради прекумерните обврски немаат време да читаат. Покрај тоа, тука е и константната опседнатост со социјалните мрежи кои што го одземаат вниманието и ја намалуваат концентрацијата. Сепак, науката е на страната на оние коишто читаат. Сите експерти и научници се согласни: Читањето е многу важно! Доколку сакате да …

0 35

Се трудам скоро секоја слика која што ја сликам да биде итересна и атрактивна за да ги пренесам убавините на Велес што е можно подобро. На мојот профил кој што можете да го отворите на наредниот линк можете да ги видите најубавите и најдобри кадри од градот Велес: Профилот на Љубомир Пепиќ

0 33

Тој е можеби нај добриот Hitmen гејмер во Македонија. Погледнете го негово најново видео:

0 18

Малку се оние кои не сакаат чоколадни колачи, а според овој рецепт можете да направите и сладок магичен вкус. СОСТОЈКИ:1,4 л вода,18 лажици меко брашно,18 лажици кристален шеќер,3 лажици џем, мармалад или мармалад по ваш избор,100 гр посни мелени бисквити,6 лажици масло,2 лажици какао,2 лажички сода бикарбона,120 гр пудинг од чоколадо,200 гр чоколадо за готвење,250 …

0 66

Струмичките средношколци од денес почнуваат со бојкот. Наредните работни денови нема да бидат присутни на онлајн предавањата. Главната причина е воведувањето на е-учебници од септември. Како што велат, тие сакат новата учебна година да ја започнат во училишните клупи и бараат надлежните да преземаат некои мерки. Тие се поддржани од страна на нивните родители и …

0 54

Само затоа што неговата порака е единствената работа за која размислувате, не значи дека ситуацијата е иста со него.. Приказната е секогаш повеќе или помалку иста. Почнавте да се допишувате, сè изгледаше ветувачки и тој одеднаш се повлече. Може да мислите и толкувате дека постои оправдана причина, дека тој е зафатен, но ова се трите …

0 56

Уште едни слики од прекрасниот Велес. погледнете ги испод: View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post on Instagram A post shared by Ljubomir Pepic (@ljubomirpepic) View this post on Instagram A post shared by Ljubomir …

0 40

Иако истражувањето за точното потекло на прославата на роденденот сè уште не е конечно, во професијата има доволно договор да се состави приближно прецизна историска приказна. Античките Египќани биле одговорни за „измислување“ прослави на родендени. Тие веруваа дека крунисаните фараони станаа богови, па нивниот крунисување беше прилично голема работа. Тоа беше нивно „раѓање“ како Богови. …

0 33

ОВЕНОвни, што се однесува до вашиот љубовен живот, ви недостасува автентичност затоа што се однесувате како што мислите дека треба, наместо да го правите она што срцето ви го кажува. Затоа, треба да се обидете да ја пронајдете најдобрата верзија од себе и да го слушате повеќе вашето срце. Што се однесува до вашите финансии, …

0 405