in , ,

Дневен хороскоп: Сабота 2-ри септември, 2023 година

Овен – Главен фокус ќе ви биде да најдете одговори. Не заборавајте да ја искористите шансата да го промените текот на настаните. Потребно е повеќе трпение да имате и да не се обидувате да правите сè одеднаш.

Бик – Ѕвездите советуваат да не си играте со судбината и да не ризикувате таму каде што не морате. Избегнете го искушението да потрошите големи пари. Потребна е самоконтрола над ситуацијата, која може да трае долго.

Близнаци – Можеби некој се обидува да ве освои, без разлика дали е пријател или поради љубов. Избегнувајте финансиски ризици. Секогаш запомнете ја изреката „измерете седум пати, исечете еднаш!

Рак – Слушајте ја вашата интуиција и советите на случајните (на прв поглед) луѓе. Постојат големи шанси да заработите добри пари. Барајте активности, луѓе и работи кои можат да ви ја смират душата. Време за комуникација, радост, пријателски средби, познанства.

Лав – Не им верувајте на зборовите. Верувајте им на фактите. Сега е важно да бидете сигурни во себе и да не се предавате на провокации кои можат да влијаат на вашата репутација. Не мора да започнувате нови случаи, можете да ги завршите започнатите и недовршените.

Девица – Многумина ќе доживеат потешкотии во комуникацијата со другите. Може да страдате поради игрите на другите луѓе: вашата вистина наспроти нивната. Не покажувајте слабост. Обидете се да не се изолирате и да одите во сенка.

Вага – Доколку вашите приходи се поврзани со креативна професија, има многу големи шанси за добар профит. Радоста од средбата со пријателите ќе ви помогне да се ослободите од негативноста – нема ништо подобро од дружење!

Скорпија – Сè што ќе се обидете да влијаете може да ви испадне од раце. Секако, тешко ви е да застанете на страна, но подобро е да не преземате иницијативи и да не барате авантури. Ова е како тест за вас.

Стрелец – Да, овој период е полн со изненадувања. Околу вас врие турбулентен живот и се чини дека ве вовлекува во играта. Но, играјте според правилата. Дури и да сакате да се скриете од некои настани, нема да успеете. Најважно е вашата целосна независност.

Јарец – Способноста за ментално концентрирање е донекаде ослабена. Бидете сигурни да најдете можност за одмор. Понекогаш е добро да поминете време сами со себе. Особено ако сте уморни и сакате мир.

Водолија – Денот е поволен за мирна комуникација со семејството, пријателите, роднините. Ова е период на помирување и градење односи, простување на навредите и нанесената штета. Среќата ќе ве придружува на многу начини.

Риби – Најдобро е денот да го поминете во самотија, да бидете тивки и скромни. Убаво би било да се занимавате со домашна работа – се што е поврзано со чистење е особено корисно: миење, бришење прашина, туширање. Добро за лежерна прошетка.

извор:4news.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 02.08.2023 – мотика.мк Хороскоп

Дневен хороскоп за 03.08.2023 – мотика.мк Хороскоп