FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Некои личности се поемотивни од другите, а воедно некои и потешко се носат со промените и раскинувањата. Токму таквите карактеристики им се заеднички на одредени хороскопски знаци кои не знаат како да го прифатат љубовниот бродолом. Рак Тие се најголемите емотивци со кои ќе с есретнете, па не е чудно што љубовта и семејството им …

0 181

Бикот може да очекува авантура, Ракот го очекува поволен викенд за одмор и релаксација, Јарецот може да очекува работна понуда во иднина. ОВЕН Пред вас е фаза која носи подобрување на работно поле. Ако ги земете работите во свои раце ќе бидете задоволни. Доколку сте слободни, нема лесно да најдете нов партнер. Поволен викенд за …

0 262

Импресивните локации пренесени во цртаните филмови на Дизни се наоѓаат на неколку делови од светот. Eве кои места од познатите цртани филмови се вусшност инспирирани од вистински локации. Кога ќе го споменеме Волт Дизни, првото нешто што ни паѓа на памет се спомените од детството и незаборавните ликови од многубројните цртани филмови. Фановите ширум светот …

0 124

Ако барате некоја игра бесплатно да ја земете а да е добра тогаш треба да се зачлените на Epic Games кој во последно време нуди игри бесплатни кои всушност се наплаќаат на Стим. Стим корисниците за тоа го замразија Epic сервосот. Ова недела може да се симне Just Cause 4 која на Стимот се плаќа …

0 95

Замислете да бидете неостварлив гуруа за улична уметност и одеднаш да се фаќате во зафатот на глобалното исклучување. Да, зборуваме Банкси. И тој, исто како и третина од глобалното население, останува дома. Но, додека урбаните простори и бетонските платна веќе не се опција, уметникот најде домашна алтернатива за да ја покаже својата неспорна вештина. И …

0 92

Рутината на негата на кожата е многу важна, особено онаа за заштитата од сонцето и од УВ-зраците. Дури и ако редовно ја чистење и ја негувате кожата за да ја одржите здрава и сјајна, има неколку непредвидливи фактори што може да го намалат ефектот на козметичките производи. 1. Поминат рок на траењеКако храната, така и …

0 69

На пејачката на скопското дуо „Ај кју“ очигледно во карантинот покрај тоа што и е тесно и тешко и станало и жешко. Јасно е дека на сите не ние лесно да ја издржиме „казната што живот значи“, но разни луѓе, очигледно различно ја доживуваат осаменоста и затвореноста  во четири ѕида. Така, едни клаустофобијата ги гуши, …

0 210

Како што веќе објавививме, македонскиот рапер Марко Маринковиќ – Слаткаристика и неговата сопруга, некогашната манекенка, мисица, модел и ТВ водителка Сања Николиќ пред неколку дена, поточно, на 15. април 2020 година за прв  пат станаа родители. Прво – па машко, односно син, кој  како што соопшти и самиот рапер на својот „Фејсбук“ профил,  доби мошне …

0 208

Ако сте се запрашале кој игра најмного професионални контракти во Македонија одговорот би бил Горан со никот Азирус. Горан кој потекнува од Велес е најдобриот ХИТМЕН 2 играч во Македонија има изиграно 253 контракти. Контрактите прв пат ги имаат изиграно луѓето кој ги правеле а Горан ги има преиграно во негов стил. Еве три најнови …

0 60

Цеца Ражнатовиќ вели дека отсекогаш била побожна, но признава дека му се посветила на Бога уште во 2011 година, додека била во куќен притвор, кога беше осудена заради познатата афера со затајување данок од парите за трансфери на фудбалери од тогаш нејзиниот фудбалски клуб „Обилиќ“. „Тогаш почнав да ја читам Библијата и уште појасно ги …

0 261

Денес, во светот се појавува нов напредок на уметноста, и сите тие се поврзани со вас-знаете-што. Се создава нова музика, стрипови, графика, дури и филмови за коронавирус и не изгледа дека ќе престане во скоро време. Се чини дека карантинот создал барем еден позитивен несакан ефект, дека креативноста на човештвото се чини дека е на …

0 41

Едноставна техника со која ќе постигнете воодушевувачки резултати За најшарените велигденски јајца потребно ви е следното:-50 мл оцет-влажни марамици-гумички за тегли-неколку гел бои за јајца Марамицата натопете ја во оцетот, исцедете ја па со неа замотајте го вареното јајце. Стегнете го со гумичка за тегла.Ставете заштитни ракавици, отворете ги различните гел бои за јајца, со …

0 407

Ирина Шајк добро знае како да го одвере совршениот стајлинг за секоја прилика Познатиот модел Ирина Шајк ги почитува сите мерки за заштита, но исто така не се откажува нити од модата. Дури и во овие денови на пандемија таа се труди да изгледа совршено стилизирано, а со последниот моден избор ја оправда титулата за …

0 81

Лавот има важни планови кои во наредниот период ќе успее да ги оствари. Шкорпијата посакува промена на работното место, Водолијата не е доволно посветена на партнерот. ОВЕН Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно да бидете сосема искрени во комуникацијата со партнерот. Проблеми …

0 317

Леа во минативе две видеа снимаше како приготвува нешто, а во ова видео кое е најново можете да видите како приготви шампињони полнети со путер и друга смеса, Погледнете го сето тоа во ова видео.

0 59

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ за време на пандемијата со коронавирусот престојува кај своето момче во Нови Сад. На овој чекор таа се решила бидејќи сакала да се изолира целосно од сите. Таа за српските медиуми вели дека со мајка и Цеца секојдневно контактираат, а бидејќи и порано живееле одделно, не и е тешко што се …

0 1.1k