in , ,

Месечен хороскоп за септември 2023 година

Овен

Подгответе се да запознаете месец кој ќе ви донесе среќа. Споделуваме совети како да не го пропуштите вашиот момент.

Овен, месец септември ќе донесе многу среќни случајности и можности. Ќе биде потребно само да не проѕевате, туку да покажете желба да ги искористите поволните околности. Овен-бизнисмените ќе можат да ги подобрат своите позиции во деловното опкружување во втората половина на месецот , а вработените во Овен ќе направат уште еден чекор по скалилата во кариерата. Здравјето на Овенот ќе биде добро, но сепак потребно е да се внимава на мускулно-скелетниот систем. Романтичната сфера на Овен исто така ќе претрпи промени, особено за претставниците на елементот Огнен, кои сè уште не ја запознале својата сродна душа. Светлите емоции од првите денови на комуникација може да се претворат во сериозни и ветувачки врски во иднина.

Бик

Активниот септември на Бикот ќе му даде многу можности и перспективи.

За Биковите септември ќе биде месец на активно движење и акција. Во првата половина на септември , Бикот ќе има многу патувања поврзани и со деловни и со лични работи. Втората половина од месецот ќе бара внимание за решавање на семејните прашања, особено поврзани со децата и постарите роднини. Многу Бикови ќе можат значително да ја подобрат финансиската состојба по 20 септември , но и тоа ќе мора да покаже голема активност и упорност. Здравјето на Бикот ќе биде доста добро во текот на целиот месец , во опасност ќе бидат само претставниците на овој земјен знак зависни од временските услови. Втората половина на септемвриќе донесе епизодно, но доста често влошување на здравјето поради промените на атмосферскиот притисок и магнетните бури.

Близнаци

Септември ќе биде месец на љубовта за Близнаците. Ве покануваме да се нурнете со глава во него.

За Близнаците септември ќе донесе активирање на романтичната и сензуална сфера, што на претставниците на овој воздушен знак ќе им овозможи подигнато расположение, наплив на сила и позитивни емоции. Многу Близнаци сериозно ќе почнат да размислуваат за можноста за брак, заеднички живот или планови за деца. Професионалната сфера воопшто нема да им прави сериозни проблеми на Близнаците, особено на најодговорните и најсистематските претставници на знакот. Нема да ви пречи ниту финансиската ситуација. Што се однесува до здравјето, може да се појават помали проблеми за Близнаците кои имаат хронични ендокрини заболувања – кон крајот на септември тие ќе имаат тенденција да се влошат.

Рак

Септември ќе биде поинаков. Погледнете ги советите на астролозите како да го користите секој ден и да се чувствувате среќни.

За Раковите, септември ќе биде период на настани, вклучувајќи семејни и корпоративни. Пријатните средби со пријателите, дискусијата за проблемите и заедничкото барање решенија ќе бидат добра мотивација за Раковите, инспирирајќи ги за нови подвизи и достигнувања. Семејните Ракови ќе посветат многу време на децата, ќе навлегуваат во нивните интереси и ќе им помагаат да учат, но засега самците на овој знак ќе ги насочат напорите кон градење на долги врски. Финансиската сфера на Раковите ќе биде стабилна и доста предвидлива, а здравјето воопшто нема да предизвикува грижи. Професионалната сфера ќе добие нови можности за проширување во втората половина на месецот а.

Лав

Во септември Лавовите ќе добијат интересни понуди на различни полиња. Ќе ви кажеме што да очекувате.

За Лавовите септември ќе донесе многу позитивни емоции поврзани со комуникација, контакти и нови познанства. Многу Лавови во врска ќе одлучат да се венчаат и ќе почнат да планираат свадбени настани. Оние кои се зафатени со барање работа ги очекуваат интересни понуди, а бизнисмените Лав ќе можат да достигнат ново ниво за себе со проширување на бизнисот или областите на примена на нивните напори. Кога станува збор за здравјето, на Лавовите им се советува да се придржуваат до нискокалорична диета, елиминирајќи го алкохолот, шеќерот и мрсната храна. Ова ќе помогне да се одржи доброто здравје и да се избегнат можните дигестивни проблеми во втората половина на септември. Финансискиот сектор ќе ги израдува Лавовите со можноста за непланирано купување, трошење пари на сопствени задоволства.

Девица

Во септември , Девиците мора конечно да се збогуваат со минатото, што ги спречува да одат напред.

За Девицата, поради влегувањето на новата соларна година во септември , многу стари проблеми кои не се целосно решени или одложени може да се влошат. Девиците ќе мора да вложат максимални напори за да стават крај на своето проблематично минато и да започнат нова фаза од животот за себе. Во професионалната сфера од Девиците се очекува да се соочат со конкуренти, а внатрешната дисциплина, смиреноста и самодовербата ќе им помогнат да ја преживеат оваа „војна“. За жал, конфликтните ситуации ќе бидат чести и во личната сфера – односите со сродните души нема да бидат мазни речиси цел месец ., особено ако партнерите на Девицата се претставници на елементот Воздух: Близнаци, Вага или Водолија. Здравјето на Девиците ќе биде стабилно, а финансискиот сектор ќе ги принуди да вложат многу повеќе напори за благосостојба отколку што се бараше претходно.

Вага

Како да ги остварите сите ваши соништа и планови во септември ? Ѕвездите раскажуваат.

За Вагите почетокот на септември ќе донесе ситуации кога треба да направите важни избори кои ќе ја одредат иднината, а често ќе треба да избирате од многу слични опции. Оние Ваги кои можат брзо да ги одлучат своите преференции и да ја заземат вистинската страна за себе, ќе имаат прилично продуктивен временски период кога ќе биде можно да ги остварат своите долгорочни планови или соништа. Романтичната сфера ќе биде богата со светли настани, комуникација и патувања, а доброто здравје ќе и помогне на Вагите секаде да бидат на време. Финансиските приходи може да бидат неправилни во првата третина од септември , но потоа ситуацијата ќе почне да се стабилизира и крајот на месецот ќе стане многу поволен и предвидлив за Вагите.

Скорпија

Септември е месец на смиреност и филозофија за Скорпиите. Со движење во оваа насока, можете да најдете среќа.

За Скорпиите септември ќе биде месец на победи, но со одредено оддалечување од резултатите. Секое прекумерно емоционално вклучување во процесот нема да им користи на Скорпиите, на кои им се советува да останат смирени и филозофски во текот на целиот месец . Многу Скорпии ќе имаат можност да ги решат станбените прашања во септември , а за тоа ќе придонесе стабилен финансиски тек. Кога станува збор за романтиката и врските, повеќето Скорпии ќе покажат „ледено срце“ во првиот месец од есента. Не исклучува состаноци, интимност и комуникација, но Скорпиите веројатно нема да доживеат вистински интерес и инспирација. Одреден пад на силата ќе биде карактеристичен за повеќето Скорпии на крајот од првиот есенски месец.

Стрелец

Септември ќе биде напорен и плоден месец за Стрелците. Како да не пропуштите ниту една шанса?

Речиси целиот прв месец од есента, Стрелците ќе бидат во инвентивна состојба, великодушно ќе ги споделуваат своите позитивни емоции и виталност со своите најблиски. Новите цели и задачи поставени од Стрелецот во претходниот период полека но сигурно ќе почнат да се реализираат. Стрелците чија професија е поврзана со креативност, уметност, настава, ќе добијат интересни и финансиски профитабилни предлози за реализација на своите таленти. Семејниот Стрелец ќе може значително да ги подобри односите со саканите, како и да направи позитивни промени во секојдневниот живот. Стрелците ќе бидат во добро здравје, што им овозможува да водат многу активен животен стил исполнет со патувања и комуникација.

Јарец

Ајде да видиме какво расположение ќе преовладува во животот на Јарците во првиот есенски месец .

За Јарците септември ќе биде месец на промени и тие ќе влијаат на сите поважни области од животот. Во работата на Јарците се планирани преуредувања и реорганизации кои значително ќе го променат секојдневието. Финансискиот сектор ќе ги принуди Јарците да ги преиспитаат своите трошоци, фокусирајќи се на инвестирање во сопствената иднина и минимизирање на трошењето за моментални задоволства. Здравјето може да ги потсети Јарците кои имаат проблеми со забите. Втората половина на септемвриза Јарците, тоа е погодно време за хируршки операции или козметички процедури. Во романтичната сфера, Јарците имаат одредена стагнација поврзана со општо разочарување и замор, ќе има тенденција да избегнуваат комуникација со своите партнери на секој можен начин, желба да поминуваат повеќе време сами со себе.

Водолија

Септември може да биде продуктивен месец , само треба да имате среќа на време.

Првиот есенски месец ќе донесе стабилно емотивно расположение кај Водолиите. Водолиите имаат тенденција да бидат филозофски за она што се случува околу нив и ќе ја трошат својата сила и енергија на чисто лични работи. Зголемување на интуицијата во втората половина на септемвриќе им помогне на Водолиите успешно да решат многу професионални проблеми и да го направат тоа лесно и грациозно. Кариерните амбиции на многу Водолија ќе бидат многу умерени, но тоа нема да го спречи раководството да ги цени достигнувањата на Водолиите, вклучително и во форма на материјални награди. Здравјето на Водолијата ќе биде стабилно, а физичката активност, правилната исхрана и адекватниот сон ќе помогнат да се подобри. Романтичната сфера на животот веројатно нема да предизвика ентузијазам кај претставниците на овој воздушен знак, а само во последната третина од месецот , Водолиите можат да се сетат дека има луѓе во светот кои не се рамнодушни кон нив.

Риба

Рибите ги очекува емотивен месец , кој и покрај промените во расположението може да биде успешен.

За Рибите , септември ќе биде двосмислен месец , кога пријатните емоции на финансискиот успех ќе се комбинираат со вознемиреност за романтичниот дел од животот, кој нема да биде стабилен. Многу Риби ќе мора да се движат помеѓу две семејни „групи“ или двајца партнери, а емоционалното колебање ќе ги прогонува претставниците на овој воден знак речиси во текот на целиот месец . Здравјето на Рибите исто така ќе биде нестабилно, но без изразени крајности, па нема да има големо влијание врз начинот на живот и активноста. Веројатни се патувања во втората половина на месецот кај роднините за Рибите родени на крајот на февруари, а мартовските риби ќе бидат вклучени во работите на нивните деца, за што ќе бидат потребни значителни финансиски вложувања.

Извор: kurir.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за петок, 1-ви септември 2023-та година

Дневен хороскоп за 02.08.2023 – мотика.мк Хороскоп