Тијана и Тамара, двете сверојатно најпознати сестри во македонскиот естраден шоубизнис, обете јавни личности, поп пејачки, повремено водителки, естрадни ѕвезди со несомнени вокални квалитети за кои нема кој не слушнал. Потекнуваат од музичко семејство продолжувајќи го патот на нивните родители, мама Бранка-некогаш позната македонска пејачка и тато Велко-професор по музика на Музичката Академија во Скопје. …

Денес Раковит ќе добијат финансиска награда за вложениот труд, Биковите ќе ја подобрат комуникацијата со партнерот, а Лавовите ги очекува нова љубовна можност.. ОВЕНИскористете го денот за комуникација со соработниците и воспоставување оптимални договори. Кога е љубовта во прашање, доста се грижите за една особа но поради несигурностите не можете да дојдете до проблемот во …

На 82-годишна возраст, денеска, 11 септември 2020 година,  почина доајенот на македонската музика, легендарната пејачка Нина Спирова. На домашната музичка сцена остави трајни вредности по кои вечно ќе биде запаметена како една од најплодните пејачки на староградска музика. Таа има исполнето и снимено голем број познати музички хитови, од страна на светски аранжери како и …

Познатата манекенка Емилија Розман пред неколку недели направи свадба со своето момче Стефан Ангелкоски, со кого се познаваше 24  часа. Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од интимната романтична венчавка, се разведе од својот сопруг. Причината за разводот е се’ уште непозната, но се надеваме дека наскоро ќе дознаеме што …

Гордон Ремзи откил трик кој што мора да го знаете кога станува збор за готвење тестенини. Станува збор за серија видеа во кои што тој открива 100 основни трикови кои што мора да ги знаете кога влегувате во кујна и кога ќе одлучите да приготвите нешто за јадење. Иако тестенините се популарни насекаде низ светот, …

Изгледа дека славата ги поправа забите. Во продолжение можете да видите како изгледала насмевката на овие ѕвезди на почетоците на нивните кариери. Здравите и убави заби можат многу да влијаат на тоа како ве доживуваат другите, а тоа најдобро го знаат ѕвездите кои одлучиле да ги “средат” своите заби откако се прославиле.  На социјалните мрежи …

Имаме еден одличен трик за вас кој сигурно многу ќе ви се допадне. Се што ви е потребно е прозирен лак за нокти и сенки за очи кои не ги употребувате. Можеби не е некое револуционерно откритие, но е неверојатно забавно. Доколку не сте го пробале овој трик, сега е иделно време. Штосот е во …

Денес Шкорпиите ќе делуваат неодоливо, Лавовите ќе претеруваат со својата радозналост, Јарците нема да успеат да привлечат нечие емоционално внимание.. ОВЕНИм делувате недоверливо на вашите соработници и барате нови информации со цел на време да ги разјасните вашите дилеми. Деловното недоразбирање од порано би можело да кулминира на ваша штета, бидете внимателни на кому што …

Марко Миљковиќ неодамна ја запроси и вери Луна Ѓогани, а сега тие разговараа за името на нивното идно дете. „Ми се допаѓа Лука доколку е момче, а и Марко се согласува со тоа име“ – рече Луна за српски „Ало“. „Ако излезе дека е девојче… Имам повеќе имиња како Миа, Лана, Хана. Неколку кратки и необични …

Секој има некоја своја рутина за туширање – некои не можат да го замислат излегувањето од дома наутро без да се „фрлат“ под туш, додека за други е незамисливо да си легнат без да се опуштат со топол туш. Експертите откриваат која од овие навики е подобра и поздрава за нашето тело. Утринското туширање е …

Мустафа Надаревиќ, кој се бори со рак на белите дробови, во моментов повторно е во болница. Повозрасните гледачи го знаат по неговите маестрални улоги во многу екс Ју филмови, додека помладите го запознаа ка Изет од хумористичниот босански ТВ серијал „Луд, збунет, нормален“. „Јас сум во болница, сега не би зборувал за ништо“ – рекол …

Денес Близнаците ќе делуваат динамично и снаодливо, Шкорпиите ги очекува романтична и возбудлива забава а Водолиите треба да испланираат заедничко излегување со пријателите.. ОВЕНСе грижите за тоа да оставите позитивен впечаток и поради тоа ги преувеличувате своите барања. Без оглед на исценираното повторување, добивате поддршка и некој со симпатии ги оценува вашата појава и настап. …

Секојдневни нешта кои можеби делуваат некултурно и лошо, но всушност не се затоа што секогаш е во ред да го правиме она кое сметаме дека е најдобро за нас. -Заминување од забава или некоја функција порано, дури и пред полноќ. Голем дел од луѓето сметааат дека е навреда да се замине од забава порано. -Да …

Денес за Девиците е идеален ден за љубов, Раковите треба да се посветат на средување на нештата околу нив а Стрелците ги очекува семеен собир со роднините.. ОВЕННезадоволни сте и нерасположени, а тоа ќе го „истресите“ на некој кој воопшто не е нити крив нити должен. Настојувајте да се смирите и да се контролирате без …

Пејачката Елена Ристеска по долга и макортпна посветеност, успеа да стигне до зацртаната цел и да го има во раце производот кој го посакуваше, а тоа се женскиот и машкиот парфем од нејзината козметичка линија „ЕРА“ на која е максимално посветена. Всушност, ова се само првите два производи од козметичката линија чие име е сочинето …

Постојат неколку движења кои ви помагаат добро да спиете, иако на некои им е тешко да ги воведат во своите вечерни рутини. Сепак, постои една вежба за која не ви е потребна опрема. Освен тоа, одлична е за почетници, како и за оние кои се понапредни. Исто така, не само што помага ако не можете …