FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

За заштита од коронавирусот надлежните институции донесуваат мерки со цел да се спречи ширењето на вирусот кој во цел свет зема замав, а секој ден расте бројот на заразени, но и на починати. Една од мерките е полицискиот час кој трае секој работен ден од 16 часот до 05 часот следниот ден. Меѓутоа, овој викенд …

0 151

Пејачката Викторија Лоба вчеравечер беше дел од кампањата #Бекстејџседидома, на најгледаниот и најпопуларен забавен ТВ магазин „Бекстејџ“. Таа се вклучи во живо од својот дом и со новинарката отворија доста теми на разговор, од детство,кариера,приватност, интима, па се до бракот и заедничкиот живот. ФОТО:БЕКСТЕЈЏ/ПРИНТСКРИН Пред неколку месеци, Викторија Лоба, повторно за „Бекстејџ“, откри дека е …

0 270

Музиката и танцот се речиси составен дел на сечии живот. Насекаде околу нас гледаме деца, млади со слушалки во ушите, на улица, во автобус, во автомобил, во паркот, по кејот, едноставно животот е музика и танц. Нема музика која не допрела до нечије срце, до нечија душа, а да не предизвика трепет на телото, кој …

0 19

Рацете се лична карта за една жена. Колку пати сте ја чуле оваа изрека? Но всушност тоа е вистина. Женските раце знаат да „патат“ многу повеќе од машките. Изложени се на вода, детергенти за перење и други хемикалии, поради што кожата многу почесто се суши и е склона кон пукање и создавање флеки. Еве како …

0 65

„Мислам дека после ова, ќе биде невоможно да се земаат драгите личности и важните односи „здраво-за-готово“. Тука спаѓа и креативноста која пандемијата не може да ја замолчи!“, напиша Ана Винтур. Ана Винтур, најпопуларната модна уредничка, не објавува често на социјалните мрежи, но овие денови сподели фотографија на која позира заедно со своето милениче и нагласи …

0 34

За позитива и добро расположение во денот Во овие денови кога пандемијата ни ги промени нашите животи од корен, ви споделуваме фотографии од најубавите нешта во животот кои се вистински драгоцени и вредни. За позитивно расположение и насмевка на вашето лице. Извор: srekja.mk

0 111

Колку и да ја сакаме практичноста и штедењето на време, овие нешта се прават исклучително кога сте сами или на предвидените места, никако во јавност. Модерниот начин на живот изобилува со обврски, па едвај успеваме да постигнеме се на време, затоа ги пропуштаме некои детали.Но тие детали се исклучително важни – не постои жена која …

0 59

На youtube секојдневно излегуваат нови начини како да ја стилизирате косата без употреба на електрични алатки. Ви издвојуваме еден кој особено ќе ви се допадне Отсекогаш сте сакале да имате виткана коса, но никогаш не сте имале волја или трпение за да ја постигнете посакуваната фризура?Сега е веројатно најдобриот момент за тоа, кога сте веќе …

0 148

Во рамки на хуманитарната акција во борба против коронавирусот, компанијата Mozzart донираше парична помош во вредност од 307.000 денари, односно 5.000 евра, наменети за Клиничката болница во Битола. Лидерот во областа на приредување на игри на среќа – Моzzart Bet, подготви вкупна донација за болниците во износ од 50.000 евра. Досега помош добија здравствените установи …

0 49

Ви донесуваме малку инспирација за едно весело и забавно уредување на празничната трпеза за празникот Велигден. Оваа година, прославувањето на големиот христијански празник Велигден ќе помине во домашна атмосфера во кругот на најблиските поради новонастанатата состојба на вирусот и забраната за движење и правење групни собири.Доколку планирате семеен ручек и сакате да ги изненадите вашите …

0 160

Најважниот чекор во негата на кожата секако е чистењето. Доколку не го правите тоа правилно, останатите производи за нега на лице нема да бидат целосно делотворни Квалитетната нега на лицето е доста важен дел од секојдневната рутина а во овие моменти на самоизолација не значи дека мораме да се откажеме од тоа. Посетата на козметичар …

0 54

Карантинот ги натера многумина да практикуваат третмани за убавина и изглед во домашни услови, но некои од тие обиди завршија прилично неславно Поради мерките за социјална дистанца и затворањето на салоните за убавина, на многумина им недостига одењето на фризер или козметичар. А за таа цел бројни козметички зафати почнаа да се изведуваат дома, но …

0 164

Вчера уртинава направив ново стриминг видео во које велешанката музичка ѕвезда Валери Димовска беше главна тема. Погледнете го видеото:

0 156