FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

ОВЕНТреба да се ослободите од дополнителни обврски, но немате доволно енергија да се вклучите на повеќе страни истовремено. Прифатете во достоинствен стил и без непотребни прашања, прифатете ги сите корисни предлози или зборови на критика упатени кон вас од блиски соработници. Вие би сакале да воспоставите подобра контрола над новите настани во вашиот љубовен живот, …

0 3.4k

Сите жители живеат во идентични вили кои пукаат од луксуз. Кинеското село Хуаки се наоѓа во провинцијата Џиангсу, исто така познато како „село на богатите“. Облакодери од 72 ката, хеликоптери кои кружат на небото, како и тематски парк го прават ова место целосно поразлично од остатокот од светот. Но, има еден услов. Ако некој реши …

0 165

Животот на патките е многу возбудлив. Тие ја следат својата мајка цел ден и учат нешто ново секој ден. Видео од семејството на патки како учи да скока во вода стана хит на Интернет. Пајчињата одеа со својата мајка на дрвен пристаниште. Мама застана на работ, скокна во вода и пливаше. Пајчињата притрчаа на работ …

0 56

Јагоди, малини и други бобинки не можат да стојат долго време, па ако не ги јадете за неколку дена, тие ќе почнат да се расипуваат. Но, постои трик како да се зголеми нивната свежина, на здрав и безбеден начин. Потребна ви е само една состојка, која сите сигурно ја имате во кујната – оцет! Ги …

0 116

ОВЕННе верувате во различните ветувања што ви се нудат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. Се очекува сè да стагнира, затоа не обидувајте се да започнете некоја нова работа. БИКТранзитите на планетите ви даваат можност конечно да ги претставите идеите, кои досега биле погрешно разбрани, и да добиете поддршка …

0 1,000

Полските научници во четвртокот објавија дека ја откриле првата бремена египетска мумија во светот додека скенирале остатоци стари 2.000 години, чувани во Националниот музеј во Варшава. „Сопругот Станислав, египетски археолог, и погледнавме рендгенски зраци и во стомакот на мумијата забележавме позната глетка за родителите на три деца – мало стапало!“ Марзена Озарек-Шилке, антрополог и археолог …

0 144

Дури и во тешки времиња, животните се оние кои успеваат да ни донесат насмевка на нашите лица. Несмасна овца што ја повторува истата грешка ќе ви го разубави денот. 😂 https://t.co/Pi9MH1dFI2 pic.twitter.com/1Cpct8NDMh— Brajan Fich (@schlierenzauero) April 17, 2021 Извор: srekja.mk

0 510

Секој месец PS+ почнаа да даваат игри за PS4 кои се много добри. Така да и овој месец PS+ за несецот Мај продолжија да даваат много добри игри. Погледнете ги во видеото:

0 64

ОВЕНВие сте под голем притисок и се очекува да спроведете не многу популарни мерки. Со вашето присуство, нема да можете да спречите жестоки дискусии во кои ќе има тешки зборови. Заземете став и кажете што имате без да кажете многу. БИКИмате премногу идеи како да го подобрите вашиот живот, но никој од нив не е …

0 3.3k

Навиките што се сметаат за лоши, како што се грицкање нокти, жалење или гуми за џвакање, всушност се знаци дека сте попаметни од повеќето. Се разбира, не постои само еден вид интелигенција, бидејќи социјалната и емоционалната интелигенција се исто така важни. Но, се чини дека има некои карактеристики што ги споделуваат високо интелигентни луѓе и …

0 174

Соништата никогаш нема да престанат да нè интригираат и разоткриваат. Додека сонуваме, умот користи асоцијации за да создаде симболика, и тоа е толку индивидуално што летањето може да значи слобода за една личност и успех за друга. Честопати, нашите соништа нè плашат, а всушност треба да ги прифатиме и толкуваме. – Ако сонот предизвикува страв …

0 91

Мачките се само навидум комплицирани суштества. Ако знаете како да ги задоволите, тие за возврат ќе ви ја дадат целата своја љубов и внимание и ќе имате најдобар пријател во нив. Она што секој сопственик на мачка мора да внимава е околината во која живеат со мачката. Мачките се многу чувствителни на одредени звуци и …

0 185

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен дом во Австрија. Како и сите верници, таа вапцуваше Велигденски јајца, а со крајниот резултат се пофали на социјалните мрежи. За нејзиното дело пејачката доби многу пофалби и комплименти. ФОТО: ИНСТАГРАМ Освен фарбаните јајца, сите забелажаа како …

0 391

ОВЕНУчествувајте во она што се случува околу вас, во спротивно ќе бидете изоставени кога станува збор за донесување одлуки што можат да влијаат на вашата финансиска иднина. Немојте да се приближувате премногу до личноста со која работите, особено ако е зафатена со убов. Чувајте ги вашите тајни за себе и во исто време бидете тимски …

0 676

Масивната карпа, лоцирана во Саудиска Арабија, е поделена на половина исклучително прецизно и има чудни симболи на нејзината површина, покрај тоа, два поделени камења успеале да стојат, совршено избалансирани, со векови. Оваа неверојатна античка камена зграда привлекува илјадници туристи секоја година кои доаѓаат во Ал-Наслау да го набудуваат нејзиното совршенство и рамнотежа, а неколку теории …

0 145

ОВЕННе заборавајте дека решавањето мали проблеми може да доведе до нови сознанија, а можеби и до неочекувани подобрувања и напредок во животот. Обидете се да бидете флексибилни и прилагодливи, така што овие мали проблеми што ќе се појават сега, не ви го расипат расположението. Ова може да биде добро време да се однесувате во согласност …

0 461