Луна Ѓогани неодамна кажа „да“ на своето момче Марко Миљковиќ, а сега заедно уживаат во заедничките моменти. Имено, парот моментално се наоѓа во Турција, а отаму Луна објави фотографија која  повеќе открива од што покрива. Поранешната учесничка во реалните шоуа на својот „Инстаграм“ сподели фотка во бикини во кое ги истакна своите џиновски силикони. „Овде …

Денес Лавовите ќе добијат резултати од својата упорност, Јарците ќе запознаат личност која веднаш ќе ги шармира, а Биковите ги очекува прилив на финансии кој ќе ги расположи.. ОВЕНХронично сте уморни и тоа се манифестира низ вашата соработка со колегите. Наспроти тоа на љубовен план функционирате одлично благодарение на поддршката и наклонетоста која ја добивате …

Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ. Парот се венчаше во кругот на најблиските членови на семејството и кумовите, а пејачката беше облечена во бела венчаница. ФОТО: AТА ИМАГЕС „Љубовта не знае за времето и годините, а јас ќе го изговорам судбоносното „да“ кога ќе …

Тестенините се подготвуваат на безброј начини, а доколку барате едноставен сос, еве идеја за брз рецепт што пријатно ќе го изненади вашето семејство. Состојки: шпагети (може да бидат тестенини по ваш избор) 1/2 тенок исечен мал црвен кромид 1 лажица квалитетно маслиново масло 2 чешниња лук 2 лажички суво оригано 2 лажици вотка (опционално) 1,5 …

Денес Водолиите ќе се чувствуваат заљубено, Вагите ќе добијат љубовна понуда за која ќе се двоумат дали да ја прифатат а Биковите ќе имаат поволен викенд за финансиите.. ОВЕНОвој викенд ќе бидете расположени за комуникација но не и за деловни отстапувања. Емоционално ќе бидете презадоволни и ќе подготвувате некое изненадување или поклон за вашата друга …

Пандемијата со коронавирусот можеби пред некое време ги затворија салите и теретаните за вежбање, но тоа не ги спречи  луѓето да вежбаат. Оние кои се љубители на спортот, вежбањето и одржувањето на кондиција, најдоа алтернатива, па наместо во сала или теретана, вежбаа дома или на отворено. Македонската водителка и фитнес инструкторка Снеже Велков денот го …

ТВ водителката Лила Филиповска успеа да биде секогаш на висина на задачата, а во својата работа да стане неприкосновена, а пак физички со текот на годините да биде уште поубава. Таа е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка последниве години, речиси една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, …

Денес Јарците ќе имаат некои љубовни проблеми, Раковите ќе се чувствуваат прилично успешно а Биковите ќе имаат поволен ден за финансии и работа.. ОВЕНОва е одличен ден за самостојно извршување на деловните обврски со оглед на тоа дека нема да бидете расположени за тимска работа и комуникација. Во емоционална смисла ќе уживате во комуникацијата и …

Денес ве запознавале со Балуна – таа евроазиско куче кое обожава да тренира со својата сопственичка, сака да плива а она што ја издвојува од другите е тоа што има син јазик.. Балуна е евроазиско куче кое е вистински љубител на патувања. Таа е смирена, приврзана кон своето семејство, самоуверена и верна. Баш поради овие …

Каза Санта Тереза е квинтесенцијална куќа за одмор покрај синото Средоземно Море, кое се тркала и се пени на само неколку метри оддалеченост по должината на брегот на Ајачо во Франција. Ехото на куќата од 50-тите години на минатиот век што некогаш стоеше овде, Амелија Тавела Архитектс го обмисли како модерна светло бела зграда од …

Денес Девиците треба да се посветат на решавање на стари обврски, Водолиите ќе доживеат успех а Раковите ќе добијат награда за вложениот труд.. ОВЕНДенот на работното место тече во добра комуникација со соработниците и воспоставување на нови договори. Ве очекува финансиска добивка. На емоционален план имате потреба да доминирате над партнерот. Здравјето е солидно. БИКНа …

Откако пејачите останаа без приходи заради корона пандемијата, многу од нив на српската естрада решија да ја сменат професијата! Или барем да инвестираат во нов, дополнителен бизнис, кој можеби во иднина ќе им биде и главен. Така, Дарко Лазиќ отвора кафе-ресторан, а Слоба Радановиќ отвора теретана, Марија Шерифовиќ станува јутубер, а Аца Лукас сега е …

Денес Јарците ќе се водат според изреката „убавиот збор железни врати отвора“, Биковите имаат големи очекувања од љубовта а Рибите се инспирирани на работно поле.. ОВЕНПолни сте со ентузијазам и со многу оптимизам се фокусирате на деловните обврски. Љубовта ви е во мислите но никому не сакате да му покажете во колкава мера сте емоционално …

Сина или розова? Дознавањето на полот на бебето е многу возбудлив момент не само за семејството  туку и за пријателите на идните родители. Креативните настани по повод откривање на полот на бебето станаа сè попопуларни меѓу паровите кои сакаат да го дознаат полот на своето бебе пред раѓањето. Некои идни родители организираат забави за откривање …

Денес Јарците ќе добијат неочекувана љубовна понуда, Раковите ќе бидат оптимистични во однос на совласување на работните проблеми а Стрелците ќе размислуваат за нови деловни идеи.. ОВЕНПрилично сте дипломатични и на шармантен начин ги постигнувате деловните цели. Обожавате се кај партнерто и имате чувство дека сте во врска со идеална личност. Обидете се да не …

Кристина Митровиќ, постарата ќерка на сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, Милица Митровиќ, која живее и студира во Лондон, стапува во брак со руски милионер. Кристина ја запросија пред неколку дена – таа рече „да“, а потоа на Инстаграм објави фотографија од скап прстен и прекрасен букет рози. ФОТО:ИНСАТРГАМ/ПРИНТСКРИН/SIXCHICK Идниот зет на лидерот Пинк се …