in , ,

Најбогатите луѓе во светот се родени во овие хороскопски знаци

Ако некогаш сте се запрашале дали успехот може да се запише во ѕвездите, одговорот е да.

Aмерикански сајт направил истражување за да открие во кои хороскопски знаци се родени најбогатите луѓе на светот. Овие три знаци се на врвот на скалата:

Лав

Меѓу 100-те милијардери на листата на „Форбс“, дури 14 луѓе се родени во знакот на Лав. Лавовите се сметаат за многу способни и смели луѓе кои, доколку во нешто гледаат реален потенцијал, се осмелуваат да ризикуваат, што обично ги води до високи позиции и значителни цифри на сметката.

Вага

На истата листа, 11 лица се родени во знакот Вага. Иако првенствено се стремат кон рамнотежа во животот, Вагите се подготвени да жртвуваат одреден сегмент од животот и да се посветат на работата за да си обезбедат повеќе од светла иднина за себе и за своето семејство.

Водолија

Водолиите се исклучително амбициозни и оптимистични луѓе. Понекогаш знаат да избрзат и силно да се „изгорат“, но нивната самодоверба и желбата за успех често ги водат до натпросечен живот. Инаку, исто така 11 Водолии се на листата на „Форбс“.

Извор: kurir.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ФОТО: ИТЕРЕСНИ И ПО МАЛКУ КОМИЧНИ СЛИКИ – 210ДЕЛ

Финансиски хороскоп за оваа есен