FIFA 20 СТРИМ: ВАЛЕРИ ДИМОВСКА БЕШЕ КАКО ГЛАВНА ТЕМА

Read More

Ова се едни од по комичните слики од нај забавните и комични животни, погледнете ги на наредниот линк: СЛИКИ ОД КОМИЧНИ И ЗАБАВНИ ЖИВОТНИ – 11 ДЕЛ

0 14

Порано ми беа итересни но последно време обожавам повеќе обични. Погледнете ја галеријата на наредниот линк: Добри Азиски девојки-1 ДЕЛ

0 33

Потребна е внимателна грижа за растенијата во текот на целата година, особено во текот на летото. Несоодветната грижа за одржување на растението влијае на нејзиниот раст и на крајот тие можат целосно да овенат. Ако забележите дека растението не расте или дека лисјата паѓаат или не живеат, можеби ќе треба да обрнете внимание на следново: …

0 23

Луѓето се копнени „животни“. Од друга страна, поголемиот дел од Земјата на планетата сè уште е покриена со вода. Околу 70% од нашето тело е вода. Зар не е логично, тогаш, да се научи уште од мали нозе да се помине во вода? Бидејќи животот е непредвидлив и не можеме да знаеме во какви ситуации …

0 14

Дознајте како ѕвездите ќе ви бидат наклонети во следниот период Финансискиот хороскоп за јуни им гарантира успех на претставниците на хороскопските знаци кои знаат како да се однесуваат со парите, ја знаат нивната вредност и како да штедат. Оние кои премногу потрошиле во текот на пролетта, особено на некои работи што не им биле потребни, …

0 301

Кинеските научници предложија вселенски проект за истражување на универзумот преку вселенски телескоп за да се откријат населиви планети слични на Земјата надвор од Сончевиот систем, на околу 32 светлосни години од нашата планета. Според Кинеското меѓународно радио, проектот е наречен „Истражување на егзопланети за живеење во близина“. Доколку успешно се спроведе, тоа ќе биде првата …

0 24

Овен Овој ден ви носи важен деловен состанок на кој ќе донесете одлуки важни за понатамошната работа. Ќе добиете пофалби и признанија за досегашните резултати. Во искушение сте да го пробате забранетото овошје. Тоа е предизвикот на овој ден. Нервоза. Бик Деловното патување ќе биде многу успешно. Вашиот круг на соработници се шири, па можете …

0 658

Галеријата можете да ја поглeднете на наредниот линк: ИТЕРЕСНИ И ПО МАЛКУ КОМИЧНИ СЛИКИ – 32 ДЕЛ

0 24

Сода бикарбона е долго познат бел прав растворлив во вода кој има широка примена. Всушност, тоа е натриум бикарбонат, односно сол која се состои од натриум катјон и бикарбонат анјон и има малку солен и алкален вкус. Обично се користи во домаќинството за чистење и дезинфекција на различни површини, а многу луѓе консумираат сода бикарбона …

0 281

Дуетите на македонската забавна музичка сцена реткост, па затоа е изненадување кога ќе се случи или во случајов најави такво нешто. Имено, младите македонски пејачки Антониа Гиговска и Матија Станојковиќ преку заедничка фотосесија најавија, односно ги прашаа своите фанови дали сакат дует. За повеќе кликнете на наредниот линк: Опасна двојка Извор: vistina.com.mk

0 119

1. Не се почитувате и сакате себесиКако што вели старата поговорка, никој не може да те сака ако не се сакаш себеси па така наместо самите да се лекувате себеси и сопствените рани, барате други да го направат тоа за вас. Ако не се сакате и прифатите целосно такви какви што сте, никој нема да …

0 90

Јас иначе обожавам повеќето плавуши и црвенокоси девојки, а има и црнки кои ми се свиѓаат. Во продолженије на наредниот линк можете да ги видите убавиците кој ги покажуваат своите облини: Црвенокоси убавици – 2 ДЕЛ

0 41

Дури и најчестите суплементи кои луѓето масовно ги земаат, може да имаат контраиндикации со поединечни лекови. „Нештата кои се природни не се нужно и безбедни“, вели д-р Дејвид С. Серес. Тој објаснува дека некои супстанци, кога ќе се најдат во форма на суплементи, се многу поконцентрирани отколку во својот природен облик кога имаат добар ефект …

0 68

Meѓународната поетско-културна манифестација „Анте Поповски – Антево перо“ распишува КОНКУРС за доделување на наградата „Антево перо“, востановена во чест на творештвото на бардот на современата македонска поезија, Анте Поповски, за 2022 година Пропозиции: 1. Наградата „Антево перо“ за 2022 година се доделува како исклучително македонско поетско признание за необјавена поетска книга (поетски ракопис). 2. На …

0 15

Ваквото однесување може да се заснова на карактеристиките на расата на вашето кученце, но може да биде поттикнато и од други работи. Еве пет причини зошто вашето домашно куче можеби ве следи: Кучето сака да биде блиску до вас Можеби вашето домашно милениче е само дел од вашиот свет, но вие сте целиот негов свет. …

0 65

Овен Овој ден го најавува конечниот напредок во работата. Многу сте задоволни од резултатот. Се наоѓате во ќор-сокак бидејќи сте пред избор дали да започнете врска со личност која не ја познавате доволно. Хормонална нерамнотежа. Бик Поволен аспект ќе ви донесе успешни преговори со некој од странство. Финансиската состојба се подобрува. Ви се допаѓа личноста …

0 1.1k