FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Лавот има важни планови кои во наредниот период ќе успее да ги оствари. Шкорпијата посакува промена на работното место, Водолијата не е доволно посветена на партнерот. ОВЕН Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно да бидете сосема искрени во комуникацијата со партнерот. Проблеми …

0 316

Леа во минативе две видеа снимаше како приготвува нешто, а во ова видео кое е најново можете да видите како приготви шампињони полнети со путер и друга смеса, Погледнете го сето тоа во ова видео.

0 50

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ за време на пандемијата со коронавирусот престојува кај своето момче во Нови Сад. На овој чекор таа се решила бидејќи сакала да се изолира целосно од сите. Таа за српските медиуми вели дека со мајка и Цеца секојдневно контактираат, а бидејќи и порано живееле одделно, не и е тешко што се …

0 1.1k

Бидејќи коронавирусот се шири низ целиот свет, земјите преземаа сè поагресивни мерки за борба против тоа, порачувајќи им на граѓаните да носат маски, дури и ако се домашни. Важно е да се напомене дека носењето нема да гарантира заштита од СОВИД-19, сепак, маските за лице може да го намалат ширењето на коронавирусот со блокирање на …

0 115

Сања Николиќ и нејзиниот сопруг Марко Маринковиќ – Слаткаристика вчера, 15. април 2020 година го добија своето прво чедо. Прво – па машко… син! Како што соопшти раперот на својот „Фејсбук“ профил, нивото прво дете  доби и мошне необично има – Моша. „Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“ – напиша Слаткар на неговиот Фејсбук профил …

0 360

Бикот има вишок енергија, Ракот е вреден, Вагата ја очекува можност за подобра заработка, Водолијата е заљубена. ОВЕН Доаѓате до нови контакти многу значајни за проширување на вашата дејност. Може да се надевате на позитивни околности. По искрениот разговор со партнерот ќе увидите дека се грижи за вас. Можни се проблеми со белите дробови. БИК …

0 213

Овој уметник од Дака, Бангладеш пред околу 7 месеци, посвоил две мали зајачиња и добил идеја тие да бидат негови модели. Тие се покажале како одлични модели кои се многу фотогенични. Погледнете како позираат за велигденската фотосесија. Извор: srekja.mk

0 42

Се залежавте периодов? Не ви се станува од кревет? Ама сигурно не сакате да се поправите. Еве идеја како да вежбате додека си лежите во кревет. Извор: kajgana.com

0 125

Пејачката Лепа Брена се вклучи во живо во емисијата „Утро“  каде што водителка е Јована Јоксимовиќ. Меѓутоа, Јована и пушти на Брена една снимка од Италија каде што луѓето од своите тераси ја пеат нејзината песна „Коловоџа“. „Ова не е во Србија, само да знаеш“ додава Јована. „Не, знам. И јас ја добив таа снимка“ …

0 415

Станувате рано и цел ден сте уморни и нерасположени? Или легнувате многу доцна, па не можете да се наспиете доволно? Ако одговорите со ДА, ова се вистински совети за вас: 1. Избегнувајте да пиете кафе, црвено вино или да јадете чоколадо Ако сакате да уживате во длабок и мирен сон, тогаш многу е важно да …

0 181

Сопругот на Пинк, Кари Херт раскажа повеќе детали за здравствената состојба на пејачката и нејзиниот син кои се позитивни на корона. Пинк на 3 април на својот „Инстаграм“ откри дека двајцата се позитивни. „Беше напнато. Двајцата се разболеа. Мојот син имаше полоши симпотоми, а тоа ја демантираше теоријата дека заболуваат само постарите луѓе. И мојата …

0 257

Иако до почетокот на летото и летните сезони останува нешто повеќе од два месеци, убавото и топло време не мами да излеземе некаде надвор или пак да посакаме да сме на некоја плажа. Поради коронавирусот и пандемијата која владее во светот, под знак прашалник е дали ќе има одмори и кога. Меѓутоа, тоа не не …

0 243

Бикот ќе има среќа во љубовта, Шкорпијата треба да ја послуша својата интуиција, Стрелецот со соочува со проблеми со саканата личност, Рибите ги очекува подобрување на сите полиња. ОВЕН Заземете еден одреден став и борете се за него до крај. Не ја расфрлајте својата енергија на споредни цели. Ако сакате промени многу е важно да …

0 221

Сосема случајно налетав на овој трик кој го видов од ТАФФ емисијата на германската телевизија Про7. Да подгреете пица во микровална а да не се разликува од што току купената и да не го изгуби вкусот, не е никаква филозифија. Кога ја погревате пицата доволно е само да ставите заедно со пицата чаша вода. Со …

0 78

Непосредно пред да започне пандемијата, Милутин Мркоњиќ претрпел инвазивен дијагностички метод на Институтот за кардиоваскуларни заболувања поради проблемите со срцето и крвните садови. Потоа, Мрка редовно одел на контроли и се било во ред. Меѓутоа, неодамна беше објавено дека на истиот Институт има 90 пациенти и доктори заразени од корона, па Ана и Мрка се …

0 619

Близнаците ќе имаат проблем на работа, Девицата денес ќе доминира, Ракот е посветен на своите задачи, Лавот се чувствува добро. ОВЕН Водете сметка за комуникацијата со соработниците. Денешниот ден ви носи можност за некој конфликт. Иако саканата личност во животот ви носи многу радост и позитивна енергија, со неа не делите баш сѐ. Чувствителен нервен …

0 191